محمود احمدي‌نژاد پيش از ظهر ديروز در اجتماع باشكوه راهپيمايان 22 بهمن در گفت‌وگو با خبرنگاران با بيان اين كه انقلاب اسلامي متعلق به ملت بوده و در حقيقت، تاريخ، هويت، موجوديت و نور بلند الهي است، گفت: حضور مردم در گراميداشت پيروزي انقلاب، راهپيمايي 22 بهمن هر سال پرشكوه‌تر از سال قبل خواهد بود چرا كه ملت ايران هر سال در جايگاهي بالاتر و عزيزتر قرار مي‌گيرند.

رئيس‌جمهور همچنين خاطرنشان كرد: ملت ايران همانند رودخانه زلالي است كه با حضور يكپارچه خود همه زشتي‌ها، ‌ناملايمات و پلشتي‌ها را از ميان خواهد برد و اراده اين ملت موجب عزت روزافزون و رسيدن به جايگاه بالاتر در عرصه‌هاي مختلف خواهد بود.

احمدي‌نژاد با انتقاد از سوال خبرنگار صدا و سيما درخصوص ارزيابي از وحدت و همدلي ملت ايران با وجود مشكلات فراوان، با بيان اين كه همين جا لازم است تذكري به صدا و سيما به خاطر عملكرد آن در دهه فجر امسال داشته باشيم، اظهار داشت: مقايسه اراده ملت، انقلاب و عظمت‌هاي مردم با برخي از مشكلاتي كه ممكن است وجود داشته باشد، بي‌انصافي به ملت است.

همه در زندگي خود مشكل دارند آيا به فكر پيشرفت، عظمت و دفاع از حقوق خود نيستند؟ هيچ‌گاه مرسوم نبوده اين گونه سوال شود كه مردم با وجود مشكلات در راهپيمايي 22 بهمن چه خواهند كرد. ملت ايران انقلاب اسلامي را متعلق به خود دانسته و انقلاب در حقيقت، تاريخ، هويت، موجوديت و نور بلند الهي است.