ماهنامه «شهدای اسلام» كه بر اساس آنچه در شناسنامه آن درج شده «تحت نظارت هيات خانواده شهدا و ايثارگران» در تهران منتشر مي‌شود در تازه‌ترين شماره خود – شهريور و مهرماه ۱۳۹۴- پرونده‌اي با عنوان «تلاش مخفيانه براي رابطه با آمريكا» تهيه كرده است. در اين پرونده كه عنوان فرعي آن «كدام روساي جمهور از خط امام عدول كردند» است.

این ماهنامه در ابتدا به بیان دیدگاه بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران پیرامون رابطه با آمریکا پرداخته و می نویسد:

«ملت شریف ایران، خبر قطع رابطه بین آمریکا و ایران را دریافت کردم. اگر کار‌تر در عمر خود یک کار کرده باشد که بتوان گفت به خیر و صلاح مظلوم است، همین قطع رابطه است. رابطه بین یک ملت به‌پا‌خاسته برای رهایی خود از چنگال چپاولگران بین‌المللی با یک چپاولگر عالم‌خوار همیشه به ضرر ملت مظلوم و به‌ نفع چپاولگر است.

ما این قطع رابطه را به فال نیک می‌گیریم چون که این قطع رابطه دلیلی بر قطع امید دولت آمریکا از ایران است. ملت رزمنده ایران این طلیعه پیروزی نهایی را که قدرت سفاکی را وادار به قطع رابطه یعنی خاتمه دادن به چپاولگری‌ها کرده اگر جشن بگیرد حق دارد.» اینها جملاتی است که بنیان گذار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) در فرودین 1359 ایراد فرمودند و محور سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران را در ارتباط با امریکا شکل داد. حال نگاهی می‌کنیم به روسای جمهوری که از روزهای ابتدایی انقلاب اسلامی تاکنون آمده و رفته اند و یا به شهادت رسیده اند و فاصله طولی و عرضی عملکردشان را با این جمله امام که قطع ارتباط دولت امریکا یعنی قطع امید کردن از ایران مقایسه می‌کنیم.»

اینها جملاتی است که بنیان گذار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) در فرودین 1359 ایراد فرمودند و محور سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران را در ارتباط با امریکا شکل داد.

مجله شهداي اسلام، درباره رفتار و ديدگاه شهيد محمدعلي رجايي، آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب كه در سال‌هاي ۱۳۶۰ تا ۱۳۶۸ رياست جمهوري ايران را برعهده داشتند، آيت‌الله هاشمی رفسنجانی رييس جمهور سالهاي ۱۳۶۸ تا نيمه اول ۱۳۷۶ را درج كرده است.

نويسندگان مجله شهداي اسلام در صفحه ۱۹ به جاي رييس جمهور ايران در سال‌هاي ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۴ از عنوان «اصلاحات» استفاده كرده و نوشته است: «رييس دولت اصلاحات در آغازين روزهاي رياست خود بر دولت سخت از فرو ريختن ديوار بي‌اعتمادي ميان امريكا كرد اما نتيجه‌اي نداشت... يكي از شرم‌آورترين اقدام‌هاي دولت اصلاحات ارسال نامه غيررسمي در سال ۲۰۰۳ به دولت بوش بود كه ترس فراوان از امريكايي‌ها را نشان مي‌داد.»

نويسندگان درباره احمدي‌نژاد نوشته‌اند: «احمدي‌نژاد چند سفر به نيويورك داشت و در هر سفر مواضع انقلابي خود را بدن هيچ ترس و ابايي نسبت به امريكا بيان كرد». به زعم نشريه شهداي اسلام روحاني نيز تمايل دارد كه با امريكا تعامل كند.
نكته جذاب اين است كه مجله شهداي اسلام عكس رييس دولت اصلاحات را در كنار چند رييس‌جمهور ديگر چاپ كرده اما آن را شطرنجي كرده است. 

این گزارش را می‌توانید در پانزدهمین شماره ماهنامه «شهدای اسلام»بخوانید
 

لينک کوتاه مطلب: https://miniurl.ir/IGTPI