مقام معظم رهبری با بیان اینکه سگ هاری به انسان های مظلوم حمله کرده است‬ تاکید کردند: چه کسی مظلوم تر از کودکان مظلومی است که در این قضایا جان خود را از دست داده اند؟ مادرانی که فرزندان خود را در آغوش گرفتند و پر پر زدن آنها را تماشا کردند‬.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ نماز پرشکوه عید سعید فطر به امامت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) اقامه شد.

حضرت آیت الله خامنه‌ای در خطبه‌های نماز عید فطر در مصلی امام خمینی(ره) با بیان اینکه مردم در روز قدرس با دهان روزه با حجاب در زیر چادر و با کودکان در آغوش به این راهپیمایی آمدند‬، فرمودند:

‫یک ملت وقتی بخواهد زنده بودن خود را نشان دهد و همت عمومی خود را که مخصوص یک گروه خاص نیست را نشان دهد در اینچنین جاهایی نشان میدهد و ملت ما این را نشان داد.

ایشان تصریح کردند: امروز قضیه اول جهان اسلام قضیه غزه است‬، شاید بشود گفت قضیه اول دنیای انسانیت غزه است‬.

مقام معظم رهبری با بیان اینکه سگ هاری به انسان های مظلوم حمله کرده است‬ تاکید کردند: چه کسی مظلوم تر از کودکان مظلومی است که در این قضایا جان خود را از دست داده اند؟ مادرانی که فرزندان خود را در آغوش گرفتند و پر پر زدن آنها را تماشا کردند‬.

ایشان خاطرنشان کردند: رژیم صهیونیست کافر امروز در مقابل چشم بشریت ‬دست به چنین جنایاتی زده است و ‫بشریت باید عکس العمل نشان دهد‬.

حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمودند: آنچه که امروز سردمداران رژسیم صهیونیستی انجام می دهند یک نسل کشی و یک فاجعه عظیم تاریخی است‬ و ‫مجرم و پشتیابانان مجرم باید در سطح جهانی محکوم و مجازات شوند.

ایشان افزودند: مجازات اینها چیزی است که سخنگویان ملت ها و مصلحان عالم باید مطالبه کنند و مرور زمان شامل آن نمی شود‬.چه زمانی که در راس قدرتند و چه زمانی که سقوط کردند؛ هم مرتکبان جنایت و هم کسانی که از آنها پشتیبانی می کنند.

‬مقام معظم رهبری فرمودند: مردمی محصور از همه طرف در یک نقطه کوچک که دریا و خشکی و مرزها به روی آنها بسته شده و آب آشامیدنی و برق و امکاناتشان همه غیرقابل اطمینان از دشمنی دشمن و حمله دشمن است و کسی هم به آنها کمک نمی کند‬.

ایشان تصریح کردند: این مردم در مقابل یک دشمن مسلح خبیث بی رحمی قرار گرفته اند و روسای خبیث و پلید و نجس این رژیم که آنها بدون هیچ ملاحظه ای شب و روز دارند میکوبند و مردم در حال مقاومتند‬، ‫این درس است و این نشان میدهد قدرت استقامت یک انسان و یک زن که همسر فرزند و برادر و پدر خود را زیر فشار میبیند از آنچه که ما در ذهن خود تصور میکند به مراتب بیشتر است‬.

حضرت آیت الله خامنه ای خاطرنشان کردند: این ایستادگی نشان دهنده میزان مقاومت یک ملت است و سرانجام به توفیق و اذن الهی اینها بر دشمن پیروز خواهند شد‬.

مقام معظم رهبری با بیان اینکه تا الان هم دشمن متجاوز مثل سگ از کاری که انجام داده پشیمان است،‌ افزودند: ‫امروز آمریکا و اروپا و همه مجرمان عالم دست به دست هم داده اند تا آتش بس را به مردم غزه تحمیل کنند تا رژیم صهیونیستی را نجات دهند‬.

‫ایشان با بیان اینکه سردمداران سیاسی استکبار معتقدند که باید حماس و جهاد را خلع سلاح کنیم، تا آنها نتوانند از خود دفاع کنند‬،‌تصریح کردند: ‫میخواهید حلع سلاح کنید تا همین مقدار ضربه را هم که در مقابل این همه جنایت وارد می شود، وارد نشود‬؟ امروز دنیای اسلام موظف است هرچه می تواند به تجهیز ملت فلسطین کمک کند.

بنابر این گزارش خطبه‌های نماز عید فطر امسال به امامت رهبر انقلاب اکنون در مصلای امام خمینی(ره) آغاز گردید. در این مراسم اقشار مختلف مردم به همراه روسای سه قوه، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ، دبیر شورای نگهبان، مسئولان لشگری و کشوری حضور دارند.

دانلود فایل صوتی سخنرانی با حجم 2.5 مگابایت