سيد حسن نصرالله دبيركل حزب‌الله لبنان جمعه 23 مرداد1388 به مناسبت سومين سالگرد پيروزي مقاومت در برابر رژيم صهيونيستي در جنگ 33روزه سال 2006 كه سخنان وي از طريق ويدئو كنفرانس در حومه جنوبي بيروت از طريق شبكه خبري المنار بخش مي‌شد، ضمن اعلام آمادگي اين جنبش براي رويارويي نظامي با رژيم صهيونيستي، در عين حال احتمال به راه انداختن جنگ از سوي رژيم صهيونيستي عليه لبنان در آينده نزديك را بعيد دانست.

سيد حسن نصرالله اظهار داشت: "تصور نمي‌كنيم در آينده‌اي نزديك جنگي عليه لبنان به وقوع بپيوندد ".

دبيركل حزب الله‌لبنان تصريح كرد: "ما امروزه در موقعيت بسيار بهتري نسبت به سه سال پيش قرار داريم، ما جنگ نمي‌خواهيم ولي از جنگ هراسي نداريم و اين را به دشمن صهيونيستي مي‌گوئيم : "اگر بيروت و حومه آن را بمباران كنيد، ما هم تل‌آويو را بمباران خواهيم كرد، حزب الله در حال حاضر توانايي حمله به هر نقطه‌اي در اسرائيل را دارد ".

وي افزود: اگر دشمن تصور مي‌كند كه مي تواند يك روستا و يا شهر لبنان را بمباران كند ما به دشمن صهيونيستي مي گوييم كه ما قادر به بمباران هر روستا و شهر در سرزمين‌هاي اشغالي هستيم.

نصرالله به اهداف تهديدات رژيم صهيونيستي عليه مقاومت لبنان پرداخت و يكي از اين اهداف را كارشكني در مساله تشكيل دولت وحدت ملي لبنان دانست و گفت: رژيم صهيونيستي اهداف عديده‌اي را در خلال اين تهديدات تعقيب مي‌‌كند و هدف اين رژيم فشار بر دولت لبنان و مانع تراشي در مسير تشكيل دولت وحدت ملي است و هدف ديگر آنها فشار بر حزب‌الله است تا در دولت شركت نكند.

نصرالله تصريح كرد: دشمن از دولت وفاق ملي و وحدت ملي در لبنان نگران و ناراحت است و از دولت مشاركت ملي هراس دارد.

وي افزود: اين جنجال براي تاثيرگذاري بر تشكيل دولت لبنان و جلوگيري از مشاركت حزب‌الله در دولت است.

دبيركل حزب‌الله لبنان گفت: ما تهديد‌هاي دشمن صهيونيستي را به شكست مي‌كشانيم و با تشكيل دولت وحدت ملي و وفاق ملي در آينده نزديك به اين هدف دست خواهيم يافت.

وي با بيان اينكه يكي از اهداف دشمن بازگرداندن بحران به عرصه لبنان است؛ تاكيد كرد: اسراييلي‌ها مي‌گويند آرامش حاكم در لبنان به نفع مقاومت است و بايد اين آرامش را تهديد كنيم تا بار ديگر بحث و جدل و اختلافات در لبنان به راه بيفتند اما به خواست خدا فضاي لبنان فضاي مثبت است و دشمن نمي‌تواند به اهداف خود دست يابد.

وي افزود: يكي ديگر از اهداف صهيونيست‌ها تلاش براي تعديل ماموريت "يونيفيل " (نيروهاي بين المللي مستقر در جنوب لبنان) است.

نصرالله گفت: امروز نيروهاي يونيفيل يك ماموريت دارند كه كمك به ارتش لبنان است و بازرسي اماكن و تفتيش در زمره وظايف آنها نيست اما صهيونيست‌ها درصدد هستند تا با تعديل ماموريت يونيفيل تفتيش، بازرسي و ايجاد مراكز ايست و بازرسي را جزو ماموريت اين نيروها قرار دهند.

 

 از این پس نخواهید توانست جنگ واقعی به منطقه تحمیل کنید، زیرا نیروهای مقاومت در لبنان و دیگر نقاط جهان به قدر کافی قوی شده‌اند که در لحظات اولیه جنگ تل آویو را نابود کنند.

 

  دبیر کل حزب‌الله لبنان، در سخنانی که مستقیم از شبکه «المنار» پخش شد، با بیان جملات بالا خطاب به اسرائیل گفت: ما از شما نترسیده‌ایم و نخواهیم ترسید. ما این توان را داریم که هر نقطه از کیان اسرائیل را در هم بکوبیم.

 

نصرالله که در سالروز پیروزی حزب‌الله در سال 2006 سخن می‌گفت، افزود: اسرائیل هیچ گاه آرام نخواهد ماند و ما همواره تل‌آویو را تهدیدی علیه جهان می‌دانیم و در برابر تعرض به یک روستای لبنان، همه اسرائیل در خطر خواهد بود.

 

دبیر کل حزب‌الله به مسائل جاری ایران نیز پرداخت و افزود: در روزهای اخیر، برخی در ایران این تحلیل را ارایه دادند که انقلاب اسلامی پایان یافته است، اما من به صراحت می‌گویم ایران و جمهوری اسلامی آن، به رهبری شخصیتی ادامه می‌یابد که در شجاعت و مدیریت در جهان اسلام همتا ندارد.

 

نصرالله افزود: ایران بحران پدید آمده را به سلامت پشت سر نهاده و هم‌اکنون در قوی‌ترین وضعیت خود در سی سال گذشته است.