مشاور رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با بیان اینکه ۹ دی پایانی بر دو قطبی کردن جامعه بود، گفت: هم اکنون نباید اجازه بدهیم که دوقطبی دیگری در جامعه ایجاد شود.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان در جمع اولین کاروان روایت فتنه در مسجد لولاگر تهران با اشاره به ریشه‌های بروز فتنه ۸۸ گفت: ریشه فتنه ۸۸ در جنگ روانی بود که برخی رسانه‌ها در دسته‌بندی میان مردم آغاز کرده بودند.

وی با بیان اینکه تمام این بسته‌بندی‌ها دروغ بود، اظهار داشت: نه اصلاح‌طلب‌ها یک دست سکولار بودند و نه اصولگرایان یک دست مطابق ارزش‌ها بودند.

پناهیان با تأکید بر اینکه دسته‌بندی اصولگرا و اصلاح‌طلب هیچ گاه دسته‌بندی درستی نبوده است، اظهار داشت:‌ این دسته‌بندی‌ها توسط یک باند ماهر انجام شد تا بین مردم دشمنی ایجاد شود.

این استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: فتنه فقط محدود به این نمی‌شود که کلمه تقلب دروغ بود یا رفتار غیرقانونی در برابر شورای نگهبان جرم بزرگی است بلکه ریشه آن به اختلافات موهوم برمی‌گردد.

وی اضافه کرد: هم‌اکنون نیز برخی سیاست‌مداران ساده‌لوح به این مسئله دامن می‌زنند و اگر دولت محترم بیاید و بگوید عده‌ای می‌خواهند دولت موفق نشود و این گروه را به عنوان یک جریان معرفی کند و خود را مظلوم نشان دهد قطعا ریشه فتنه بعدی همین خواهد بود.

پناهیان با بیان اینکه باید دید در چه اتاق فکرهایی دوگانگی اصولگرا و اصلاح‌طلب شکل گرفته اظهار داشت: یکی از ریشه‌های مهم فتنه دو قطبی کردن نابجای جامعه بود.

وی اضافه کرد: کسانی که دوقطبی در جامعه ایجاد می‌کنند دنبال این هستند که در خیابان‌ها دعوا به راه بیندازند.

این استاد حوزه و دانشگاه با تأکید بر اینکه فتنه و مشکلات پیرامون آن باعث رشد جامعه ما شد، اظهار داشت:‌نظام اجازه داد سوءتفاهم‌ها در میدان حل شود و ۹ دی در واقع پایان هر نوع سوءتفاهمی بود.

وی افزود: به عقیده من وقت آن رسیده که عناصر سیاسی و فرهنگی کشور بر این موضوعات وارد شوند و با هر فردی که اختلاف ایجاد می‌کند برخورد کنند.

وی با بیان اینکه ۹ دی پایانی بر دو قطبی کردن جامعه بود، اظهار داشت: هم اکنون نباید اجازه بدهیم که دوقطبی دیگری در جامعه ایجاد شود.

پناهیان با اشاره به برخی هنجارشکنی‌های از سوی فتنه‌گران در سال ۸۸ تأکید کرد: کسانی که مردم را به تظاهرات تحریک کردند اگر پیش‌بینی این مسائل از قبیل حمله به مساجد و هیأت‌ها را نمی‌کردند که ساده‌لوح سیاسی هستند و اگر پیش‌بینی آن را می‌کردند قطعا خائن هستند.

وی در پایان با تأکید بر مردمی بودن واقعه ۹ دی اظهار داشت: در ۹ دی مردم به صحنه آمدند و قطعا همین حضور باعث شد که فتنه سال ۸۸ دفع شود.
منبع: فارس

"Our President, analytical news site"