در زندگینامه رهبر معظم انقلاب که دقت می کنی به چند کتاب برمیخوری که هرچند در بازار نشر یا فضای مجازی بیشتر بجویی کمتر می یابی! یکی از این کتب «گفتاری در وحدت و تحزب» است. همانطور که از نام کتاب پیداست، شامل گفتار و متن مکتوب دو سخنرانی است: اولی در ۱۵ خرداد ۵۸ در اهواز و در جمع «انجمن های اسلامی»؛ و دیگری در همان ایام و هفت هشت ماه پس از تأسیس حزب جمهوری در دفتر مرکزی حزب در جمع اعضا و مسئولان شهرستان های حزب.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ «آفتاب» سلسله بروشورهایی است که در مناسبت‌های مختلف منتشر خواهد شد. این بروشورها حاوی نکاتی از بیانات امام خمینی(ره) و امام خامنه‌ای(مدّظلّه‌العالي) می باشد که در راستای تبیین هیأت تراز انقلاب اسلامی و شاخصه های اصلی آن می باشد که در ایام مختلف برای هیئت های سراسر کشور ارسال می شود.
شماره پنجم آفتاب با عنوان «نقش تشکل در تداوم انقلاب» منتشر شده است که در مقدمه آن چنین آمده است:
"در زندگی نامه رهبر معظم انقلاب که دقت می کنی به چند کتاب برمیخوری که هرچند در بازار نشر یا فضای مجازی بیشتر بجویی کمتر می یابی! یکی از این کتب «گفتاری در وحدت و تحزب» است. همانطور که از نام کتاب پیداست، شامل گفتار و متن مکتوب دو سخنرانی است: اولی در ۱۵ خرداد ۵۸ در اهواز و در جمع «انجمن های اسلامی»؛ و دیگری در همان ایام و هفت هشت ماه پس از تأسیس حزب جمهوری در دفتر مرکزی حزب در جمع اعضا و مسئولان شهرستان های حزب. «حزب عبارت است از یک گروه متشکل و منظم و هماهنگ در حرکت، در جهت گیری، در عمل و در ذهنیت» این تعریفی است که استاد سید علی خامنه ای از حزب ارائه داده اند؛ تعریفی که به شدت مناسب تعریف هیأت و تشکل های فرهنگی است؛ و با مصطلح رایج و دارج در کتب و اذهان از «حزب» خیلی متفاوت است؛ تفاوتی ذاتی که در میدان عمل هم در حزب جمهوری اسلامی با سایر احزاب وجود داشته و دارد. حقیقت آن است که «حزب جمهوری اسلامی» در خصوص در سال های آغازین، برخلاف حزب های مرسوم بیش از آنکه محمل سیاسی بازی و رفیق بازی و محل تجمع قدرت و ثروت باشد، تشکل فراگیر فرهنگی و آموزشی بود."
کتابچه «گفتاری در وحدت و تحزب» در ۴۰ صفحه با زیرتیتر «نشریه شماره ۱ حزب جمهوری اسلامی» منتشر شده و به دو گفتار مزین است. «آفتاب ۵» شامل سخنرانی اول و بخش ابتدایی سخنرانی دوم می باشد که با هدف «بررسی نقش تشکل در تداوم انقلاب» به بررسی «وظایف و اهداف تشکل» می پردازد. هردو سخنرانی روشن کننده مسیر، هدف و وظایف تشکل های فرهنگی است و کارهای نکرده و فعالیت های مغفول را به فعالان فرهنگی یاداور می شود.
شماره پنجم «آفتاب» به همت جامعه ایمانی مشعر، در شمارگان ۵۰۰۰ نسخه و به قیمت ۲۰۰۰ تومان منتشر شده است. فایل پی دی اف «آفتاب۵» جهت استفاده عموم مردم و مسئولین تشکل های فرهنگی و سیاسی کشور را از ذیلاً دریافت نمایید.

دریافت جزوه نقش تشکل در تداوم انقلاب
"Our President, analytical news site"

لينک کوتاه مطلب: https://miniurl.ir/h4AFU