نگاه بی‌اساس و عجیب موسوی تبریزی در متهم کردن شورای نگهبان به نادیده گرفتن رای مردم در حالی است که گروهک متبوع وی، از حامیان آشوبگری خیابانی و ممانعت از به کرسی نشستن رای ۲۴/۵ میلیون نفری مردم در انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ بود.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما» به نقل از کیهان،سخنران اصلی همایش حزب «اراده ملت» با حمله به شورای نگهبان قانون اساسی گفت، اعضای این شورا دوست دارند رای ملت را نادیده بگیرند.

به گزارش ایرنا، حسین موسوی تبریزی در کنگره حزب اراده ملت- وابسته به احمد حکیمی‌پور از افراطیون مدعی اصلاحات- گفته است: خیلی‌ها دوست دارند رای ملت را نادیده بگیرند و با رای ملت مخالف هستند. بعضی از این افراد اعضای شورای نگهبان هستند که امروز هم در شورا عضویت دارند.

دبیر گروه غیرقانونی موسوم به مجمع محققین حوزه علمیه قم همچنین احراز صلاحیت نامزدها در انتخابات را غیرقانونی دانست و ادعا کرد که مسئله احراز صلاحیت هرگز در قانون اساسی وجود نداشته است.

وی گفت: از رئیس‌جمهور کشورمان و مجمع تشخیص مصلحت نظام انتظار داریم که درباره انتخابات و در مورد صلاحیت نامزدها آنچه که در مجمع تشخیص تصمیم‌گیری و تصویب شده است اجرا شود.

نگاه بی‌اساس و عجیب موسوی تبریزی در متهم کردن شورای نگهبان به نادیده گرفتن رای مردم در حالی است که گروهک متبوع وی، از حامیان آشوبگری خیابانی و ممانعت از به کرسی نشستن رای ۲۴/۵ میلیون نفری مردم در انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ بود. این در حالی بود که آشوبگران علنا شعار می‌دادند «انتخابات بهانه است، اصل نظام نشانه است.»

برخی از اعضای گروه مجمع محققین با باند مهدی هاشمی معدوم و شماری از گروهک‌های معاند «جمهوری اسلامی» در ارتباطند.

اخیرا عیسی سحرخیز (مدیرکل مطبوعات داخلی دولت اصلاحات و یکی از گردانندگان نشریات زنجیره‌ای) که از نامزدی همجنس‌بازان و بهائیان حمایت کرده، از تکاپوی طیف‌های اصلاح‌طلب برای انتخابات مجلس در سال ۹۴ خبر داده بود.

در همین حال باید گفت، موسوی تبریزی چنان درباره فقد احراز صلاحیت در قانون اساسی سخن می‌گوید که گویا منطق قانون اساسی، منطق فقدان صلاحیت است. طبیعتا برای تصدی مسئولیت و منصب در هر کشوری، حداقل صلاحیت‌ها احراز می‌شود که این موضوع بر اساس قانون اساسی و همچنین قانون مصوب مجلس، در انتخابات از سوی شورای نگهبان انجام می‌شود و سوال روشنی در این میان وجود دارد مبنی بر اینکه چرا از نگاه برخی محافل سیاسی، باید با احراز صلاحیت مخالفت کرد. آیا این طیف‌ها ریگی به کفش ندارند؟