آمریکازدگی و ساده لوحی ضرورتا نافی تدین نیست؛ مصدق تمام انرژی انباشته ی ملت را هدر داد و به کودتای آمریکا انجامید؛ جناب ظریف انسان "متدین" ی است و ان شاء الله راه مصدق را نخواهد رفت و نگرانی های رهبری هم مرتفع خواهد شد.

آیا آنچنان که حامیان دولت می گویند، ظریف همان مصدق است؟! رسانه های دولتی ماه هاست که با انتشار تصاویر ظریف و مصدق درکنار یکدیگر، ظریف را مصدق ایران امروز می دانند و در این اسطوره سازی هیجانی، چشم بر واقعیت های تاریخ می بندند.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ دکتر وحید یامین پور در این زمینه نوشت:

"واقعیت این است که ظریف با مصدق شباهت های فراوانی دارد و این شباهت ها بیش از آنکه در رابطه با خدمات مصدق باشد در روحیات غربگرایانه و امریکازدگی، خوشبینی و ساده اندیشی است. رهبر معظم انقلاب در ۱۲ ابان ۹۴ با تحلیل روانشناختی مصدق، برخی مسوولین سیاست خارجی را مخاطب هشدارهایی جدی قرار دادند: «اشتباه مصدق پس از ملی‌شدن صنعت نفت، تکیه و اعتماد و امید به آمریکا بود... همین خوش‌بینی و ساده‌اندیشی و غفلت، زمینه‌ساز موفقیت کودتایی آمریکایی شد؛ کودتایی که همه‌ی زحمات ملت را در ملی کردن نفت به هدر داد، رژیم مستبد و وابسته‌ی پهلوی را احیا کرد و ایران عزیز را ۲۵ سال در معرض شدیدترین صدمات ملی و ضربات سیاسی – اقتصادی و فرهنگی قرار داد.»

معظم له همچنین در نامه به رئیس‌جمهور درباره الزامات اجرای برجام آورده اند: «محصول مذاکرات که در قالب برجام شکل گرفته است، دچار نقاط ابهام و ضعفهای ساختاری و موارد متعدّدی است که در صورت فقدان مراقبت دقیق و لحظه‌به‌لحظه،‌ میتواند به خسارتهای بزرگی برای حال و آینده‌ی کشور منتهی شود.»

آنچنان که روشن است تعبیر «خسارت بزرگ» را باید با بیانات رهبر انقلاب تفسیر کرد؛ خسارت بزرگ همان داستان مصدق و اعتماد مسوولان شبه مصدق به امریکا و قراردادن ایران در معرض سالها صدمات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی است؛ رهبر انقلاب چندی پیش نیز وجود آدم های «بی خیال» و «سهل اندیش» ی را که «واقعیات را نمی فهمند» مشکل کنونی کشور دانستند.(۹۴/۷/۱۵)
آمریکازدگی و ساده لوحی ضرورتا نافی تدین نیست؛ مصدق تمام انرژی انباشته ی ملت را هدر داد و به کودتای امریکا انجامید؛ جناب ظریف انسان "متدین" ی است و ان شاء الله راه مصدق را نخواهد رفت و نگرانی های رهبری هم مرتفع خواهد شد. ان شاء الله" (+)

لينک کوتاه مطلب: https://miniurl.ir/z8GRR