از اونجایی که دوستان سابق بنی‌صدر خیلی دلشون برای بنی‌صدر تنگ شده و دعا می‌کردن ای‌کاش قبلاً جربزه داشتن تا اشـکالات بنی‌صـدر رو توجیـه می‌کردن، به همین خاطر قراره طی یک عملیات سیاسی، احمدی‌ن‍ژاد رو بنی‌صدر کنن و بعد هم در راستای دولت وحدت و آشتی ملی و نیز جذب حداکثری، بنی‌صدر اصلی رو برگردونن تو کشور.

در همین راستا قراره تمامی اتهامات بنی‌صدر رو بندازن گردن جریان مخوف! انحرافی و احمدی‌نژاد رو عامل انحراف بنی‌صدر معرفی کنن. مثلاً می‌تونن قاضی مرتضوی رو به جرم فراری دادن بنی‌صدر محاکمه کنن یا اعلام کنن که تندروها باعث فرار نخبگان کشور (بنی‌صدر و...) شدن و باید تندروها برن کنار و کندروها با هم کنار بیان!
صدا و سیمای مریخ هم به عنوان رسانه میلی و ملی احزاب سریعاً یه چند تا کلیپ و فیلم تخیلی بسازه و به اشتراکات احمدی‌نژاد و بنی‌صدر اشاره کنه. مثلاً این که هر 2 تاشون کت و شلوار می‌پوشیدند یا این که هر 2 تاشون رئیس جمهور بودن و این خیلی خطرناکه! اصلاً توصیه می‌کنم با هر کی مشکل داشتید، سریعاً چند تا برچسب رو الکی الکی بهش بزنید:
1- جریان انحرافی
2- بنی‌صدر
مثلاً اگه با یه فوتبالیست مشکل داشتید، سریعاً بگید که اقدامات این فوتبالیست در ارسال پاس‌های طولی شبیه اقدام بنی‌صدر در کودتا علیه نظام است! یا اگه مثلاً از یه غذایی خوشتون نمیاد بگید: این غذای مورد علاقه بنی‌صدر بود که بعد از خوردن این غذا دچار انحرافات فکری- جسمی و... شد (به نقل از بولتن مشترک دکتر زراج که بعضاً به دکتر وراج نیز معروف است و رئیس منظومه کیهانی)
البته سعی کنید جایی نگید بنی‌صدر آقازاده بود چون تحلیل‌های عزیزان به هم می‌خوره! و دیگه نمی‌شه بنی‌صدر رو به احمدی‌نژاد مرتبط کرد. ولی تا دلتون بخواد، بنی‌صدر رو به خیلی افراد دیگه می‌شه ربط داد! البته فرق احمدی‌نژاد با بنی‌صدر اینه که بنی‌صدر فرار کرد ولی احمدی‌نژاد خیلی‌ها رو فراری داد (از دستش فرار کردن).