رهبر معظم انقلاب در دیدار نخست‌وزیر پاکستان تأکید کردند: دست‌هایی در کار است تا با شیوه‌های مختلف از جمله ایجاد ناامنی در مرز مشترک طولانی، میان دو ملت دوست ایران و پاکستان و میان دو دولت فاصله ایجاد کند.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما» به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، امام خامنه‌ای صبح امروز (دوشنبه) در دیدار آقای نواز شریف نخست‌وزیر پاکستان و هیئت همراه، مهمترین عامل رابطه خوب و صمیمی میان دو ملت ایران و پاکستان را اشتراکات گسترده فرهنگی و دینی دانستند و با اظهار گلایه از کاهش سطح روابط در زمینه اقتصادی، گفتند: دست‌هایی در کار است تا با شیوه‌های مختلف از جمله ایجاد ناامنی در مرز مشترک طولانی، میان دو ملت دوست و صمیمی ایران و پاکستان و میان دو دولت فاصله ایجاد کند، اما نباید اجازه داد تا فرصت بزرگ گسترش روابط میان دو کشور از دست برود.

امام خامنه‌ای با تأکید بر لزوم گسترش بیش از پیش روابط جمهوری اسلامی ایران و پاکستان و فعال شدن طرح‌های بزرگ اقتصادی از جمله طرح خط لوله گاز، خطاب به نخست وزیر پاکستان، خاطرنشان کردند: امیدواریم در دوره مسئولیت شما، تحرک خوبی در روابط دو کشور در زمینه‌های مختلف ایجاد شود.

رهبر معظم انقلاب با تأکید بر اینکه برای گسترش روابط نباید منتظر اجازه کسی بود، افزودند: آمریکا که خباثت آن برای همه مشخص است، از جمله دولت‌هایی است که تلاش دارد میان ایران و پاکستان فاصله ایجاد کند، البته غیر از آمریکا دولت‌های دیگری نیز در این خصوص فعال هستند.

ایشان به برخی ناامنی‌ها در مناطق مرزی ایران و پاکستان، در ماه‌های اخیر اشاره کردند و گفتند: برخی عمداً تلاش دارند تا در مرز طولانی دو کشور ناامنی ایجاد کنند و ما نمی‌توانیم باور کنیم که این قضایا طبیعی و غیرعمدی است.

امام خامنه‌ای تأکید کردند: البته ما اطلاعات از برخی فعالیت‌ها در منطقه بلوچستان پاکستان، برای ناامن کردن مرزهای دو کشور داریم.

رهبر معظم انقلاب گروه‌های تکفیری را خطری برای همه مسلمانان اعم از شیعه و سنی دانستند و گفتند: اگر با گروه‌های تکفیری مقابله نشود، آنها صدمات و ضربات بیشتری به دنیای اسلام خواهند زد.

ایشان در پایان بار دیگر اظهار امیدواری کردند تا روابط ایران و پاکستان هرچه بیشتر گسترش یابد.

در این دیدار که آقای جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور نیز حضور داشت، آقای نواز شریف با اظهار خرسندی فراوان از دیدار مجدد با امام خامنه‌ای به خاطرات خوب سفر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به پاکستان و لاهور اشاره کرد و گفت: در آن سفر من سروزیر ایالت پنجاب به مرکزیت لاهور بودم و استقبال و ابراز احساسات پرشور مردم پاکستان، نشان از عمق پیوندهای فرهنگی، دینی و تاریخی دو ملت دارد.

نخست‌وزیر پاکستان همچنین با اشاره به مذاکرات خود در تهران، گفت: من تمام تلاش خود را به کار خواهم گرفت تا سطح روابط اقتصادی دو کشور علاوه بر اینکه به 3 میلیارد دلار چند سال قبل بازگردد، از این سطح هم فراتر برود و طرح خط لوله گاز نیز احیا شود.

نخست‌وزیر پاکستان ناامنی‌های اخیر در مناطق مرزی دو کشور را بسیار تأسف‌بار خواند و با تأیید این موضوع که دست‌هایی برای ایجاد فاصله میان دو کشور در کار است، خطاب به امام خامنه‌ای، گفت: من به جناب‌عالی اطمینان خاطر می‌دهم که دولت پاکستان در برخورد با عوامل ناامنی در مرزهای مشترک دو کشور، از هیچ تلاشی دریغ نکند و از اقدامات جمهوری اسلامی ایران نیز حمایت کند.