رييس جمهوري اسلامي ايران تلاش براي برقراري و استقرار نظم همگاني در جهان را مأموريت بزرگ و مشترك دولت‌ها و ملت‌هاي مستقل برشمرد و گفت: تحقق اين امر باعث مي‌شود تا همه تبعيض‌ها، ناامني‌ها و اختلاف‌ها از بين برود.

دكتر محمود احمدي‌نژاد عصر امروز شنبه در ديدار « سانتياگو ايرازابال مورائو » سفير جديد برزيل در تهران با بيان اين كه جمهوري اسلامي ايران و برزيل دو كشور دوست و همراه با يكديگر هستند، افزود: روابط تهران – برازيليا بسيار عميق و گسترده بوده و هيچ نقطه منفي در روابط دو كشور وجود ندارد.
احمدي نژاد با بيان اين كه ايران و برزيل دو كشور و ملتي هستند كه در يك جبهه قرار دارند، تصريح كرد: ما ديدگاه‌ها، منافع و دشمنان مشتركي داريم و عده‌اي هستند كه نمي‌خواهند كشورهايي مانند ايران و برزيل، پيشرفته و قدرتمند باشند كه در اين راستا بايد روابط خود را تا حد ممكن گسترش دهيم.
وي خاطرنشان كرد: هيچ محدوديتي براي توسعه روابط ميان جمهوري اسلامي ايران و برزيل وجود ندارد و اميدوار هستم تا با تلاش مسئولان دو كشور شاهد گسترش همه جانبه روابط ميان تهران – برازيليا باشيم.
رييس‌جمهوري اظهارداشت: امروز نظام سلسله كه تجربياتي از دخالت‌هاي خود در تحولات شمال آفريقا و منطقه خاورميانه به دست آورده به دنبال طراحي جديد براي كشورهاي آمريكاي لاتين در آينده است.
احمدي نژاد،‌ خاطر نشان كرد: آنها با اين اقدامات قصد دارند تا مشكلات اقتصادي خود را به ساير نقاط جهان منتقل كنند، اما مطمئناً رهبران منطقه آمريكاي لاتين با هوشياري برنامه‌ريزي لازم را براي مقابل با اين توطئه‌ها در پيش خواهند داشت.
سفير جديد برزيل در تهران نيز در اين ديدار ضمن تقديم استوار نامه خود به دكتر احمدي‌نژاد با تأكيد بر تعميق و توسعه روابط ميان جمهوري اسلامي ايران و برزيل اظهارداشت:‌ در روابط دو كشور نه تنها در سطح سياسي بلكه در زمينه‌هاي گوناگون از جمله تجاري، علمي و فناوري بايد شاهد پويايي بيش از گذشته باشيم.
به گزارش «پایگاه خبری تحلیلی رئیس جمهور ما»از پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري ، سانتياگو ايرازابال مورائو خاطرنشان كرد: جمهوري اسلامي ايران و برزيل در سطح بين‌المللي و سياسي نظرات مشترك بسياري با يكديگر دارند كه بايد با استفاده از اين زمينه‌ها در راستاي گسترش همكاري‌ها گام برداشت.