رييس‌جمهور با بيان اينكه "هر هفته من يا همكارانم سفري براي افتتاح پروژه‌هاي بزرگ خواهيم داشت"، وعده داد كه بيش از 900 پروژه بزرگ در كشور تا پايان عمر دولت دهم به اتمام برسد.

محمود احمدي‌نژاد طي سخناني در جشن خانه‌دار شدن متقاضيان مسكن مهر در زنجان با اشاره به اقدامات دولت نهم و دهم در اين زمينه، با بيان اينكه "از سال گذشته دولت تصميم بسيار بزرگي گرفت"، افزود: معمول اين بود كه دولت‌ها مي‌آمدند و پروژه‌هايي را آغاز مي‌كردند اما هنگامي كه دولت‌ها به اتمام مي‌رسيد بسياري از كارها نيمه‌تمام مي‌ماند. بالاخره هر دولتي كه مي‌آيد شعارهايي مي‌دهد و علاقه‌مند است كارهايي انجام دهد ولي هنگامي كه پروژه‌ها نيمه‌تمام مي‌ماند دولت بعد بايد آن را به اتمام مي‌رساند.
وي تصريح كرد: در اين دولت در اين زمينه چند جلسه برگزار شد تا چاره‌اي پيدا شود كه در دولت بعد چنين اتفاقي نيفتد. به اين نتيجه رسيديم كه تمام پروژه‌هاي بزرگ اصلي رابه اتمام برسانيم. در اين راستا بيش از 900 پروژه بزرگ تعريف و به عنوان طرح مهر ماندگار نامگذاري شد كه ان‌شاءالله تا پايان دولت دهم اين پروژه‌ها به اتمام مي‌رسد. هزينه آن نيز اين است كه همكاران من بيشتر از گذشته تلاش كنند.

برخي داد و بيداد مي‌كنند

رييس‌جمهور با بيان اينكه "امسال گلوگاه بودجه را در دست گرفتم و قفل سنگيني بر آن زدم تا خرج‌هاي بيهوده نشود"، گفت: البته برخي داد و بيداد مي‌كنند و مقاله مي‌نويسند اما نظر ما بر اين است كه اگر آنها به ما ناسزا هم مي‌گويند اشكال ندارد، در عوض اين سدها و كارخانه‌ها بايد به اتمام برسد و ان‌شاءالله با دعاي شما همه اين پروژه‌ها به اتمام مي‌رسد.

وي با بيان اينكه "در شرايط سخت فكر انسان بيش از گذشته به كار مي‌افتد"، اظهار كرد: تا يكي ـ دو سال قبل چشم همه به خزانه دولت بود و بعضي به دنبال اين بودند كه پولي از خزانه بگيرند. از يك سال قبل بيان كرديم كه اين موضوع بايد محدود شود و اكنون فكرها به كار افتاده است.

رييس‌جمهور با اشاره به آماري كه در اين مراسم در رابطه با ظرفيت توليد برق ارائه شد اظهار كرد: طبق اين آمار، تا قبل از دولت نهم و دهم سابقه صنعت برق در ايران 105 سال است كه با اين هفت سال، 112 سال مي‌شود. در طي اين 105 سال، 38 هزار و 100 مگاوات ظرفيت نيروگاهي در كشور بود و در طول اين هفت سال نيز ظرفيت نيروگاهي 28 هزار و 740 مگاوات بوده است در حقيقت 105 سال در يك طرف و اين 8 سال هم در طرف ديگر قرار دارد.

گفتند نمی شود، اما شد

احمدي‌نژاد در ادامه سخنان خود با اشاره به سخني از پيامبر اسلام مبني بر اينكه اگر علم در ثريا باشد، افرادي از ايران به آن دست خواهند يافت، گفت: اين خود كنايه‌ايي از كمال‌جويي و توانايي ملت ايران است. هنگامي كه بحث مسكن مهر مطرح شد، برخي از دوستان خودمان و كساني كه در انقلاب بودند مي‌گفتند اين امر نشدني است. چرا نمي‌شود ساخت؟ تصميم گرفته شد و همه دست به دست هم دادند و كار عملياتي شد.

وي افزود: خوشبختانه همه نيازهاي مسكن در كشور توليد مي‌شود و صنعت سيمان پنجاه سال سابقه دارد. ظرفيت توليد سيمان 32 ميليون تن بود اما اكنون بالاي 76 ميليون تن است. سيمان، فولاد، زمين و نيروي انساني همه مهيا هستند، پول هم وجود دارد. طبق گزارش‌هاي جهاني، رتبه هفدهم را در اقتصاد داريم و ان‌شاءالله به زودي به رتبه پانزدهم خواهيم رسيد.

وقتی احمدی نژاد اشهد خود را خواند

رييس‌جمهور با اشاره به بهره‌برداري از محور تهم ـ چورزق در جاده زنجان ـ طارم به بيان خاطره‌اي پرداخت و گفت: در سفر اول، هنگامي كه در جاده در حال حركت بوديم سر يكي از پيچ‌ها راننده هم فرمان را چرخاند و هم ترمز كرد و اين سبب شد خودرو سُر بخورد و ما حتي اشهد خود را گفتيم ولي لب اين پيچ دره‌اي بود كه خودرو لب دره متوقف شد.

برخي خيال مي‌كنند كه ملت نبايد پولدار شود

وي در ادامه صحبت‌هاي خود اظهار كرد: برخي خيال مي‌كنند كه ملت نبايد پولدار شود. برخي اينطور مطرح مي‌كنند كه چرا خانه‌هايشان بزرگ است يا اينكه چرا مردم زياد مصرف مي‌كنند؟ اي كاش روزي برسد كه همه بشر به اندازه احتياجاتشان مصرف كنند.

رييس‌جمهور در ادامه تاكيد كرد: بايد زحمت كشيد تا بتوان از آن بهره برد. بايد از ثروت اين كشور استفاده كرد ولي بايد تلاش كرد كه ثروت عادلانه توزيع شود. ما ناراحت نيستيم از اينكه متوسط درآمد سرانه با برابري قدرت خريد از 12 هزار دلار در سال گذشته است. خانواده‌هاي كه هشت‌شان گرو نه‌شان است كجا مي‌توانند به فكر رسيدن به قله باشند؟ نقل است كه دوره حكومت امام زمان فقيري پيدا نمي‌شود.