نجیب‌ترین، پاک‌ترین، دلسوزترین کارگران دنیا، کسانی هستند که در ایران در حال تلاش‌اند و با عشق به ساختن ایران زحمت می‌کشند

دکتر محمود احمدی نژاد در بیست و چهارمین جشنواره ملی امتنان از کارگران و واحدهای کاری نمونه با بیان اینکه باید ایران را بسازیم و ساختن فقط از طریق کار پیگیر و خلاقانه محقق شدنی است، گفت: در بازار و در عرصه کار انواع دلمشغولی‌ها وجود دارد، اما یک کشور با کار وسیع، تولید مفید و تلاش مستمر ساخته می‌شود.

رییس جمهور شرط دیگر ساختن کشور را دست به دست هم دادن همه آحاد ملت عنوان کرد و افزود: بهترین شرایط برای ساختن کشور، زمانی است که هرکس کار شخصی خود را در راستای تلاش جمعی برای ساختن و آبادانی کشور قرار دهد.

دکتر احمدی نژاد گفت: اگر 76 میلیون جمعیت کشور و حدود 30 میلیون نفر نیروی کار جامعه همه در یک جهت و راستا قرار گیرند، آن وقت یک معجزه و حماسه واقعی رخ می‌دهد و در آن زمان هیچ‌ قله‌ای از دسترس ملت ایران دور نخواهد بود.

رییس جمهور با اشاره به اینکه همه قله‌های علم و دانش هزاران سال در اختیار ملت ایران بوده است، اظهار داشت: دلسوزی، خلاقیت، پاکی و خداخواهی همواره در اندیشه، فرهنگ و خون ملت ایران بوده و کمال‌جویی از ویژگی‌های برجسته این ملت است که همواره آن را در زندگی جاری کرده و به اعتبار و با تکیه بر آن همیشه بهترین‌ها را ساخته است.

دکتر احمدی نژاد تصریح کرد: باید ایران را بر پایه کار و همدلی و از همه مهمتر عدالت بسازیم و تلاش کنیم حقوق همه در این مسیر به طور عادلانه تأمین شود.

رییس جمهور روحیه کار و دلسوزی برای کشور و همدلی برای عوامل مؤثر در ساختن کشور را در رابطه سه‌جانبه بین کارگر، کارفرما و دولت در شرایط مطلوب توصیف کرد و خاطر نشان کرد: در مسیر ساختن کشور همه باید با هم و در کنار هم باشیم و اگر کارفرمایی برای کارگرش یا کارگری برای کار یا کارفرمایش دلسوزی نکند، نمی‌توان گفت که او کارفرما یا کارگر ایرانی است و صرف سود بیشتر ملاک موفقیت نیست، بلکه موفقیت زمانی قابل ارزیابی و سنجش است که پرونده عمل کلی کسی مورد بررسی قرار گیرد.

دکتر احمدی نژاد با تأکید بر اینکه روحیه همبستگی موجود بین عوامل مؤثر در روند ساختن کشور، باید ادامه پیدا کند، گفت: همانطور که پیشرفت و رفاه باید بین همه توزیع شود، وقتی مشکلی پیش می‌آید نیز همه بایست شانه‌های خود را برای پذیرش مسئولیت پیش بیاورند؛ امروز روند پیشرفت کشور عالی است و آینده‌ای درخشان‌تر از امروز در انتظار ملت ایران می‌باشد.

رییس جمهور با اشاره به اینکه خود ما وقتی در روند پیشرفت کشور قرار داریم به درستی و کامل این روند را لمس و درک نمی‌کنیم، اضافه کرد: کسانی که بیرون از این روند هستند به خوبی حرکت جهش‌وار ملت ایران در مسیر پیشرفت را مشاهده کرده و دریافته‌اند و بسیاری از بداخلاقی‌ها در برابر ملت ایران به خاطر همین است تا سرعت حرکت ملت ایران به سوی فتح قله‌های پیشرفت را کند کرده و یا حرکت آن را متوقف کنند، اما یقیناً این بداخلاقی‌ها در اراده پیمودن راه روشن پیش روی ملت، خللی ایجاد نخواهد کرد.

دکتر احمدی نژاد اظهار داشت: نجیب‌ترین، پاک‌ترین، دلسوزترین کارگران دنیا، کسانی هستند که در ایران در حال تلاش‌اند و با عشق به ساختن ایران زحمت می‌کشند.

رییس جمهور با تشکر از همه کارگران و مدیران کشور از دست‌اندرکاران وزارت کار، سرپرست این وزارتخانه و نیز عبدالرضا شیخ‌الاسلامی وزیر سابق کار به عنوان یکی از مدیران برجسته، دلسوز، پاک، مؤمن و صمیمی کشور نیز تقدیر و تشکر و تصریح کرد: بنده حدود 28 سال است که ایشان را می‌شناسم. وی در دوران وزارت خود نیز زحمات فراوانی کشید، اما به هر حال اینگونه است که «گنه کرد در بلخ آهنگری / به شوشتر زدند گردن مسگری».

دکتر احمدی نژاد در ادامه سخنان خود همچنین با تشکر صمیمانه از زنان کارگر و مدیر که همزمان سرپرست خانوار نیز هستند، خاطر نشان کرد: انسان واقعا در برابر عظمت زنانی که مسئولیت اداره یک خانواده را بر عهده دارند و تلاش می‌کنند با کسب نان حلال فرزندان خود را به بهترین نحو تربیت کرده و به جامعه ارائه دهند، احساس کوچکی می‌کند و باید به مناسبت نزدیکی ولادت حضرت فاطمه زهرا و روز زن به مردان بابت خلق چنین گوهرهایی از سوی خداوند تبریک گفت.

رییس جمهور همچنین با اشاره به درخواست نماینده تشکل‌های کارگری برای تقویت رابطه سه‌جانبه بین کارگر، کارفرما و دولت، گفت: در این زمینه دولت نیز در خدمت شما خواهد بود، چرا که برای ما اصل پیوستگی و با هم کار کردن است، زیرا معتقدیم شیطان می‌خواهد همه متفرق بوده و در مقابل هم قرار گیرند، لذا باید مکمل یکدیگر بوده و در خدمت ساختن کشور باشیم.

دکتر احمدی‌نژاد در واکنش به درخواست‌های حاضران در سالن برای اعلام یک خبر خوش به کارگران درباره افزایش حقوق و اجرای آیین‌نامه هم‌سان‌سازی حقوق بازنشستگان و شاغلین اظهار داشت: عده‌ای هستند که تا دولت می‌خواهد پولی در جیب مردم بگذارد، فریاد می‌زنند، اگر نه آرزوی شخص بنده این است که همه بیت‌المال به طور مساوی بین مردم تقسیم شود.

رییس جمهور با تأکید بر اینکه در شرایط فعلی باید با چنگ و دندان و سنگر به سنگر کار را پیش ببریم، تصریح کرد: عده‌ای هستند که تمام مسائل عالم را از زمان حضرت آدم (ع) تا به حال، با طراحی‌های امروز دشمنان و بدخواهان ملت همراه کرده و آنجایی که می‌خواهد کاری به نفع مردم انجام شود بر سر دولت خراب می‌کنند.

رییس جمهور همچنین از دست‌اندرکاران وزارت کار و تشکل‌های کارگری خواست تا نسبت به، به‌روز کردن حق مسکن، خواربار و تأهل کارگران اقدام نمایند و همچنین تجهیز و تقویت تشکل‌های کارگری را نیز جزء خواسته‌های دولت عنوان کرد.

دکتر احمدی نژاد گفت: ایران زیر پرچم توحید، عدالت و امام زمان(عج) خواهد درخشید و مشکلاتش را نیز حل خواهد کرد و یقین بدانید در آینده پیشگام همه ملت‌ها برای پیشرفت و عدالت خواهد بود.