پس از یادداشت احمدی‌نژاد، تعدادی از خبرنگاران به وی گفتند که می‌خواهیم از شما یک توصیه و یا یک جمله به یادگار به عنوان شاگرد شما داشته باشیم که وی خطاب به آن‌ها گفت: من آخر خط شاگردها هستم و دعا می‌کنم ان‌شاءالله با امام زمان (عج) یکبار دیگر به این سفر بیاییم.

دکتر محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری اسلامی ایران در سفر به عتبات عالیات از آرزوی و دعای ویژه خود سخن گفت.
دکتر احمدی نژاد در حاشیه دیدار از مسجد سهله در نجف اشرف در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا، در پاسخ به سوالی در خصوص آرزو و دعای خود هنگام ورود به حرم مطهر حضرت علی ابن ابیطالب (ع)، گفت: آرزوی من این است که جهان علوی شود و علوی اداره شود.
وی ابراز امیدواری کرد که با ظهور حضرت مهدی (عج) تمامی مشکلات جامعه بشری حل شود و آن امام همام همه مسایل و مشکلات را از دوش انسان ها بردارد.
رییس جمهوری افزود: آرزوی من همواره این بوده و هست و در زیارت عتبات عالیات نیز از خداوند خواستم تا با ظهور حضرت مهدی (عج) غم ها و غصه های بشریت از بین برود.
احمدی نژاد ابراز امیدواری کرد که خداوند هرچه سریعتر حضرت قائم آل محمد(عج) که همه زیبایی هستی است را به بشریت هدیه کند و عدالت و محبت در سایه توحید استقرار یابد.
رییس جمهوری اظهارداشت: دعای ویژه من هنگام ورود به حرم مطهر حضرت اباعبدالله الحسین (ع) نیز دعا برای سلامتی و موفقیت روز افزون ملت ایران، پدر و مادرم و خانواده ام و تمامی دوستان و آشنایانم بود.
احمدی نژاد درباره حضور خود در عتبات عالیات و زیارت حرم مطهر ائمه شریفین در شهرهای مقدس کربلا، کاظمین و نجف اشرف گفت: وقتی به این وادی مقدس پا می گذارم، احساس عشق به امام زمان (عج) به من دست می دهد. 
 

 یادداشت اختصاصی احمدی‌نژاد در آخرین سفر خارجی
سفر دو روزه رئیس‌جمهور کشورمان به کشور عراق، دارای حاشیه‌های بسیار جالبی بود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ رئیس جمهور به منظور زیارت حرم مطهر امام موسی کاظم (ع) و امام جواد (ع) به سمت کاظمین حرکت کرد که به دلیل استقبال مردم و هجوم آن‌ها به سمت اتومبیل رئیس‌جمهور، راننده وی مجبور شد خودرو را متوقف کند که پس از آن نیز ادامه مسیر به وسیله اتومبیل رئیس‌جمهور امکان‌پذیر نبود و احمدی‌نژاد پیاده و در بین جمعیت پر ازدحامی که برای ابراز خشنودی حضور وی تجمع کرده بودند، به سمت کاظمین حرکت کرد.

رئیس‌جمهوری اسلامی کشورمان، در دومین روز سفر خود رأس ساعت 8 صبح با حضور در فرودگاه بغداد و خداحافظی رسمی با مقامات عراقی، به منظور زیارت حرم امیرالمومنین علی (ع) به سمت نجف اشرف پرواز کرد.

احمدی‌نژاد رأس ساعت 9:20 در فرودگاه نجف مورد استقبال استاندار و مقامات لشکری و کشوری قرار گرفت و پس از آن نیز به زیارت حرم حضرت امیرالمومنین علی (ع) رفت.

وی پس از زیارت حرم امیرالمومنین علی (ع) رأس ساعت 15:30 به زیارت حرم مطهر امام حسین (ع) و حضرت ابوالفضل العباس (ع) رفت.

رئیس‌جمهوری پس از زیارت این اماکن متبرکه، رأس ساعت 19 پس از اقامه نماز مغرب و عشاء در ضیافت افطار حضور یافت و رأس ساعت 21:30 به سمت مساجد کوفه و سهله برای انجام اعمال حرکت کرد.

احمدی‌نژاد پس از زیارت در مساجد کوفه و سهله برای بازگشت به تهران، راهی فرودگاه نجف شد.

قبل از پرواز هواپیمای رئیس جمهور به مقصد تهران، خلبان قاسمی با خواندن یادداشتی آن را به مهمانان و شخص رئیس‌جمهور تقدیم کرد.

رئیس‌جمهور طبق روال معمول، پس از اینکه وارد هواپیما شد، با تمام عوامل اجرایی این سفر از جمله مهمانداران هواپیما، خبرنگاران، تیم حفاظت و معاونان و وزرای خود صمیمانه از زحمات آن‌ها در طول سفر تشکر و با تک تک آن‌ها دست داد و خسته نباشید گفت.

مهمانداران هواپیما با خرسندی از حضور رئیس‌جمهور در بین آنان، از وی درخواست کردند تا با تک تک آن‌ها عکس یادگاری بیندازد که احمدی‌نژاد نیز درخواست آن‌ها را پذیرفت و در جمع آنان حضور یافت.

 

احمدی‌نژاد پس از گرفتن عکس یادگاری با حضور در جمع خبرنگاران پوشش‌دهنده اخبار سفر دو‌ روزه خود، به آن‌ها خسته‌ نباشید گفت و تعدادی از خبرنگاران از وی درخواست کردند تا برای آن‌ها یادداشتی به عنوان خاطره از رئیس دولت بنویسد که احمدی‌نژاد یادداشتی اختصاصی برای خبرنگاران باشگاه خبرنگاران نوشت که نسخه اسکن شده آن با دست خط وی به شرح زیر است.

 

پس از یادداشت احمدی‌نژاد، تعدادی از خبرنگاران به وی گفتند که می‌خواهیم از شما یک توصیه و یا یک جمله به یادگار به عنوان شاگرد شما داشته باشیم که وی خطاب به آن‌ها گفت: من آخر خط شاگردها هستم و دعا می‌کنم ان‌شاءالله با امام زمان (عج) یکبار دیگر به این سفر بیاییم.

رئیس‌جمهور پس از حضور در جمع خبرنگاران، در حالی که در بین عوامل اجرایی و سالن میانی هواپیما قدم می‌زد، با حضور در بین معاونان و وزرای خود با میرتاج‌الدینی و تعدادی از معاونان آذری زبان خود با گویش آذری با آنان به خوش و بش پرداخت و به آنان خسته نباشید گفت.

رئیس‌جمهور در سفر دو روزه خود به کربلا و عتبات عالیات، دو نفر از باغبانان کهنسال نهاد ریاست جمهوری را که آرزوی سفر به کربلا داشتند با خود به این سفر برد.

در ادامه این سفر، خلبان این پرواز در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار باشگاه خبرنگاران، در مورد آخرین سفر احمدی‌نژاد به عراق گفت: این سفر رئیس‌جمهور سفر عشق است، لذا بنده فکر می‌کنم خداوند پاداش زحمات تمام فعالیت‌های رئیس‌جمهور ولایتمدار را اینگونه پاس داشت و در این سفر رئیس جمهور، چهار امام معصوم شیعیان را زیارت کرد که بالاترین پاداش خداوند به وی بود.

وی در پاسخ به این سوال که شما رئیس‌جمهور کشورمان را در یک جمله چگونه توصیف می‌کنید، گفت: محمود احمدی‌نژاد مردی خستگی‌ناپذیر است.