مشاور سابق اطلاع رسانی و ارتباطات هاشمی رفسنجانی با اشاره به اینکه پیش از دور دوم انتخابات ریاست جمهوری نهم، نتایج نظرسنجی یک مرکز مخالف احمدی‌نژاد حاکی از پیروزی وی با اختلاف بیش از 5 میلیون رأی در مقابل احمدی‌نژاد بود اما نزدیکان هاشمی این نتایج را نمی‌پذیرفتند، گفت: برخی نزدیکان هاشمی با نپذیرفتن این واقعیت، آماده بیان ادعای تقلب در انتخابات بودند، همانطور که امروز نیز موسوی با رفتار خود نشان می‌دهد یا بی‌اطلاع است یا مصالح ملت را فدای وجهه‌ی خود کرده است.

 

به گزارش رجانیوز، دکتر محمدحسن قدیری ابیانه اظهار داشت: در اول تیر 84 و در آخرین روز دور دوم تبلیغات انتخاباتی بین آقایان احمدی‌نژاد و هاشمی رفسنجانی، رئیس یک نهاد نظر سنجی افکار عمومی که گرایش به شدت ضد احمدی‌نژادی داشت، برای من که مشاور اطلاع رسانی و ارتباطات رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام بودم، نتایج نظر سنجی روز قبل را ارسال کرد تا آن را به رئیس محترم مجمع تشخیص مصلحت ارائه نمایم.

 

وی با بیان اینکه "آخرین نظر سنجی روز سه شنبه انجام شده بود و نتیجه آن چهار شنبه صبح جمع بندی و حدود ظهر بدست اینجانب رسید"، ادامه داد: جلسه ستاد انتخابات انتخاباتی جناب آقای هاشمی، در مجمع تشخیص در حال برگزاری بود. در آخرین نظر سنجی آمده بود که دکتر احمدی‌نژاد حدود 5 تا 6 میلیون رای بیشتر از آقای هاشمی دارد.

 

مشاور سابق هاشمی خاطرنشان کرد: مطمئن شدم که ایشان در انتخابات شکست فاحشی خواهند خورد. گروهی پیشنهاد می کردند که آقای هاشمی برای جبران اختلاف آرا دست به هنجار شکنی بزند. از اینکه چنین افرادی خود را طرفدار آقای هاشمی می دانند و در ستاد ایشان جمع شده اند، به شدت متأثر بودم. از آمارها کپی گرفتم و وقتی مهدی هاشمی از جلسه بیرون آمد آن را به وی دادم تا در جلسه تحویل آقای هاشمی دهد و گفتم ایشان چند میلیون رأی از احمدی‌نژاد عقب است. وی گفت من این آمار را قبول ندارم و بابا برنده است!

 

وی با بیان اینکه "مطمئن شدم مهدی هاشمی آمار را تحویل آقای هاشمی نخواهد داد"، اضافه کرد: بلافاصله مشغول به تهیه گزارشی شدم و ضمن آوردن آمار مذکور فاصله چند میلیونی و شکست وی را حتمی دانستم و تأکید کردم که بسیاری از افراد مؤمن و وفادار به انقلاب اسلامی این تصور برایشان ایجاد شده است که ایشان رو در روی رهبری قرار گرفته و در صدد تضعیف جایگاه ولایت فقیه هستند و این امر آنها را از ایشان دور خواهد کرد و پیشنهاد دادم تا بر اموری تاکید کنند که همراهی ایشان با مقام معظم رهبری را به اثبات برساند و تاکید کردم که این امر می تواند تا حدودی آراء را جلب نماید ولی تاکید کردم که با این وجود با اختلاف چند میلیون نفر درانتخابات شکست خواهند خورد و باید خود را آماده چنین واقعیتی بنمایند.

 

قدیری همچنین اضافه کرد: منتظر شدم تا جلسه تمام شود و وقتی همه رفتند، قبل از اینکه آقای هاشمی بیرون بیایند، نامه را از طریق دفترشان تحویل دادم. شب به صدا و سیما رفتم تا از نزدیک شاهد آخرین مناظره زنده تلویزیونی باشم. از ایشان قبل از ورودشان به سالن مصاحبه پرسیدم که آیا گزارش آخرین نظرسنجی را که برای ایشان در نامه نوشتم، دیده اند یا خیر که تأیید کردند.

 

وی با اشاره به اینکه "با پایان مصاحبه از ایشان جدا شده و با چند تن از دوستان صدا و سیما دیدار کردم. ساعت 2 نیمه شب از صدا و سیما خارج شدم و به منزل برگشتم"، گفت: پنج شنبه تبلیغات انتخاباتی ممنوع بود. جمعه سوم تیر انتخابات با شکوه تمام برگزار شد. به چند جا سر کشیدم. انتخابات در کمال نظم و صحت برگزار شد.

 

مشاور سابق هاشمی رفسنجانی تصریح کرد: با توجه به حرفهایی که می شنیدم و صحنه هایی که از برخی اطرافیان آقای هاشمی می دیدم، می دانستم که مخالفین احمدی‌نژاد دم از تقلب خواهند زد و حاضر به پذیرش شکست نخواهند بود.

 

وی با بیان اینکه "نتیجه انتخابات همان شد که در آخرین نظر سنجی پیش بینی شده بود و احمدی‌نژاد با 17 میلیون رأی در مقابل 10 میلیون رأی پیروز انتخابات شد، ادامه داد: همانطور که انتظار می رفت، متأسفانه زمزمه تقلب در انتخابات توسط اعضای ستاد و بستگان ایشان سر داده شد، حال آنکه تردیدی در پیروزی دکتر احمدی‌نژاد نبود. هنوز هم برخی از بستگان آقای هاشمی دست از ادعای بی اساس تقلب دست بر نمی دارند.

 

قدیری تصریح کرد: ادعای وقوع تقلب در انتخابات اخیر نیز تکرار شده است و متأسفانه باز هم بستگان و اطرافیان آقای هاشمی آتش بیار این معرکه ساختگی شده اند. این در حالی است که بسیاری از تحلیل گران بی‌طرف خارجی نیز از قبل بر اساس نظر سنجی ها، پیروزی قاطع آقای احمدی‌نژاد را پیش بینی کرده بودند.

 

وی با اشاره به گزارش خبرگزاري‌های فرانسه و رویترز اظهار داشت: این خبرگزاری نوشت سازمان غيردولتي «ترور فري تومارو» كه يك سازمان تخصصي در زمينه مطالعه افكار عمومي است، در آستانه انتخابات ايران يك نظرسنجي تلفني در 30 استان انجام داده است و بر پايه نظرسنجي خود اعلام كرد احمدي‌نژاد، 2 برابر بيشتر از مخالفانش رأي به‌دست آورد. «رويترز» نيز در همين زمينه با تأييد اين مطلب كه احمدي‌نژاد در آستانه انتخابات در نظرسنجي‌ها جلوتر از رقباي خودش بوده است، نوشت "2 شركت غيردولتي امریکا طي يك نظرسنجي تلفني سرتاسري در ايران اعلام كردند احمدي‌نژاد با نسبت 2 بر يك از موسوي پيش است."

 

این کارشناس سیاسی ادامه داد: مطمئن هستم که اطرافیان مهندس موسوی و خود وی و همسرشان می دانند که پیروز انتخابات نیستند و قطعاً نظر سنجی‌های واقعی گروه های هوادار وی نیز این واقعیت را نشان داده اند ولی مهندس موسوی را بازی داده و به او پیروزی را القاء نموده اند.

 

وی با طرح 2 احتمال گفت: از 2 حال خارج نیست یا اینکه او را محاصره کرده اند و به وی اجازه‌ی اطلاع از حقایق را نداده اند که البته بعید نیست و این خود نشانه‌ی ضعف است و یا اینکه او می داند که شکست خورده است و حال که پس از 2 دهه سکوت وارد میدان شده و طوری عمل کرده که تمام آبروی خود را به انتخابات گره زده است، می داند در انتخابات شکست خورده و علی‌رغم آن، مصالح ملت را فدای وجهه ی خود کرده است.

 

قدیری گفت: برای من جداً جای سؤال است که چگونه وی در تبلیغات انتخاباتی، خود را وفادار به قانون و رعایت آن می داند و پس از شکست، مردم را دعوت به تظاهرات غیر قانونی می کند، در حالی که می داند مورد حمایت بیگانگان قرار گرفته و این تظاهرات به دست عوامل بیگانه به آشوب کشیده می شود.

وی همچنین با طرح این سؤال که "چگونه است که موسوی خود را پیرو خط امام(ره) می نامد و این رهنمود امام(ره) را که تأکید فرمودند "اگر دشمنان از شما خشنود بودند، بدانید در بیراهه هستید"، نادیده می گیرد؟"، اضافه کرد: آیا مهندس موسوی نمی داند که رادیو امریکا، رادیو اسرائیل و بی‌بی‌سی سنگ او را به سینه می زنند و مواضع او را تکرار می کنند؟

 

مشاور سابق هاشمی افزود: همسر ایشان خانم زهرا رهنورد نیز در مصاحبه با شبکه‌ی بی‌بی‌سی انگلستان به مهمترین دلایل تقلب در انتخابات اشاره کرد و گفت "یک سری نقاطی هستند که اصلاً مشخص است که خودش ملاک تشخیبص نادرست بودن نتایجی است که وزارت کشور اعلام کرده است، مثلاً آذربایجان و ترک زبان‌ها هیچ وقت فرزند خودشان را نمی گذارند که به کس دیگری رأی بدهند... خود من لر هستم و موسوی هم بارها گفته من داماد لرستان هستم. بنابر این اهالی لرستان موسوی را نمی گذارند به آقای احمدی‌نژاد رأی بدهند. این دو تا ملاک است و باقی موارد هم شبیه همین است." آخر این چه توهین بزرگ و تحقیری است که در حق مردم لر و ترک روا می دارند؟ یعنی ملاک رأی این هموطنان ما به یک نامزد به خاطر ترک بودن یا همسر لر داشتن است؟ توهینی از این بالاتر نیز به شعور مردم وجود دارد؟

 

وی در پایان با اظهار تأسف از عملکرد اطرافیان موسوی و هاشمی که حماسه‌ی بزرگ و شیرین حضور مردم را تلخ کرده است، اظهار داشت: اما یقین دارم که این حوادث انقلاب را پایدارتر خواهد کرد و مردم ما آزمون‌هایی به مراتب سخت‌تر از حوادث اخیر را با موفقیت پشت سر گذاشته اند. خداوند عاقبت همه ما را ختم به خیر کند و دست ما را هرگز از دامان ولایت جدا نگرداند.