رییس جمهور گفت: حضور ناوشکن پیشرفته جماران 2 در آبهای دریای خزر برای تقویت دوستی ها، برادری ها، صلح و ایجاد امنیت برای همه و مقابله با افراط گرایی ها و کسانی است که بخواهند امنیت ملت ها و دریای خزر را با ایجاد اقداماتی نظیر قاچاق مواد مخدر بر هم بزنند.

دکتر محمود احمدی نژاد در مراسم به آب اندازی ناوشکن پیشرفته جماران 2 اظهار داشت: امروز شاهد به نتیجه رسیدن دستاورد و تلاشی بزرگ هستیم و در پس ساخت این ناوشکن، کاری دلسوزانه، تخصصی، عالمانه و خطرپذیری های بزرگ و فداکاری های عظیمی وجود دارد.

رییس جمهور با اشاره به ویژگیهای این ناوشکن در طراحی سازه و بدنه آن تصریح کرد: کار مهندسی بسیار پیشرفته و سنگینی در طراحی سازه و اسکلت این ناوشکن شکل گرفته است.

دکتر احمدی نژاد ادامه داد: شاید اگر 15 سال پیش می گفتند که متخصصان کشور می خواهند سازه ناوشکن را طراحی کنند کسی باور نمی کرد اما امروز متخصصان و تلاشگران کشور مشغول انجام این کار هستند و ناوشکن جماران 2 ، دومین نوع از این مدل طراحی است.

رییس جمهور با اشاره به توانمندی‌های این ناوشکن در فرماندهی و کنترل و انجام ماموریت های رزمی و قدرت تدافعی آن گفت: تجهیزات آفندی و پدافندی پیشرفته و تجهیزات راداری پیشرفته ای در این ناوشکن به کار گرفته شده است و در حقیقت کاری که انجام شده بسیار ارزشمند و بزرگ است و در حقیقت ابرسامانه‌ای است که بسیاری از سیستم‌های به کار گرفته شده در آن در مرز دانش روز دنیا قرار دارد.

دکتر احمدی نژاد با بیان اینکه مهمتر از ساخت این قبیل سازه‌ها، روحیه ایمان و خودباوری است، گفت: کسی که خود را پیدا کند هیچ حد و مرزی برای پیشرفتش وجود نخواهد داشت.

رییس جمهور افزود: یک ملت زمانی به عزت پایدار می رسد که روی پای خود ایستاده باشد چرا که زمانی که تمام دانش، همت و ایمان در اختیار یک ملت باشد شکست و محدودیت معنا نداشته و نقطه پایانی وجود نخواهد داشت.

دکتر احمدی نژاد با اشاره به اینکه زمانی از سوی مستکبران این جوسازی وجود داشت که باید تاسیسات هسته‌ای ایران نابود شود، گفت: در آن هنگام برخی افراد که کمی از عقل بهره داشتند گفتند که تاسیسات هسته‌ای ایران با بمباران از بین نخواهد رفت چرا که دانش هسته‌ای امروز در اندیشه و فکر متخصصان ایرانی قرار دارد.

رییس جمهور تصریح کرد: دانش، همت، اراده، ایمان و خودباوری در اندیشه و قلب متخصصان این سرزمین موج می زند و این رمز پیروزی و موفقیت است.

دکتر احمدی نژاد در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تبریک میلاد حضرت زینب کبری(س) با بیان اینکه آن حضرت الگو و اسوه برای همگان است گفت: ایمان، صلابت، ایستادگی، هوشمندی، عشق به امام نگاه عمیق و الهی و مدیریت حضرت زینب(س) برای همگان الگو و اسوه است.

رییس جمهور با بیان اینکه حادثه عاشورا حادثه ای است که هیچ کس نمی تواند آن را تحمل کند، تصریح کرد: حضرت زینب(س) با تحمل این حادثه عظیم توانست سنگین ترین مدیریت را در میان کاروان اسیران انجام داده و در شرایطی که طاغوت زمان به ظاهر پیروز شده و می خواست تا با ناجوانمردی عظمت حرکت امام حسین(ع) و اهل بیت را بر هم بزند با بیان این جمله که «جز زیبایی چیزی ندیدیم» همه اقدامات دشمن را بر هم زدند.

دکتر احمدی نژاد با بیان اینکه همه انسانها برای رسیدن به خدا خلق شدند و پیامبران الهی برای دعوت انسان ها به عدالت و استقرار حکومت الهی آمده اند، گفت: حضرت زینب(س) با نگاهی الهی همه حوادث و سختیها را در جهت رسوایی منافقان و خائنان و بیداری انسانها و استقرار شرایط موجود که می تواند فرصت را برای اعتلای جامعه بشری پدید آورد می بینند و در این مسیر حرکت می کنند.

رییس جمهور تصریح کرد: حرکت امام حسین(ع) در حقیقت راه نجات بشر و رسیدن به قله‌های کمال انسانی است و در این مسیر کسانی پیروز هستند که تکالیف الهی را به درستی انجام دهند.

دکتر احمدی نژاد خاطرنشان کرد: اگر حادثه کربلا نبود امروز اثری از توحید ، عشق و امید در جهان وجود نداشت.

رییس جمهور در بخش دیگری از اظهارات خود گیلان را سرزمین مومنان ، مجاهدان، عالمان، عارفان و مردان و زنان پرتلاش توصیف کرد و گفت: استان گیلان دیار برکت، رحمت، مهربانی ، صمیمیت و مقاومت است که در آن مردان و زنان بزرگی همچون آیت‌الله بهجت و میرزاکوچک خان جنگلی پرورش یافته اند.

دکتر احمدی نژاد افزود: استان گیلان دیاری زرخیز است و این نه به خاطر طبیعت و تولید محصولات فراوان بلکه به خاطر پرورش انسان‌های متعالی و بزرگ است.

در این مراسم رییس جمهور از تلاشگران و دست اندرکاران ساخت ناوشکن پیشرفته جماران 2 با اهدای لوح تقدیر، تجلیل کرد.

همچنین پیش از سخنان رییس جمهور سردار وحیدی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گزارشی از روند اقدامات صورت گرفته در زمینه ساخت این ناوشکن و نیز چگونگی انجام ماموریت ها در دریای خزر توسط آن ارائه کرد.