خبرگزاری فارس، روزنامه کیهان و جبهه پایداری که به خوبی جریان موهـوم و خیالی انحرافی را توانستند در ذهن همگان و به ویژه قشر متدین و مومن حزب اللهی پیاده کنند،امروز اگر توان دارند و بصیرت شان یاری میکند جلوی این انحراف بزرگ را با اخبار و تحلیل های خود بگیرند و سکوت نفرمایند.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»،  به نقل از پایگاه جـوان انقـلابی ؛ سیـد پویان موسوی :

شاید آن روزی که محمود احمدی نژاد در مناظــره معروف خود با میرحسین موسوی در ۱۳ خــرداد ۸۸ ، انچنـان انتـحاری به خط گروه نفاق زد ، کمتر کسی بود که او را متهم به بی اخلاقی و قدرت طلبی نکرده باشد ؛ ولی عده ی کمی نیز کـه به خوبی اندیشه ها و آرمان های احمـدی نژاد و دلداگی او را به نظام اسـلامی و خط امام و رهبری شناخت کافی داشـتند ، به خوبی از داشتن فکر و هدفی والا برای این اقدام رئیس جمهورشان آگاه بودند.

شاید اگر احمـدی نژاد شور و تب انتخابات ۸۸ را بالا نمی برد و در کنار ان با روشنگری های خود از صحنه گردانان اصلی جناح مقابل ، درک و بصیرت مردم را افـزایش نمی داد و انتخابات به نصاب ۴۰ میلیونی نمی رسید ، آیا باز میتوان امید به پایان یافتن فتنــه حتمی ۸۸ در عرض ۸ ماه متصـور بود؟

آیا اگر او با کمتر از اختـلاف ۱۱ میلیونی در انتخابات پیروز میـشد ، باز به راحتی میشد به دیگران اثابت کرد که نظام اسلامی به ارا و نظر مردم خیانت نمیکنــد؟ به عبارتی دیگر اثبات توان جابجا کردن ۱۱ میلیون راحت تر بود یا مثلا ۶ میلیون؟

ایا اگر انتخابات به دور دوم کشیده میشد ، آیا میتوان ادعا کرد که فتنه ۸۸ با تمام مصائبش ، با این صورت پایان می پذیرفت ؟

اما امروز به لطف و عنایت الهی و تدابیر پیامبر گونه حضــرت امام خامنه ای مدظله العـالی ، این فتنه آمریکایی – اسـرائلی نیز به پایان رسیـد و ملت ایران تجارب ارزشمندی را از آن کسب نمودند ولی نکته مهمی که به نظر میرسد این است که سران فتنه و حامبان جلبکین آنان در ۵ سال گذشته و تا کنون مورد خشم و نفرت قاطبه مردم قرار داشته اند و مسئولین و رسانه ها نیز به تاسی از مردم از این خشم مقدس حمایت میکردند و برخی از رسانه های مغرض نیز مجبور به همراهی بوده اند ؛ اما امروز و پس از پایان دولت های نهم و دهم که بارها از لسان مبارک امام خامنــه ای به برجسته کردن ارزش های انقلاب و برگـرداندن قـطار انقلاب به مسیر اصلی خودش مفتخر بود ؛ فتنه گران و اصحاب جلبکیــن انان ، همزمـان با روی کار امـدن دولتی نزدیـک به تفـکرات هاشـمی رفسنجـانی و خاتمی ، فرصت را غنیمت شمرده اند تا با ایجاد موج رسانه ای کاذب ، سران فتنه و همــراهان آنان را بـدون ابـراز عذرخواهی از ملت بزرگ ایران و رهبری عزیز از بند مجازات نظام اسلامی رهایی بخشیده و تلاش در زنده کردن یاد و خاطره انان و ایجاد پروژه مظلوم نمایی برای این افراد دارند. نگاهی به صفحات روزنامه ها و سایت های دوم خردادی و بعضا حامی فتنه ۸۸ به خوبی گواهی بر این مدعاست.

به نظر هنوز نیز بعد از ۵ سال عده ای از این نکته به عمد ویا بصورت خوشبینــانه بصورت سهـوی غفلت می ورزند و این غفلــت و پرداختن به مسـائل حاشیه ای همان شد که جریان هاشمی رفسنجانی که در سال ۸۸ با اختلاف فاحش شکست خورد ، در ۴ سال بعد دوباره پیروز انتخابات میشود…

خبرگزاری فارس ، روزنامه کیهان و جبهه پایداری که به خوبی جریان موهـوم و خیالی انحرافی را توانستند در ذهن همگان و به ویژه قشر متدین و مومن حزب اللهی پیاده کنند ، امروز اگر توان دارند و بصیرت شان یاری میکند جلوی این انحراف بزرگ را با اخبار و تحلیل های خود بگیرند وسکوت نفرمایند ؛ آنهایی که به خیالشان با کوباندن مردان دولت دهم و افشاگری علیه انحرافات شان ، سعی در رای نیاوردن و رد صاحیت مردی از جنس احمدی نژاد شدند ولی خود بازنده این میدان شدند و بهای این اقدام نسنجیده انان این شد که گفتمان انقلابی اسلامی که در سال ۸۸ حدود ۲۵ میلیون رای داشت در سال ۹۲ توانست حدود ۴ میلیون را جذب کند.

این امر زمانی جدی تر میشود که در سایه اقدامـات سریع و بعضا عجولانه سیاسی و اقتصادی و فرهنگی دولت تدبیر و امید که ذهن رسانـه ها و مردم را به خود جلب نموده است ، جریان خاصی در سکوت و آرامش در پی رفع حصر این خائنین به ملت و نظام اسلامی هستند. در مهم ترین این رویدادها می توان به حضور فاطمه کروبی همسر شیخ مهدی کروبی و از سران فتنه ۸۸ در مراسم ترحیم پدرهمسر سید محمد خاتمی اشاره نمود که وی با افتخار با رسانه ها مصاحبه نمود و از احوالات همسر خویش گفت! او در مورد آخرین وضعیت جسمانی کروبی ، می گوید : وضعیت جسمانی آقای کروبی بعد از چندین عمل جراحی که انجام دادند در حال بهتر شدن است. وی در پاسخ به این سوال که با توجه به تغییر مـکان حصر کروبی، آیا این تغییر مکان باعث بهبود وضعیت وی شده است، گفت: ایشان در حال حاضر می‌توانند از آب و هوای آزاد استفاده کنند. فاطمه کروبی همچنین تصریح کرد: قبلا وقتی بچه‌ها به ملاقات ایشان می‌آمدند این ملاقات با حضور ماموران بود، ولی اکنون اینگونه نیست و ما مشکلی با ماموران نداریم.

در حاشیه این جلسه همچنین سید محمد خاتمی و مهدی هاشمی رفسنجانی که از عوامل اصلی فتنه ۸۸ به شمار می روند بصورت آزادنه در حال دید و بازدید با دوستان خود بودند!

در پایان گوشه ای از این اظهارات و مصاحبه ها را برای قضاوت درباره شرایط امروز کشور و تحرک بیگانگان و منافق صفتان جلب مینمایم ؛ لازم به ذکر است که این مطالب در سایت هایی درج شده اند که به راحتی در کشور فعالیت دارند و فیلتر شده نیستند :

• سید محمد خاتمی: قرار بود در عید غدیر این عزیــزان آزاد شوند نمی‌دانم چه اتفاقی افتاد ؛ امیدواریم که با تغییر رخ داده در مدیریت دولت و نیز با بودن آقایان کروبی و موسوی و خانم رهنورد زیر نظر وزارت اطلاعات٬ این محدودیت‌ها هرچه زودتر برداشته شود.
• یک سایت حامی فتنـه به نقل از صفحـه فیس بوک یک روزنامه نگار اصلاح طلب : دیشب منزل آقا صادق خرازی، آقای مهندس جهانگیری هم تشریف آورده بودند، یکی از عزاداران که گویا از مشهد هم آمده بود به آقای جهانگیری گفت:« ما میرمان را از شما می‌خواهیم، کی مهندس موسوی آزاد می‌شود.» مهندس جهانگیری هم گفتند:« حتما، انشالله آزاد می‌شود، ما داریم تمام تلاش خودمان را می‌کنیم. انشالله به زودی…»
• در آستانه هزارمین روز از حصر خانگی آقایان مهدی کروبی و میرحسین موسوی و زهرا رهنورد ، آقای خاتمی به همراه همسرشان٬ به منزل خانم فاطمه کروبی رفتند که در این دیدار دختران میرحسین موسوی و فرزندان مهدی کروبی نیز حضور داشتند. خانم کروبی در ابتدا در سخنانی به تشریح وضعیت جسمی آقای کروبی پرداخت و با ابراز نگرانی از وضعیت جسمی همسرش گفت : در دوران حبس آقای کروبی خود را ملزم کرده بودند که روزی ۲ ساعت در داخل منزل قدم بزنند٬ اما اکنون بیش از یک ماه است که درد پای ایشان باعث شده که آقای کروبی نتوانند راه بروند و تقریبا اکثر مواقع روی تخت خوابیده‌اند٬ مگر در مواردی که بخواهند به دستشویی و یا حمام بروند. خانم کروبی همچنین در ادامه از انتقال آقای کروبی به بیمارستان طی چند روز گذشته خبر داد و افزود : ۵ روز قبل ایشان را برای انجام چکاب و آزمایش به بیمارستان بردند. متاسفانه آقای کروبی به پوکی استخوان دچار شده‌اند. همچنین ایشان بدلیل شرایطی که در آن هستند٬ به آرتروز زانو مبتلا شده‌اند و دیسک کمر ایشان هم عود کرده است.”
• علی مطهری – مصاحبه با فارس : تا زمانی که شما به آن‌ها آزادی ندهید که بیایند حرفشان را بزنند، این حرف‌ها همه باطل است. شما اجازه بدهید آن‌ها از خودشان دفاع کنند؛ موسوی، کروبی، هاشمی و خاتمی و دیگران حرفشان را بزنند تا مردم قضاوت کنند.
• سید مهدی طباطبایی – استاد اخلاق : تقاضا دارم که بزرگان قوم در این ارتباط یک تصمیم جدیدی و قاطعی بگیرند و در شرایط فعلی تجدیدنظر کنند تا این موضوع از شرایط فعلی خارج شود. باید با عطوفت اسلامی و بر اساس اسلام عمل کنیم و ادامه شرایط فعلی از جمله حصر، مشکلات بیشتری ایجاد می‌کند. اتفاقاتی رخ داد و ما باید آن را مدیریت کنیم و نباید بگذاریم که بحران، ما را مدیریت کند.
• محمد حسین کروبی در صفحه فیس بوک خود : هفته پیش فرصتی فراهم شد که همراه با فرزندان آقای موسوی، برای دیدار با آقای هاشمی رفسنجانی به منزل ایشان برویم. در این ملاقات که همسر و فرزندان آقای هاشمی هم حضور داشتند، ابتدا فرزندان آقای موسوی گزارشی از اخرین وضعیت پدر و مادرشان و اتفاقاتی که در روز عید غدیرخم برای آنها پیش آمده بود به آقای هاشمی دادند. سپس من هم گزارشی از محل اقامت پدرم و آخرین وضعیت سلامتی ایشان دادم و اشاره کردم که:« آرتروز زانو و پوکی استخوان آقای کروبی را رنج می‌دهد بطوری که نزدیک به دوماه است که قادربه پیاده روی در آپارتمان نیستند.» وی افزود: به آقای هاشمی گفتم که:«حداقل انتظار ما این است که آقای کروبی برای ادامه حصر به منزل شخصی خود منتقل شود تا شرایط سلامت ایشان تحت نظر خودمان باشد.» آقای هاشمی هم بیان کردند که : صلاح و خیر نظام در این است که هرچه زودتر از موسوی و کروبی رفع حصر شود.درشرایط فعلی رفع حصراز جمله مطالبات مردم است و در ملاقات‌هایی که با اشخاص و گروه‌ها دارم، هرجا که نام کروبی و موسوی برده می‌شود با ابراز احساسات جمع مواجه می‌شوم.» در پایان این دیدار آقای هاشمی از ما خواستند که سلام مخصوص‌شان را به آقایان موسوی و کروبی و خانم رهنورد برسانیم و انشالله امیدوارم که این نگرانی را علاوه‌ بر ایشان، سران دولت که منتخب مردم هستند نیز داشته باشند تا بلکه تغییری در شرایط فعلی حاصل آید.
• محمدتقی کروبی در مصاحبه با سایت تدبیر ۲۴ (از سایت های حامی دولـت): پدر، آقای روحانی را از گذشته دور می‌شناسند، ایشان سال‌ها در مجلس همکارشان بودند. پیروزی ایشان که به معنای احترام و تن دادن مجدد به رای مردم بود موجب خوشحالی پدر شد. لذا پدر روی کار آمدن این دولت را عنایت الهی خواند و اظهار امیدواری کرد که ایشان بتواند کشور را از شرایط سخت امروز خارج کند. پدرم به جد نگران وضع معیشتی مردم هستند و امیدوارند سیاست تعامل دولت بتواند کشور را از انزوای بین‌المللی خارج کند. اما در عین حال با عنایت به ساختار کشور از ابتدا فرمودند به دوستان بگوئید سطح توقع و انتظار جامعه را از ایشان و دولت شان بالا نبرند. ….
• شنیده شده است عارف که در زمان انتخابات ریاست جمهوری بر ضرورت مشخص شدن وضعیت میر حسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی سخن گفته بود، اخیرا تلاش‌هایی را در سطح رایزنی با برخی مقاقات مسئول برای حل این مشکل انجام داده است. وی اخیرا در دیدار با جبهه اصلاح طلبان نیز گفته که امیدوار است تا در آینده‌ای نزدیک خبرهای خوبی از رفع حصر شنیده شود.
• میرمحمود موسوی ، کارشناس عالی وزارت امور خارجه و برادر میرحسین موسوی در گفت و گو با روزنامه اعتماد درباره شرایط آقای موسوی گفت: در مجموع حال عمومی ایشان متوسط و حال روحی‌شان هم بسیار خوب است. طبق اطلاع ما تا هفته اخیر ملاقاتی برای رفع حصر با ایشان صورت نگرفته است و ایشان هم هیچ پیغامی در این مورد دریافت نکرده‌اند و بیرون هم نداده‌اند. برادر میرحسین همچنین در پاسخ به این سئوال که آقای پورمحمدی عنوان کرده‌اند که در شورای عالی امنیت ملی برای رفع حصر تصمیم‌هایی گرفته خواهد شد؛ آیا در جریان جزییات آن هستید؟ نیز به اختصار گفت: من هم خبر را در رسانه‌ها خواندم.
• علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با روزنامه شرق : دختران آقای موسوی هم باید بتوانند با رسانه‌ها حرف بزنند.
• در آستـانه ۱۶ آذر، روز دانشجــو، جمعی از دانشجــویان دانشـگاه های دولتی، آزاد اســلامی، پیام نور، علمی و کاربـردی و مؤسسات غیرانتفاعی با آیـت الله هاشمی رفسنجانی دیدار و گفــت وگو کردند. اما سایت روز نو از رسانه های جریان دوم خردادی افزوده که در پایان این دیدار، دانشجویان خواستار رفع حصر موسوی و کروبی بودند که آیت الله هاشمی در پاسخ به این خواسته آنها گفت : انشاءالله زیاد طول نخواهد کشید.
• مهـدی کروبی از سران فتنه سال۸۸ همزمان با آغاز دهه مبارک فجر از منزل تحت نظارت وزارت اطلاعات به منزل شخصی اش در جماران تهران منتقل شده است . فرزند کروبی در این رابطه گفته است : از مدتی قبل ملاقات‌های ایشان که پیشتر چند ماه یک بار انجام می‌شد، وضعیت منظم‌تری به خود گرفت و ایشان به صورت هفته‌ای ملاقات هایی داشتند که در حال حاضر در منزل خود نیز چنین شرایطی حاکم خواهد بود البته همسر ایشان (فاطمه کروبی) محدودیتی از این نظر ندارند. حسین کروبی با ابراز امیدواری نسبت به بهتر شدن شرایط مهدی کروبی اظهار کرد: امیدواریم هرچه جلوتر می‌رویم شرایط بهتر شود. البته شیب بهتر شدن برخی فضاهای امنیتی ملایم است و نباید انتظارات بالایی داشته باشیم. اما امیدوار هستیم که شرایط برای ایشان و دیگر دوستان بهتر شود.
• اکثر وزرای دولت تدبیر و امید به همراه معاونان خویش به دیدار نوروزی سید محمد خاتمی در ۱۶ و ۱۷ فروردین شتافتند! یکی از مهم ترین حاشیه ی این دیدار را می توان به جویا شدن نظر خاتمی درباره شعار سال توسط وزیر ارشاد از وی دانست.