رييس جمهور با بيان اينکه همه بايد با هم و پشت سر رهبري براي صيانت از ارزش‌هاي انقلاب و حقوق ملت تلاش کنيم،اظهار داشت: انقلاب و جمهوري اسلامي براي پاکي ، عدالت ، تامين عزت و کرامت و حقوق اساسي مردم آمده است و اين ارزش ها محور وحدت ملي و پيمان ناگسستني ما با رهبري عزيز انقلاب و ملت است و دشمنان آرزوي گسستن اين پيمان را به گور خواهند برد.

دکتر محمود دکتر احمدي نژاد در اجتماع ميليوني راهپيمايان 22 بهمن در ميدان آزادي، ضمن تبريک فرا رسيدن سي و چهارمين سالگرد پيروزي انقلاب شکوهمند اسلامي ايران به ملت ايران و جامعه بشري، انقلاب را متعلق به انسان دانست و تصريح کرد: انسان بالاترين موضوع آفرينش و مخلوق خداوند مي باشد که تمام جهان براي او خلق شده است.

رييس‌جمهور با بيان اينکه تحولات اجتماعي تابعي از تحولات انساني بوده و همه پيامبران مبعوث شده اند تا حقيقت انسان را در سايه استقرار توحيد، عبوديت و عدالت شکوفا کنند، اظهار داشت: فطرت الهي همه انسان‌ها يکسان و تمام حقايق هستي در اين فطرت الهي به امانت گذاشته شده است؛ همه عالم براي اين است که انسان کمال پيدا کند و جلوه جمال خداوند و جانشين او در زمين و تجلي اسماء الهي شود.

دکتر احمدي نژاد انقلاب اسلامي را بيداري فطرت‌ها و حرکتي از عمق جان و انديشه ملت ايران و تحولي بنيادي برشمرد و با بيان اينکه اين انقلاب با فداکاري ملت و با رهبري مردي خودساخته به وقوع پيوست، تصريح کرد: به فضل الهي اين انقلاب پس از 34 سال همچنان زنده و با نشاط بوده و در افقي بالاتر به حرکت خود ادامه مي دهد.

رييس جمهور با اشاره به اينکه بايد انقلاب و بسترها و ريشه هاي آن را شناخت و آنها را براي نسل کنوني بازگو کرد تا راه روشن آينده با همين قدرت استمرار پيدا کند، اظهار داشت: انقلاب اسلامي ملت ايران پايدار بوده و روز به روز روشن و درخشان‌تر مي‌شود؛ انقلاب، بيداري حقيقي و بازگشت به حقيقت انسان‌ها و رهايي از تمام قيد و بندهاي اسارت‌آفرين است؛ انقلاب آغاز حرکت براي برپايي جامعه سعادتمند و رسيدن به قله کمال تا جوار رحمت خداوند است.

دکتر احمدي نژاد با بيان اينکه ملت ايران پس از چندين تجربه ناموفق در دوران قبل از انقلاب ظرفيت تحول‌آفريني و اقتدار خود را در انقلاب اسلامي پيدا کرد و خود را مسئول حفظ و گسترش ارزش‌هاي الهي و رفتارهاي انساني دانست، گفت: حرکت‌هاي انساني به ميزان عمق، خدايي بودن و اتکا به تغييرات دروني و بيروني انسان‌ها، ماندگار هستند و گستره تغيير آنها وسيع‌تر است، از اينرو امام راحل در دوران انقلاب مي فرمودند؛ «ملت ايران الهي شده است» يعني تغييرات اساسي در درون، انديشه، ايمان، افق نگاه، آرمان، اراده و همت ملت به وجود آمده است.

رييس‌جمهور با بيان اينکه انقلاب يک موجود زنده و بالنده است و حرکت انقلاب اسلامي ملت ايران که از سال 57 آغاز شد، در ايران و گستره گيتي ادامه پيدا کرد، اظهار داشت: انقلاب در حقيقت حرکتي تاريخي براي نيل به آرمان‌هاي الهي انسان است که امروز در همه عالم جريان دارد.

*انقلاب نقطه توقفي ندارد

دکتر احمدي نژاد با بيان اينکه انقلاب هيچ مرز جغرافيا، نژاد، زبان، حزب و طايفه و نقطه توقفي ندارد و حق هم همين بود که انقلاب عظيم جهاني از ايران و توسط ملت ايران به عنوان پرچمداران توحيد ، عدالت، صلح، عشق و ايستادگي براي ارزشهاي الهي کليد بخورد.

* احدي نمي‌تواند اراده خود را به ملت ايران تحميل كند

رييس‌جمهور با بيان اينکه خوشبختانه طي 34 سال گذشته هر فجري براي ملت ايران مبارک است و خورشيد عظمت اين ملت در هر فجر در افق بالاتر و درخشان‌تر طلوع مي‌کند، به برخي از دستاوردهاي انقلاب اسلامي اشاره کرد و اظهار داشت: انقلاب براي احياي استقلال و عزت ملت ايران و همه ملت‌هاست و امروز بدترين و بداخلاق‌ترين دشمنان ملت ايران هم اذعان دارند که به فضل الهي ملت ايران و کشور ايران از مستقل‌ترين ملت‌ها و کشورهاي جهان است و احدي نمي‌تواند اراده خود را به ملت ايران تحميل کند.

دکتر احمدي نژاد با بيان اينکه بالاترين هجمه نظامي و سياسي دشمنان عليه ملت ايران با دفاع مظلومانه ملت به رسوايي طراحان و حاميان آن انجاميد، تصريح کرد: امروز 34 سال فشارهاي گوناگون براي جلوگيري از پيشرفت و عزت ملت و مخدوش کردن استقلال کشور، به لطف هوشمندي، وحدت و مقاومت جانانه ملت و فداکاري شهيدان، جانبازان، آزادگان و خانواده‌هاي آنان و رهبري خردمندانه به فصل طلايي ملت ايران تبديل شده است.

* ملت ايران سر سوزني عقب‌نشيني نمي‌كند

رييس جمهور با تاکيد بر اينکه امروز هم دشمنان ملت ايران با همه وجود در تلاش هستند تا با فشار، از پيشرفت اين ملت جلوگيري کنند، اما نمي توانند، خاطرنشان کرد: امروز نه تنها هيچ قدرتي نمي‌تواند کوچکترين تحميلي به ملت ايران داشته باشد، بلکه اين ملت از حقوق اساسي خود سر سوزني عقب‌نشيني نخواهد کرد.

دکتر احمدي نژاد ادامه داد: تمام طواغيت و قدرت‌هاي استکباري در برابر عظمت ملت ايران شکست خورده و شرمنده هستند

رييس جمهور انقلاب اسلامي را احياي عزت ملت ايران دانست و با اشاره به اينکه دوره 150 ساله قبل از انقلاب، دوره تحقير ملت ايران بود، افزود: امروز ملت ايران عزيزترين ملت‌هاست و احترام وصف‌نشدني و علاقه وافر ملت‌ها به ملت بزرگ ايران، نشانه بارز اين حقيقت زيباست

* دستاوردهاي بعد از انقلاب و دولت نهم و دهم

دکتر احمدي نژاد انقلاب اسلامي را موجب پيشرفت، عمران و آبادي کشور برشمرد و گفت: جمعيت ايران قبل از انقلاب 36 ميليون نفر بود و شش ميليون بشکه نفت در کشور توليد و 5.5 ميليون بشکه آن صادر مي‌شد، با اين حال اکثر کشور در خرابي و فقر بودند؛ اما امروز و البته در شرايط عادي، متوسط روزانه صادرات نفت ما 2.5 ميليون بشکه است، يعني کمتر از نصف و جمعيت 76 ميليون نفر است، يعني بيش از دو برابر و اگر کاهش ارزهاي قيمت جهاني را محاسبه کنيم، درآمد سرانه يعني به ازاي هر نفر از محل صادرات نفت قبل از انقلاب تا امروز بيش از پنج برابر شده است، اما وضعيت عمران و آبادي و پيشرفت امروز با آن روز قابل مقايسه نيست.

رييس‌جمهور با اشاره به برخي دستاوردهاي انقلاب و دولت نهم و دهم، اظهار داشت: قبل از انقلاب توليد سيمان کمتر از هفت ميليون تُن بود و قبل از دولت نهم، 32 ميليون تُن بوده است، اما امروز به بيش از 80 ميليون تن رسيده است.

دکتر احمدي نژاد ادامه داد: در سيمان، پنج سال قبل واردات داشتيم اما سال گذشته و امسال 12 ميليون تن صادرات داشتيم.

رييس جمهور تصريح کرد: ظرفيت توليد فولاد قبل از انقلاب کمتر از يک ميليون تُن بود و ابتداي دولت نهم، 9.5 ميليون تن بوده است و الان 20 ميليون تن است و تا پايان اين دولت انشاءالله به خودکفايي خواهيم رسيد.

وي با اشاره به اينکه ظرفيت توليد خودرو اوايل انقلاب 0.3 ميليون خودرو در سال بوده است و ابتداي دولت نهم 1.1 ميليون تن بوده است، گفت: الان بيش از دو ميليون است و ما صادرکننده انواع خودرو هستيم.

رييس‌جمهور با بيان اينکه ظرفيت توليد پتروشيمي قبل از انقلاب بسيار ناچيز و ابتداي دولت نهم، 25 ميليون تن در سال بوده است، گفت: ظرفيت توليد پتروشيمي امروز از مرز 56 ميليون تن گذشته و بيش از نيمي از آن صادر مي‌شود.

دکتر احمدي نژاد اضافه کرد: ظرفيت توليد برق اول انقلاب، 7 هزار مگاوات بوده، يعني حدود 60 سال سرمايه‌گذاري در برق، 7 هزار مگاوات بوده است و اول دولت نهم، 38 هزار شد و امروز از مرز 70 هزار گذشته‌ايم و به لطف خدا تا پايان دولت به مرز 76 هزار مگاوات خواهيم رسيد.

رييس جمهور با اشاره به اينکه ظرفيت ذخيره‌سازي آب سدها قبل از انقلاب حدود 12 ميليارد مترمکعب بود، گفت: اين ظرفيت ابتداي دولت نهم 33 ميليارد متر مکعب و امروز بيش از 50 ميليارد مترمکعب ظرفيت ذخيره‌سازي آب داريم.

رييس‌جمهور در رابطه با ساخت آزادراه‌ها، بزرگراه‌ها و راه‌هاي اصلي، گفت: هشت سال قبل از دولت نهم، 3994 کيلومتر و پس از آن 11 هزار و 723 کيلومتر يعني نزديک سه برابر بوده است.

دکتر احمدي نژاد با بيان اينکه توليد مسکن روستايي و شهري، هشت سال قبل از دولت نهم، سه ميليون و 209 هزار مسکن بوده، گفت: در اين دولت تاكنون، شش ميليون و 783 هزار واحد مسکوني ساخته شده است و براي اولين بار تعداد واحدهاي مسکوني از تعداد خانوارهاي کشور پيشي گرفته است.

رييس جمهور گفت: توليد کشاورزي تا قبل از انقلاب سالانه 25 ميليون تن، اول دولت نهم 87 ميليون و هم‌اکنون 110 ميليون تن است. همچنين توسعه تلفن ثابت، سيار، گاز، آب شهري و روستايي نيز با قبل قابل مقايسه نيست.

دکتر احمدي نژاد همچنين با بيان اينکه حدود 20 هزار روستا و بيش از 900 شهر از گاز طبيعي استفاده مي‌کنند، افزود: در هفت - هشت سال اخير ميزان مدرسه‌اي که ساخته شده معادل نيمي از تمام مدارسي است که طي هشتاد سال در کشور ساخته شده است.

رييس جمهور ادامه داد: ورزشگاه‌هايي که در اين مدت ساخته شده است نيز معادل همه ورزشگاه‌هايي است که قبل از دولت نهم ساخته شده و اين موضوع در مورد کتابخانه‌ها و مراکز فرهنگي و بخش‌هاي گوناگون نيز صدق مي‌کند.

اين مدت ارزش سهام آنها سه برابر شده است، اظهار داشت: در اجراي قانون اصل 44، در طول اين مدت 40 برابر 14 سال قبل واگذاري انجام شده است.

دکتر احمدي نژاد با بيان اينکه توليد کتاب نيز در چند سال اخير يازده برابر شده است، گفت: سرعت رشد علمي کشور نيز يازده برابر متوسط جهان شده و از نظر متوسط رشد علمي مقام اول را کسب کرده‌ايم.

رييس جمهور با اشاره به اينکه در اين بين چند کار جديد و استثنايي نيز در کشور به انجام رسيده، توليد داروهاي نوترکيب را به عنوان يکي از اين دستاوردها برشمرد و گفت: هر چقدر کشورها صنعتي و روابط اجتماعي پيچيده‌تر مي‌شود بيماري ها نيز پيچيده‌تر مي‌شود و مريضي‌هاي سخت و صعب‌العلاج نياز به داروهاي جديد دارد که پايه اين داروها زيست‌فناوري و بسيار گران‌قيمت است.

دکتر احمدي نژاد با بيان اينکه يک گرم از بعضي از اين داروها يک ميليون دلار در بازارهاي جهاني خريد و فروش مي‌شود، تصريح کرد: قبل از انقلاب مطلقاً از اين داروها نداشتيم؛ قبل از دولت نهم، 4 دارو و امروز 29 داروي نوترکيب داريم.

رييس جمهور با بيان اينکه امروز در نانوتکنولوژي و سلول‌هاي بنيادين نيز جزو کشورهاي برتر دنيا هستيم، افزود: براي اولين بار توسط دانشمندان و متخصصان ايراني موجود زنده به فضا پرتاب شد و سالم به زمين برگشت و اهالي دانش و فن مي‌دانند که فرستادن موجود زنده به فضا و بازگرداندنش به زمين نشان دهنده اين است که ما در ده‌ها رشته علمي دنيا در مرز علم در سطح جهان حرکت مي‌کنيم.

دکتر احمدي نژاد افزود: دستگاه پرتاب‌کننده، محفظه نگهدارنده، سيستم‌هاي ارتباطي بين دستگاه و زمين، سکوي پرتاب، چتر نجات، دستگاه‌هاي اندازه‌گيري کننده شرايط زيستي را در داخل کشور ساختيم و دانشمندان کشور در تمام طول پرتاب، فشار، حالات رواني و جسمي و کارکرد اندام اصلي بدن موجود زنده و را خودشان اندازه‌گيري کردند.

رييس جمهور با اشاره به رونمايي از پيشرفته‌ترين هواپيماي نظامي در روزهاي اخير که به دست متخصصين کشور ساخته و رونمايي شد، خاطرنشان کرد: اين هواپيما همه ويژگي‌هاي مثبت و برجسته شکاري، بمب‌افکن‌هاي کل دنيا را در خود جمع کرده و طراحي، مهندسي، ساخت و آماده پرواز کردن اين هواپيما از سوي متخصصان داخلي انجام شده است.

* خبرهاي جديد در حوزه هوافضا در آينده نزديك

دکتر احمدي نژاد با بيان اينکه در ساخت و پرتاب ماهواره نيز جزء معدود کشورهايي هستيم که تمامي چرخه ساخت و هدايت آن بومي مي باشد، از اعلام خبرهاي جديدتر در حوزه ساخت و پرتاب ماهواره در کشور در آينده نزديک خبر داد وگفت: به زودي ماهواره ايران در مدار 36 هزار کيلومتري قرار خواهد گرفت و ما در کنار چهار - پنج کشور پيشرفته دنيا، از آسمان پيام‌هاي صلح و دوستي را براي همه بشريت مي‌فرستيم.

* تعامل و همكاري بهترين حالت در موضوع هسته‌اي

رييس‌جمهور با اشاره به تلاش دشمنان براي جلوگيري از ادامه فعاليت هاي هسته اي ايران، افزود: سال 86 بارها اعلام کردم که ايران ديگر هسته‌اي شده‌ و به اين فناوري دست پيدا کرده‌ است و ديگر وقت درگيري و تقابل نيست، بلکه بهترين حالت براي دو طرف، تعامل و همکاري است.

دکتر احمدي نژاد با بيان اينکه طي چند سال اخير40 ميليون نفر سهام عدالت گرفته‌اند و به فضل الهي اين رقم به 45 ميليون نفر مي‌رسد و مردم مي‌توانند از اين سهام در بازارهاي بورس استفاده کنند و در طول اين مدت ارزش سهام آنها سه برابر شده است، اظهار داشت: در اجراي قانون اصل 44، در طول اين مدت 40 برابر 14 سال قبل واگذاري انجام شده است.

اين مدت ارزش سهام آنها سه برابر شده است، اظهار داشت: در اجراي قانون اصل 44، در طول اين مدت 40 برابر 14 سال قبل واگذاري انجام شده است.

رييس جمهور همچنين با اشاره به اجراي موفقيت آميز طرح هدفمندي يارانه‌ها در کشور و اينکه از اين کار در خارج از کشور نيز به عنوان طرحي موفق در ارتباط با اصلاح اقتصادي در ايران ياد مي‌شود، گفت: البته برخي درداخل و خارج تلاش مي‌کنند، عزم و هوشمندي ملت ايران را در اجراي اين طرح مخدوش کنند و مشکلات اقتصادي کشور که از سال‌ها قبل وجود داشته است را بر دوش اجراي اين طرح مظلوم بيندازند.

* اظهار اميدواري براي اجراي كامل هدفمندي يارانه‌ها

دکتر احمدي نژاد ضمن اظهار اميدواري از اينکه با مساعدت و همراهي مردم اين طرح به طور کامل اجرا شود، تصريح کرد: اين قانون جزء معدود راه‌هاي دور زدن فشارهاي اقتصادي دشمن و غلبه بر طراحي‌هاي خباثت‌آميز آنها است.

رييس‌جمهور با اشاره به کنترل مصرف سوخت در کشور، اظهار داشت: در سال 85 متوسط مصرف بنزين در کشور روزانه 75 ميليون ليتر بود و اکنون با آنکه تعداد خودروها و موتورسيکلت‌ها 2.5 برابر شده است، اما مصرف روزانه بنزين کمتر از 63 ميليون ليتر شده است و اگر رشد قبلي در مصرف بنزين ادامه پيدا مي‌کرد، اکنون شاهد مصرف روزانه 135 ميليون ليتر بنزين در کشور بوديم و اين به معناي هزينه 17 ميليارد براي واردات بنزين است.

دکتر احمدي نژاد افزود: دشمنان مي‌خواستند در مسئله بنزين، كشورمان را تحريم کنند، ولي اين طرح آنها شکست خورد.

* بداخلاقي در صادرات غيرنفتي

رييس جمهور به اهميت قطع وابستگي بودجه دولت و تجارت کشور به درآمدهاي نفتي اشاره کرد و گفت: پيش از پيروزي انقلاب اسلامي صادرات غير نفتي‌مان نيم ميليارد دلار بود که اين رقم تا قبل از دولت نهم به هفت ميليارد دلار افزايش پيدا کرد و سال گذشته از مرز 53 ميليارد دلار گذشت و اگر برخي از بداخلاقي ها نبود، امسال از مرز 75 ميليارد عبور مي‌کرديم و با صادرات غير نفتي کشور را اداره مي‌کرديم.

دکتر احمدي نژاد با اشاره به نهايي شدن قانون جامع حمل و نقل در سال‌هاي اخير گفت: با برنامه‌ريزي‌هايي که انجام شد و بسيج تمام دستگاه‌هاي مربوطه، تلاش کرديم که ميزان تلفات جاده‌اي کاهش يابد؛ در سال 84 ميزان تلفات جاده‌اي 24 هزار نفر بود، ولي در چند سال اخير با آنکه تعداد خودروها و مسافرت‌ها دو برابر شده و جاده‌ها 60 درصد اضافه شده است، تعداد تلفات به کمتر از 19 هزار نفر رسيده، البته يک تلفات نيز زياد است، اما خوشبختانه با مديريت خوب و هماهنگي‌هايي که انجام شد، جان ده‌ها هزار نفر نجات پيدا کرد و اگر روند قبلي ادامه پيدا مي‌کرد، اين ميزان تلفات به 60 هزار نفر در جاده‌ها و شهرها مي‌رسيد.

رييس جمهور گفت: همه اين طرح ها، طرح‌هاي عظيمي است که وقت يک دولت را هر کدام به تنهايي به خود اختصاص مي‌داد و همه اينها در دولت نهم و دهم انجام شده است.

* پيروزي در هسته‌اي با مقاومت الهي و بي‌نظير ملت

دکتر احمدي نژاد با بيان اينکه امروز ايران هسته‌اي شده و دشمنان ملت ما ناراحت هستند و به بهانه هسته‌اي شدن مي‌خواهند مانع حرکت ملت ايران شوند، گفت: آنها در اين راستا انواع فشارها را وارد کرده‌اند، اما ملت ايران به لطف خداوند و عنايت امام عصر(عج) و در يک مقاومت الهي و بي‌نظير پيروز شد.

رييس جمهور با بيان اينکه دشمنان با بهانه هسته‌اي مي‌خواهند به ملت ايران فشار بياورند، تصريح کرد: البته اخيراً ادبياتشان عوض شده و با ادبيات بهتري صحبت مي‌کنند و مي‌گويند مي‌خواهيم گفت‌وگو کنيم؛ ملت ايران هميشه اهل تفاهم بوده است، اما گفت‌وگو داراي آدابي است و همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند، نمي‌شود بالاي سر ملت ايران اسلحه نگه داشت و بعد سخن از مذاکره کرد و انتظار مذاکره داشت.

* گفت‌وگو بايد در سايه احترام باشد نه فشار

دکتر احمدي نژاد تاكيد کرد: گفت‌وگو بايد براي تفاهم، عدالت و رفع سوء تفاهم‌ها و تقويت همگرايي باشد و نبايد از گفت‌وگو به عنوان وسيله‌اي براي تحميل نظرات استفاده کرد.

رييس جمهور با بيان اينکه اصلاح گفتمان و بيان ضروري است، اما کافي نيست، خاطرنشان کرد: اگر اسلحه را از روي ملت ايران برداريد، گفت‌وگو مي‌توان كرد اما گفت‌وگو بايد در سايه احترام و عدالت باشد، نه فشار.

وي اقدامات انجام شده توسط دولت نهم و دهم را نشانه عظمت، ظرفيت و توانمندي ملت ايران دانست و اظهار داشت: با ملت ايران مي‌شود کارهاي بزرگ انجام داد و قله‌هاي بلند را فتح کرد.

* رعيت زاده و خادم ملت هستم

دکتر احمدي نژاد خطاب به ملت ايران تاکيد کرد: ملت عزيز من خادم همه ملت هستم و دوستدار همه ملت و فدايي ملت هستم، چراکه از خود ملت بوده و ارباب‌زاده نيستم؛ يعني از خانواده معمولي و رعيت‌زاده هستم؛پس مي‌توانم به سادگي و راحتي با شما سخن بگويم.

رييس جمهور با بيان اينکه انقلاب اسلامي براي صيانت از کرامت و عزت مردم هم در برابر بيگانگان و هم در داخل کشور است،‌ گفت: همه بايد مراقب و حافظ کرامت مردم باشيم و نبايد فقر و تبعيض موجب شود حرمت و کرامت احدي از مردم مخدوش شود چراکه اين ملت، ملت ثروتمندي است و شايستگي بهترين‌ها را دارد.

* مسئوليت‌ها فرصتي براي خدمت صادقانه و خالصانه است

دکتر احمدي نژاد با بيان اينکه انقلاب براي ايجاد فرصت رشد و تکامل همگاني است، اظهار داشت: همه بايد مراقب باشند؛ مسئوليت خطرناک است و مقامات حکومتي فرصت بهره‌برداري مادي و شخصي نيست، بلکه فرصت خدمت صادقانه و خالصانه و بستري براي نيل به کمال الهي و معنوي است.

رييس‌جمهور با بيان اينکه اگر کسي خودش رشد نکند و ايمان، پاکي و اخلاصش هر روز بيشتر نشود، نمي‌تواند براي ديگران فرصت رشد و کمال فراهم کند، گفت: اين انقلاب براي احيا و استيفاي حقوق اساسي ملت از جمله آزادي است؛ کمال انسان و حاکميت ارزش‌ها بدون آزادي و انتخاب آزاد بي‌معناست و انتخاب آزاد ارزش‌ها، ارزشمند و کمال‌آفرين است؛ چون آزادي متعلق به همه ملت است و همه بايد مراقب باشيم که مبادا در قدرت، اقتصاد، سياست و حتي در علم و فناوري و در آزادي انحصار درست شود چون انحصار فسادآور است.

همه بايد مراقب باشيم که مبادا در قدرت، اقتصاد، سياست و حتي در علم و فناوري و در آزادي انحصار درست شود چون انحصار فسادآور است.

* وحدت ملي نبايد با گفتار ناصحيح مخدوش شود

وي با تاکيد بر اينکه انقلاب اسلامي براي وحدت و همبستگي ملي است، افزود: بايد مراقبت کنيم که وحدت ملي با عمل، رفتار و گفتار ناصحيح مخدوش نشود.

* لزوم برخورد با كوچك‌ترين نشانه‌هاي بازگشت به دوران قبل انقلاب

رييس‌جمهور با بيان اينکه انقلاب براي بر هم زدن تبارگرايي و دايره بسته قدرت و مديريت و باز کردن راه براي فرزندان پراستعداد ملت و باز گرداندن حکومت به ملت و کشور است، گفت: همه بايد مراقب باشيم و با کوچک‌ترين نشانه‌هاي بازگشت به دوران قبل از انقلاب قاطعانه برخورد کنيم.

دکتر احمدي نژاد با بيان اينکه انقلاب متعلق به متن مردم است و به هيچ حزب،‌ گروه و طايفه‌اي به طور خاص و ويژه تعلق ندارد، اظهار داشت: انقلاب اسلامي براي اجراي عدالت، از جمله عدالت اقتصادي، اجتماعي، قضايي، آموزشي و سياسي است؛ مراقبت از انقلاب و تداوم حرکت آن يک امر ضروري و واجب بوده و همه مسئولان بايد براي مردم و در کنار مردم و فقط در خدمت مردم و انقلاب عظيم ملت ايران باشند.

* مبادا صاحبان قدرت و ثروت به مراكز تصميم‌گيري دسترسي يابند

وي ادامه داد: همه بايد مراقب باشيم مبادا خدايي ناکرده روزي بيايد که عده‌اي خاص صاحبان قدرت و ثروت به مراکز تصميم‌گيري دسترسي داشته باشند و خواست خود را تحميل و عملياتي کنند ولي توده‌هاي مردم از آن محروم باشند.

رييس جمهور تاکيد کرد: نبايد به سيري ظالمان و سوء‌استفاده‌کنندگان و متجاوزان به بيت‌المال و همزمان گرسنگي و فقر مظلومان و محروميت جوانان و آحاد مردم رضايت داد و اين خادم کوچک ملت هرگز به اقداماتي که خداي نکرده به چنين وضعي منجر شود رضايت نخواهم داد.

* هرگز سندي را عليه مصالح ملت امضا نخواهم كرد

دکتر احمدي نژاد با بيان اينکه ما نبايد هيچ سندي را عليه منافع عمومي و مصالح ملت امضاء کنيم و اين خادم کوچک هرگز چنين اسنادي را امضا نخواهد کرد، گفت: بايد به گونه‌اي عمل کنيم که ملت همواره به قدرت عدالت‌آفريني، انسان‌سازي و استيفاي حقوق فردي و اجتماعي توسط انقلاب اميدوار باشد و هر روز اميدوارتر شود.

رييس جمهور با بيان اينکه امروز همه مسوول صيانت از اساس انقلاب و جمهوري اسلامي هستيم، تصريح کرد: حفظ اساس انقلاب به حفظ پاکي و پاکدستي، تقوا، دفاع از حقوق مردم، اجراي عدالت، خدمت‌گزاري صادقانه و مقابله با رانت‌خواري‌ها و زيادي‌خواهي‌ها و پيگيري پيشرفت کشور وابسته است.

رييس جمهور در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به اينکه امروز به واسطه‌ فشار‌هاي ناجوانمردانه‌ دشمنان، مردم در فشار هستند و دولت هم به طور شبانه‌روزي در تلاش است، تا مشکلات را برطرف کند، تصريح کرد: ان‌شاء‌الله در آينده و در وقت مناسب درباره‌ ابعاد توطئه و اقدامات دشمن عليه ملت ايران توضيحاتي را ارائه خواهم داد و هم‌چنين کارهاي دولت را هم توضيح مي‌دهم و مي‌گويم اگر اين کارها نبود وضع چه‌طور مي‌شد.

دکتر احمدي نژاد با بيان اينکه دشمنان مي‌خواستند با اقدامات آنها شيرازه امور در ايران از هم بگسلد، اما به اهداف خود نرسيدند، خاطر نشان کرد: امروز دولت و خادمان مردم به شدت از نارضايتي جمع کثيري از ملت در رنج هستند و همه توان خود را به کار مي‌گيرند؛ اما به هر ترتيب امروز همه بايد کمک و همراهي کنند و به وحدت بيشتري نياز داريم تا خادمان در دولت بتوانند مشکلات کشور را حل کنند و فشار سنگين تحميلي را از دوش مردم بردارند.

* درست نيست دولت از خارج و هم از داخل تحت فشار باشد

رييس جمهور با بيان اينکه درست نيست که دولت هم از خارج و هم از داخل تحت فشار باشد، گفت: البته در مورد مسائل اخير و برخي موضوعات داخلي صحبت‌هاي مهمي است که بايد با ملت در ميان بگذارم؛ اما به خاطر اينکه طعم شيرين پيروزي انقلاب در کام مردم تلخ نشود و به خاطر رهبري عزيزمان آن را به وقت مناسب ديگري در آينده موکول مي‌کنم.

*جان ناقابل‌مان فداي ملت و انقلاب

دکتر احمدي نژاد با تاکيد بر اينکه ‌اين دولت تا آخرين روز مسووليت خود همانند روز اول کار خواهد کرده و با افتخار همه توان خود را وقف ملت خواهد کرد، اظهار داشت: ما يک جان ناقابل داريم که اين جان ناقابل ما فداي ملت، انقلاب و فداي آرمان‌هاي الهي انقلاب است.

* انتخابات و انتخاب حاكمان حق ملت است

رييس جمهور در بخش ديگري از اظهارات خود به انتخابات سال آينده اشاره و خاطرنشان کرد: انتخابات و انتخاب حاکمان حق ملت است و قانون اساسي مترقي ما که والاترين ميثاق ملي و دستاورد انقلاب است، به صراحت بر اين حق پافشاري و تاکيد کرده است.

* اراده مردم موتور حركت كشور است

دکتر احمدي نژاد با بيان اينکه کشور و حاکميت متعلق به مردم است و آنها حق دارند حاکمان خود را انتخاب کنند، اظهار داشت: اراده‌ مردم موتور و نشان‌دهنده سمت‌وسوي حرکت کشور است؛ کسي فکر نکند که راي مردم فقط يک کاغذ و يک عدد است؛آراء مردم تجميع اراده‌هاي ملت است که از طريق منتخب ملت در کشور جاري مي‌شود.

رييس جمهور با بيان اينکه به فضل الهي و به خاطر ويژگي‌هاي انقلاب و ملت ايران بيشترين انتخابات در اين کشور برگزار شده است و هميشه نظر جمعي ملت ايران بهترين بوده است و امروز هم بايد نظر جمعي ملت را بهترين شمرد، گفت: بايد اجازه داد تا همه سليقه‌ها بيايند و کسي خود را جاي مردم نپندارد و با کوته‌بيني تصور نکنند که مي‌توانند جاي مردم تصميم بگيرند.

* مردم نيازي به افراد و گروه‌هاي مدعي ندارند

رييس جمهور همچنين در خصوص برخي اظهار نظرها مبني بر مديريت و مهندسي انتخابات، تصريح کرد: من با افتخار مي‌گويم که ملت بزرگ ايران راه خود را به خوبي مي‌شناسد و به افراد و به گروه‌هاي مدعي نيازي ندارد و بايد اخلاق و قانون رعايت شده و هر کس برنامه‌ خود را بيان کند.

دکتر احمدي نژاد با بيان اينکه تخريب ديگران براي اثبات خود خلاف قانون و اسلام است و ملت بزرگ ايران همچون گذشته به اين رفتارها پاسخ خواهند داد، خاطرنشان کرد: امام عزيز ما فرمودند ملت الهي شده است و هيچ کس نمي‌تواند اراده خود را به مردم تحميل کند؛ بنده اطمينان دارم که ملت عزيز ايران بهترين گزينه را انتخاب مي‌کند و هر کسي را که ملت برگزيند بهترين گزينه خواهد بود.

رييس جمهور با اشاره به اينکه هر کس که پشتوانه‌ بالاي راي مردم را با خود همراه کند، بهترين گزينه است و همه بايد به راي مردم احترام بگذارند، گفت: هنگامي که رهبري معظم انقلاب و امام راحل مي‌فرمايند من يک راي بيشتر ندارم، بقيه بايد مراقب عمل و سخن خود باشند و نبايد برخي به گونه‌اي حرف بزنند و يا عمل کنند که بهانه به دست دشمنان فريبکار ايران بدهند.

دکتر احمدي نژاد انتخابات را آزاد‌شدن انرژي عظيمي از ملت دانست که معادلات داخلي، منطقه‌اي و بين‌المللي را به نفع ملت‌ها رقم خواهد زد و تاکيد کرد: موانع و مشکلات کشور و ملت‌هاي آزاديخواه با برگزاري يک انتخابات پرشور، از مقابل ملت ايران و ساير ملت‌ها برداشته خواهد شد و اگر همه يا اکثريت واجدين شرايط در انتخابات شرکت کنند، جايي براي شيطنت‌هاي شياطين انس و جن نخواهد بود.

* ملت ايران خرداد 92 هوشمندي و عمق نگاه خود را نشان خواهند داد

رييس جمهور تاکيد کرد: مطمئن هستم که ملت ايران بار ديگر در خرداد‌ 92 عظمت ، اراده ، شکوه و عمق نگاه و هوشمندي نگاه خود را به جهانيان نشان خواهد داد.

دکتر احمدي نژاد در بخش ديگري از سخنان خود به تحولات جهاني اشاره كرد و اظهار داشت: جهان در حال تحول بوده و همه ملت‌ها و انسان‌ها از وضع موجود ناراضي و ناراحت هستند چرا که آرزوي‌هاي بشر در طول تاريخ محقق نشده و ظلم و تبعيض همه‌گير است.

رييس جمهور ادامه داد: مستکبران با طراحي‌هاي مدرن و پيچيده اقتصادي، روزانه از جيب‌ همه ملت‌ها، ثروت‌ها را غارت و به جيب خود سرازير مي‌کنند و با طراحي‌ فضا‌هاي رسانه‌اي و به ظاهر فرهنگي انديشه‌ها را نابود مي‌کنند و شخصيت‌ها را در هم مي‌شکنند.

دکتر احمدي نژاد با بيان اينکه مشکل اصلي جهان امروز، خلاء مديريت صالح در مراکز اصلي مديريت بين‌المللي است، اظهار داشت: مستکبران و صهيونيست‌هاي بي‌فرهنگ به پايان راه رسيده‌ و در بن‌بست حرکت مي‌کنند و از سويي ديگر تجربيات بشري که با شعار سعادت ميان انسان ها جاي باز کرده‌اند، همه شکست خورده‌اند؛ مارکسيسم رفته و سرمايه‌داري نفس‌هاي آخر را مي‌کشد.

رييس جمهور ادامه داد: در طول تاريخ همه موجوديت انسان در زمستان ظلم، جهل و خرافه و استکبار سپري شده، اما هنوز حقيقت انسان ناشکفته و ناشناخته است؛ چه آرزو‌ها که بر باد رفت و چه استعدادهايي که ناشکفته پرپر شد.

* خداوند آمدن بهار را وعده داده است

دکتر احمدي نژاد با تاکيد بر اينکه امروز يک مطالبه و انتظار عمومي در حال شکل‌گيري است، چرا که خداوند آمدن بهار و کسي که پاک‌ترين، مومن‌ترين، عادل‌ترين و عاشق‌ترين به مردم است را وعده داده تا او بيايد و همه دروازه‌هاي علم، معرفت و عشق را به روي بشريت بگشايد و با احياي کرامت و بيداري فطرت انسان‌ها، همه زيبايي و رحمت خداوندي را يکجا به انسانها هديه کند؛ کسي که نسبتش با همه ملت‌ها و انسان‌ها يکسان است.

رييس جمهور با بيان اينکه موعود بشر از جنس نور، مهرباني، عينيت قرآن، عدالت ، توحيد و کمال انساني است، گفت: او کسي است که بهار حقيقي را با زودن جهل، خرافه، تبعيض و با شاخه گل‌هاي عشق و پرستش به بشر تقديم خواهد کرد و خرمي دوران‌ها را تا ابد تضمين مي‌کند؛ کسي که بالاترين هديه الهي به نوع انسان، بلکه عالم هستي است ، فرزند گرامي رسول (ص) خدا و موعود امم و مصلح کل و وارث همه انبياء و اولياء و جلوه اتم نبوي، علوي، فاطمي، حسني و حسيني،‌ در راه است؛ او مي‌آيد و حقيقت ناب را عرضه مي‌کند و انسان را تا رسيدن به اوج به آسمان ياري و همراهي مي‌کند.

دکتر احمدي نژاد تصريح کرد: پيروزي انقلاب عظيم اسلامي و استقرار جمهوري اسلامي و ولايت فقيه، براي تمهيد مقدمات حاکميت جهاني موعود است؛ بيايد همه با هم به استقبال بهار برويم.

رييس جمهور با گراميداشت ياد امام و شهيدان انقلاب اسلامي و دفاع مقدس، خاطرنشان کرد: در برابر عظمت ملت و جانبازان و آزادگان و ايثارگران، سرتعظيم فرود مي آورم و از همه ملت پاک‌، خداجو و عاشق ارزش‌هاي الهي و مصمم ايران بخاطر خلق حماسه جاودانه ديگر سپاسگزارم.

*زنده باد بهار

دكتر احمدي‌نژاد سخنان خود را با ذكر شعار «زنده باد بهار، زنده باد بهار، زنده باد بهار» به پايان برد.