«محمود احمدی نژاد» رییس جمهوری گفت: می توان به جای 45هزار و 500 تومان یارانه نقدی کنونی، به هر ایرانی 250 هزار تومان یارانه پرداخت کرد اما عده ای با داد و بیداد می خواهند مانع از این موضوع شوند.

رییس جمهوری که در چهارمین دوره سفرهای استانی هیات دولت به استان خوزستان سفر کرده است، در اجتماع با شکوه مردم اهواز افزود: کس دیگری احتکار کرده، فرد دیگری بازار ارز را برهم زده و یک نفر دیگر تحریم کرده اما عده ای همه تقصیرها را بر گردن قانون هدفمندی یارانه ها می اندازند.

وی با بیان اینکه هدفمندی یارانه ها یعنی پول مردم در جیب مردم اضافه کرد: ما را در حوضی انداخته اند و دست ما را بسته اند؛ می گویند خودت بیرون بیا و کشور را نیز بیرون بیاور؛ اما می آیند و وزنه ای هم به پای ما می بندند.

احمدی نژاد تصریح کرد: ما به هر روشی شده از حوض می خواهیم بیرون بیاییم اما آمده اند و دست خود را بر روی سر ما گذاشته و ما را به پایین هُل می دهند.

*** ساختن ایران امری شدنی است

رییس جمهوری در ادامه سخنانش، ساختن ایران را امری شدنی دانست و گفت: همه شرایط برای ساختن کشور فراهم است، اما نیازمند چند عامل است که اولین آن، همدلی و عزم برای ساختن است.

احمدی نژاد با تاکید بر اینکه هرملتی باید روی پای خود بایستد، اظهار داشت: برای هیچ ملتی از بیرون و از کُرات دیگر هدیه نخواهند فرستاد، هیچ کس خودش را قربانی ملت دیگری نخواهد کرد و مستکبران، مطلقا نفعی به ملت ها نخواهند رساند.

وی خاطرنشان کرد با همدلی و با اتکای به منابع و امکانات خودی و با تلاش و کار کشور ساخته خواهد شد.

رییس شورایعالی امنیت ملی عامل دوم برای ساختن کشور را «اعتماد به قدرت ملت» دانست و تصریح کرد: باید فرصت ها را در اختیار ملت قرار دهیم و اجازه دهیم ملت در صحنه های گوناگون تصمیم بگیرد و عمل کند.

رییس جمهوری گفت: تجربه نشان داده است هرجا به مردم اعتماد و تکیه کردیم، دستاوردهای بزرگ برای ملت ایران حاصل شد؛ اصل انقلاب عظیم اسلامی را ملت به پا کردند.

وی اظهار داشت: امام خمینی (ره) به ملت و جوانان اعتماد و میدان را باز کرد؛ امام اجازه داد توده های مردم در عرصه انقلاب وارد شوند.

*** به جوانان در راه اندازی چرخه سوخت هسته ای اعتماد کردیم

احمدی نژاد با یادآوری تعلیق فعالیت های هسته ای قبل از آغاز به کار دولت نهم گفت: سال 84 بعد از انتخابات ریاست جمهوری و قبل از شروع کار رسمی رییس جمهوری، به نطنز سفر کردیم و دیدیم تمام ابزار کار جوانان پلمپ شده و قفل و زنجیرهای استعمار آنها را بسته است.

رییس شورای عالی امنیت ملی چهره جوانان دانسمند هسته ای در زمان تعلیق غنی سازی اورانیوم را «ماتم زده» توصیف کرد و افزود: با جوانان دانشمندمان جلسه گذاشتم، گفتند ما در ابتدای راه هستیم ولی صفر کار را شروع نکرده، بر همه امکانات ما قفل زده اند؛ سوال کردم گفتم آیا شما می توانید چرخه غنی سازی را راه بیندازید؟ آنها کمی با هم مشورت کردند و گفتند بله می توانیم و با هم قرار گذاشتیم که اعتماد از ما و کار از آنها باشد.

احمدی نژاد در ادامه اولین سفر خود به نیویورک برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل در همان سال را یادآور شد و گفت: بعضی از این کشورهای غربی به ما می گفتند از برنامه هسته ای دست بردارید زیرا نمی توانید برسید و بعد مصاحبه می کردند و می گفتند امکان ندارد ایرانی ها بتوانند به چرخه سوخت هسته ای دست پیدا کنند.

رییس جمهوری در ادامه تصریح کرد: ظرف چند ماه به همان جوانانی که به آنها اعتماد کردیم و امکانات دادیم، گفتیم بروید کار کنید، حرکت کرده و چرخه سوخت هسته ای را راه انداختند.

رییس شورای عالی امنیت ملی خاطرنشان کرد: زمانی که خواستند چرخه سوخت هسته ای را از ما بگیرند، ملت بسیج شد، ایستاد و دشمنان را مایوس کرد.

*** شیاطین، بدخواهان، خودخواهان و انحصار طلبان نمی خواهند کار بدست ملت بیفتد

احمدی نژاد با تاکید بر اینکه در عرصه اقتصادی باید به ملت اعتماد کرد، گفت: اینکه تصور کنیم اقتصاد دست یک گروه کوچکی باشد و بقیه ملت هم دنباله رو و کارمند و کارگر آنها باشند، این طور اقتصاد راه نخواهد افتاد و باید به توده های مردم اعتماد کرد و امکانات کشور را در اختیار آنها قرار دهیم.

وی با یادآوری میزان تولید 32 میلیون تنی سیمان در ابتدای دولت نهم، اظهار داشت: با بسیج همگانی ظرف پنج تا شش سال ظرفیت تولید سیمان در کشور به بیش از 80 میلیون تن رسید و سال گذشته 12 میلیون تن سیمان از کشور صادر شد.

رییس شورای عالی امنیت ملی خاطرنشان کرد: وظیفه دولت، دستگاه های گوناگون و قوا این است که راه را برای ملت باز کنند. اینکه امام و رهبری فرمودند که ما خادم و نوکر مردم هستیم، معنایش این است که ما باید راه را باز کنیم نه اینکه همه چیز دست عده قلیلی باشد.

رییس جمهوری طرح هایی مانند سهام عدالت، مسکن مهر، هدفمندی یارانه ها و بنگاه های زودبازده را جزء سیاست های دولت برای توزیع ثروت کشور در بدنه اجتماعی اعلام کرد و گفت: شیاطین، بدخواهان، خودخواهان و انحصار طلبان نمی خواهند کار در عرصه اقتصاد و سیاست دست ملت بیفتد و می خواهند کار دست خودشان باشد.

*** با هر طرحی که به سمت عدالت باشد، مخالفت و جوسازی می کنند

احمدی نژاد افزود: هر طرحی که به سمت توزیع ثروت در بدنه اجتماعی، به سمت عدالت و فعال کردن توده های مردم در اقتصاد و سیاست است، با آن مخالفت و جوسازی می کنند.

رییس جمهوری طرح بنگاه های زودبازده و کوچک را طرحی موفق در عرصه بین المللی دانست و گفت: معمولا طرح ها انحراف دارد؛ یعنی وقتی انبوه کار می کنیم مقداری از آن در محل خود نمی نشیند. ولی طرحی که در ایران اجرا شد کمترین انحراف را نسبت به کل کشورهایی که این طرح را اجرا کردند، داشت.

وی رقم اشتغالزایی ثابت طرح بنگاه های زودبازده در کشور را بیش از یک میلیون و 60 هزار شغل ثابت اعلام کرد و در عین حال افزود: بودند معدود افرادی که 5 میلیون و 10 میلیون تومان را برای اشتغالزایی گرفتند ولی با آن پول، خانه و ماشین خریدند؛ آن هم اشکالی ندارد، بالاخره توده های مردم هستند و پول مال مردم است.

رییس جمهوری درباره برخی از کسانی که با طرح بنگاه های زودبازده مخالفت می کردند، اظهار داشت: کسانی که 180 میلیارد، 200 میلیارد و هزار میلیارد تومان از بانک وام گرفتند و پس نمی دهند، با این طرح مخالفت می کردند اما چون رسانه و بلندگو دارند فریاد می زنند، این پنج و 10 میلیون تومانی که به جوانی دادید که برای خود کاری درست کند، برنگشت و اقتصاد خراب شد؛ آنها آدرس غلط و انحرافی به ذهن ها می دهند زیرا نمی خواهند توده ها قدرت پیدا کنند و فعال شوند.

احمدی نژاد اضافه کرد: البته غربی ها و دشمنان بیرونی هم همین طور هستند و نمی خواهند توده های ملت ما در عرصه های گوناگون وارد شوند.

وی با یادآوری جمعیت 76 میلیونی کشور که 30 میلیون نفر از آنها آماده به کار هستند، تصریح کرد: اگر 30 میلیون انرژی در اقتصاد فعال شود و همه برای ساختن، کار کنند و همه به نوعی مالک باشند، انقلاب اقتصادی خواهد شد.

رییس جمهوری درباره علت مخالفت با طرح هایی مانند مسکن مهر، هدفمندی یارانه ها، سهام عدالت و بنگاه های زودبازده اظهار داشت: می گویند اگر توده های مردم توانمند و وارد عرصه های اقتصاد شوند، آن وقت دیگر فرصت انحصار طلبی، فرصت انباشتن ثروت های بادآورده از عده ای قلیل گرفته خواهد شد.

*** خاطره احمدی نژاد از دیدار با عناصر بلندپایه آمریکایی

رییس شورایعالی امنیت ملی در ادامه خاطره ای از دیدار خود با 28 نفر از عناصر بلندپایه آمریکایی در نیویورک را در دولت نهم ذکر کرد و گفت: سال دوم و سوم در نیویورک عده ای از عناصر بلندپایه آمریکایی آمدند و جلسه ای مفصل درباره بحث هسته ای گذاشتند.

وی تصریح کرد: بعد از سوال و جواب ها، در آخر کار مرشد و پیر آنها گفت آقای احمدی نژاد اگر موضوع هسته ای شما را به رسمیت بشناسیم، شما در همین نقطه ای که قرار دارید، توقف می کنید و از آن جلوتر نمی روید؟ گفتم یعنی چه؟ گفت یعنی به همین قناعت کنید و شما همین جا توقف کنید و تمام.

احمدی نژاد با بیان اینکه آنها می خواهند انرژی هسته ای در شاخه های مختلف آن در انحصار خودشان باقی بماند تا از آن طریق دنیا را چپاول کنند، خاطرنشان کرد: من گفتم هرگز. این حق ملت ایران است، ملت ایران انرژی هسته ای را می خواهد و همه آن را می خواهد.

رییس جمهوری تاکید کرد: اگر 200 ملت در دنیا از انرژی هسته ای استفاده کنند دیگر جایی برای قلدری قلدرهای بین المللی و چپاول ثروت ملت ها باقی نمی ماند.

*** عده ای انحصار طلب نمی خواهند بگذارند، ملت ایران تصمیم بگیرند

رییس جمهوری با بیان اینکه رهبری در اجتماع مردم مشهد فرمودند که امسال سال حماسه سیاسی و اقتصادی است، گفت: حماسه یعنی زمانی که بعضی از کارها قفل می شود و با اقدامات عادی نمی توان آن را حل کرد، ما احتیاج به کاری بزرگ داریم تا حماسه سیاسی و اقتصادی داشته باشیم.

وی افزود: در این سرزمین هم حماسه سیاسی و هم حماسه اقتصادی ممکن است؛ به شرطی که توده های مردم به میدان بیایند که مقدمه آن اعتماد به توده های مردم است.

احمدی نژاد با بیان اینکه رهبری در مشهد فرمودند «من یک رای بیشتر ندارم و انتخابات متعلق به مردم است»، گفت: اراده ملت و اعتماد به آن باید کشور را اداره کند.

وی تصریح کرد: تجربه نشان داده که هرگاه ملت ایران به صحنه آمد و تصمیم گرفت، بهترین انتخاب را در آن شرایط انجام داده است که البته این درست مثل عرصه اقصادی است؛ عده ای انحصار طلب نمی خواهند بگذارند ملت ایران تصمیم بگیرند و می خواهند کاری کنند که سیاست در انحصار آنها باشد.

احمدی نژاد ادامه داد: این موضوع مثل آمریکا و اروپا است که سیاست در انحصار عده ای است و فقط دو نفر را برای ریاست جمهوری معرفی می کنند و از مردم می خواهند که با آنها رای دهند.

*** به چه حقی به جای دیگران اظهار نظر می کنید؟

رییس جمهوری با بیان این مطلب که رهبری فرموده اند که من یک رای بیشتر ندارم و میزان رای ملت است، تصریح کرد: بعضی ها از قبل برای شورای نگهبان نسخه می پیچند، شما چه کاره هستید و به چه حقی جای دیگران اظهار نظر می کنید و برای شورای نگهبان نسخه می پیچید؟

احمدی نژاد با تاکید بر اینکه رهبری فرموده اند که همه سلایق باید در انتخابات شرکت کنند، اظهار داشت: ما نیازمند یک حماسه هستیم؛ یعنی باید انتخاباتی در حدود 50 میلیون شرکت کننده در کشور برگزار شود تا کمر دشمن بشکند.

*** منتخبی با رای بالا همه معادلات را به نفع ملت تغییر می دهد

رییس جمهوری تصریح کرد: من به شرایط خارجی بیشتر از شما آگاهی دارم و می دانم که انتخاباتی پر شور و منتخبی با رای بالا، همه معادلات و شرایط داخلی و خارجی را به نفع ملت ایران تغییر می دهد.

رییس شورای عالی امنیت ملی اظهار داشت: هرکس مومن به انقلاب، رهبری، کشور و نظام است، باید راه را برای حضور همه در انتخابات هموار کند و نباید حرفی بزند یا کاری کند که عده ای از مردم بی انگیزه شوند.

رییس جمهوری خاطر نشان کرد: همه باید بیایند و ملت ما نشان داده است که می داند چه چیزی به نفع خود و کشور است.

*** بعضی ها جوری حرف می زنند که انگار صاحب کشور هستند

احمدی نژاد تصریح کرد: بعضی ها جوری حرف می زنند که انگار صاحب کشور و ملت هستند؛ این درحالی است که در زمان جنگ، همین جوانان خوزستان وقتی روی مین می رفتند رشید بودند اما امروز متوجه نمی شوند و باید فلان گروه، دسته و باند برای ملت تصمیم بگیرند.

وی تاکید کرد: ما به یک حماسه نیازمند هستیم که لازمه اش حضور همه سلایق، اعتماد ملت و مردم در صحنه است تا کمر دشمنان را بشکنیم.

*** حماسه سیاسی شرایط را برای حماسه اقتصادی فراهم می کند

رییس جمهوری در ادامه با بیان اینکه خلق حماسه سیاسی می تواند شرایط برای خلق حماسه اقتصادی هم فراهم کند، گفت: باید به سمتی برویم که با خلق یک حماسه سیاسی بزرگ، دشمنان از مایوس کردن ملت ایران مایوس شوند.

احمدی نژاد افزود: امروز دنیا منتظر هنرنمایی ملت ایران است و من ایمان دارم که این ملت حماسه ای خواهد آفرید که برای همیشه در تاریخ بشریت بدرخشد.

** رسانه های کشور نگاه ملی تر و آرمانی تر داشته باشند

احمدی ن‍ژاد با اشاره به شناخته بودن حماسه های ملت ایران در دور دست ترین نقاط جهان اظهار داشت: وقتی در سفرهای اخیر به ونزوئلا رفتیم ، صدها هزار نفر از مردم در آنجا با صدای بلند، فریاد ˈزنده باد ایرانˈ را سردادند و ای کاش رسانه های ما مقداری نگاه ملی تر و آرمانی داشته باشند و این صحنه ها را منعکس کنند.

*** بهتر است بجای لغو مصوبات دولت، به ساختن کشور کمک کرد

رییس جمهوری در ادامه سخنانش با تاکید بر اینکه باید همه برای ساختن کشور دست به دست هم بدهند، گفت: ایران کشور بسیار بزرگی است؛ بجای مانع تراشی و لغو کردن مصوبات دولت، بهتر است به ساختن کشور کمک کرد. می توان با سپردن میلیون ها هکتار زمین کشاورزی در کشور به دست جوانان و ارائه تسهیلات به آنها، اجازه بدهیم تا کشور را آباد کنند.

*** چرا برخی خیال می کنند که توده های مردم باید محروم باشند؟

احمدی نژاد اضافه کرد: زمین و معدن به اندازه کافی در کشور هست و باید اجاز داد در کشور کار صورت گیرد؛ اگر وضع اقتصادی توده های مردم بهتر شود، این به نفع همه است. چرا برخی خیال می کنند که توده های مردم باید محروم باشند و فقط قشر خاصی در رفاه مالی و اقتصادی باشند؟

رییس جمهوری تاکید کرد: مردم ایران راه پرافتخار ساختن را ادامه خواهند داد و هیچ قدرت و هیچ شیطانی قادر نخواهد بود سد راه ملت شود.

***ملت تمدن ساز ایران در طول تاریخ همواره با هم همدل و همراه بوده اند

احمدی نژاد در اجتماع با شکوه مردم اهواز، ملت ایران را ملتی تاریخ ساز و تمدن آفرین توصیف کرد و گفت: ملت ایران در طول تاریخ برای رسیدن به قله های شرافت، عدالت و پاکی همواره با یکدیگر همراه و همدل بوده اند.

وی تصریح کرد: تاریخ ایران سرشار از فراز و نشیب ها است و این ملت از آنجا که دارای ایمان مستحکم و عشق به خداوند و ارزشهای الهی است از همه حوادث عبور کرده است.

رییس جمهوری گفت: دشمنان و بدخواهان ملت ایران یکی از پس ازدیگری به تاریخ پیوسته اند اما این ملت همچنان پرافتخار ایستاده است و تا رسیدن به عالی ترین قله های شرافت، این ملت همچنان خواهد ایستاد و امروز جهان برای رسیدن به آن نقطه موعود نزدیک می شود.

وی اظهار داشت: امروز بشریت در یک پیچ تند تاریخی و در آستانه رسیدن به قله موعود قرار گرفته است .

احمدی ن‍ژاد با اشاره به دو سفر اخیر خود به ونزوئلا گفت: ملت آمریکای لاتین مدت 400 سال به طور پیوسته در استعمار غارتگران و فاسدان حرفه ای بوده است و در این 400 سال مردم آن را سرکوب و غارت و هر قهرمانی را که برای استقلال این منطقه برخاست، سرکوب کردند.

وی با بیان اینکه چاوز مرد بزرگی در تاریخ کنونی جهان بوده است، گفت: وقتی یک مرد بزرگ و قهرمان بنام «چاوز» پرچم عدالت و توحید را بلند می کند، ملت ها دور وی جمع می شوند که این نشانه ای از حرکت و پیشرفت به سمت قله و آماده شدن شرایط جهان برای رسیدن به آن آرزوی تاریخی است.

رییس جمهوری خاطر نشان کرد: در این تاریخ پرفراز و نشیب، ملت ایران وظیفه سنگینی را برعهده دارد و تنها ملتی است که در طول تاریخ موحد ، یگانه و ممتاز بوده است.

وی با تاکید بر اینکه ایران سرشار از استعدادها، منابع طبیعی، توان انسانی و فکر است و ماموریتی سنگینی را برعهده دارد، خاطر نشان کرد: ملت ایران باید ماموریت پرچمداری عدالت و توحید را برعهده بگیرد، که گرفته است.

احمدی نژاد تصریح کرد: امروز چشم همه عدالت خواهان و مظلومان جهان به سمت ایران است و توانایی ملت ایران باعث امید دیگران می شود.

رییس جمهوری تاکید کرد: ایران باید ساخته شده و پیشرفت و قدرتمند شود، چون باید تکیه گاه ملت ها برای رسیدن به آرزوهایشان شود.

وی وظیفه دیگر ملت ایران را بر افراشتن پرچم توحید در جهان برشمرد و گفت: موضوع دیگر حرکت مردم ایران در مسیر توحید وفرهنگ یکپارچه است تا ملت ها در کنار هم قرار دهند و از آنها حمایت کنند و به آنان روحیه دهد.