احمدی‌نژاد با اشاره به این‌که «میان کار خدایی و غیرخدایی تفاوت وجود دارد» ادامه داد: قطعا باید میان کاری که صادقانه برای خدا انجام می‌شود و کاری که با نیت‌های دیگری صورت می‌گیرد، فرق گذاشت.

رییس‌جمهور گفت: ما می‌خواهیم کشور را اسلامی اداره کنیم، کشور اسلامی باید زیباترین، منظم‌ترین و پاک‌ترین باشد.

دکتر محمود احمدی‌نژاد در اختتامیه هشتمین همایش سراسری روسا و مدیران پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، و همچنین شهیدانی که در سال جاری به خیل شهدا پیوستند، درباره اعطای نشان به سردار اسکندر مومنی اظهار کرد: در قانون اساسی ما پیش‌بینی شده که نشان باید توسط رییس‌جمهور اعطا شود که این موضوع چندین معنا دارد؛ نخست این‌که این امر قدرشناسی ملت ایران از خادمان است، از کسانی که برای اعطلای کشور و ملت ایران تلاش و فداکاری می‌کنند. ملت ایران همیشه قدرشناس بوده و همواره همه امور را زیرنظر دارد.

وی ادامه داد: دیگر معنای این امر، این است که در هر بخشی برای رسیدن به قله‌های عزت، راه همین راهی است که عزیزانی که نشان دریافت می‌کنند، طی کرده‌اند و دیگر این‌که اعطای نشان کاری نمادین است؛ درست است که خدمات برجسته‌ای توسط این افراد صورت گرفته است، اما معلوم است که این افراد به نمایندگی همه تلاشگران راهنمایی و رانندگی این نشان را دریافت می‌کنند.

وی با اشاره به خدمات ارزشمند راهنمایی و رانندگی گفت: این افراد در سخت‌ترین وضعیت‌ها بی‌ادعا و بی‌نام و نشان مشغول خدمت‌رسانی به ملت ایران هستند.

رییس‌جمهور با قدردانی از تمامی زحمت‌کشان در راهنمایی و رانندگی گفت: اگر جا داشت و شرایط اقتضاء می‌کرد و امکانات اجازه می‌داد، ما باید به همه بچه‌های راهور نشان اعطاء می‌کردیم.

وی با اشاره به آمار ارائه شده از سوی راهنمایی و رانندگی مبنی بر کاهش تلفات در حوادث رانندگی گفت: این امر اتفاق بزرگی است. معمولا وقتی تردد زیاد می‌شود، به همان نسبت حوادث افزایش می‌یابد و به نظر من ما دارای بالاترین سرعت کاهش نرخ کشته‌ها و حوادث هستیم. وقتی در دنیا می‌خواهند نرخ را کاهش دهند، با کلی برنامه‌ریزی و دهم به دهم کاهش می‌دهند.

وی تصریح کرد: در اوایل دولت هنگامی که درباره کاهش کشته‌ها در حوادث راهنمایی و رانندگی صحبت می‌شد و این‌که چه باید کرد، در مرحله اول ذهن‌ها به سمت درست کردن جاده‌ها می‌رفت؛ این حرف صحیحی بود اما همه می‌دانند که اصلاح شبکه جاده‌ای کاری زمان‌بر و هزینه‌بر است. با یک تحلیل درست، همه همکاران ما در نیروی انتظامی، هلال‌احمر، اورژانس و... به این نتیجه رسیدند که ما در گام اول کاری را انجام دهیم که بیشترین نتیجه را می‌دهد و آن کنترل رفتار رانندگان است. در سال‌های 70 تا 80 تحقیقات ما نشان می‌دهد به ازای هر یک کشته، در صحنه تصادف، سه تا کشته بعد از آن اتفاق می‌افتاد یعنی افرادی در حین انتقال به بیمارستان و اورژانس از بین می‌رفتند که این موضوع نیز کاهش یافته است و ان‌شاءالله امسال کشته‌ها به زیر 20 هزار نفر برسد.

احمدی‌نژاد با اشاره به این‌که «میان کار خدایی و غیرخدایی تفاوت وجود دارد» ادامه داد: قطعا باید میان کاری که صادقانه برای خدا انجام می‌شود و کاری که با نیت‌های دیگری صورت می‌گیرد، فرق گذاشت. اگر 8 سال پیش مطرح می‌کردیم که با یک کار هماهنگ قرار است چنین اتفاقی بیفتد، خیلی‌ها باور نمی‌کردند. در دستگاه مناسبات الهی این‌گونه نیست که هر قدمی برمی‌داری به همان اندازه نتیجه بگیری.

وی افزود: در هر بخشی از کشور که کاری با روحیه ایمانی و اخلال انجام شده نیز این‌گونه است. در سرعت رشد علمی در دنیا، اول هستیم. مگر چه اتفاقی افتاده؟ مگر گنج مادی پیدا شده؟ آن‌ها که با اخلاص و ایمان وارد کار شدند، نتیجه‌ها روز به روز بهتر شد. در عمران آبادانی، صنعت، تجارت خارجی و عزت ملت ایران در صحنه جهانی همین‌طور است. خزانه‌های عالم دست خداست. ما می‌خواهیم کشور را اسلامی اداره کنیم. کشور اسلامی باید زیباترین، منظم‌ترین و پاک‌ترین باشد.

وی یادآور شد: در بخش انتظامی نیز این‌گونه است. اگر این موضوع که هر کاری برای خدا باشد، در کشور ما نهادینه شود، خواهید دید چه اتفاقی می‌افتد. امیدواریم تدبیر، ایستادگی و هوشمندی برای خدا توسط نیروی انتظامی در کشور ما اتفاق بیفتد.

براساس این گزارش، در این مراسم، از چند خانواده شهید راهور ناجا تقدیر به عمل آمد.