سردار سلامی در سخنان پیش از خطبه‌های نمازجمعه تهران در سخنانی ضمن هدف قرار دادن امنیت خیالی اسرائیل و آماده بودن شلیک صدهزار موشک از لبنان و ده ها هزار موشک از سایر کشورهای منطقه به سوی رژیم صهیونیستی، اظهار داشت: "همه بدانند هر نقطه‌ای که اقداماتی علیه امنیت کشورمان باشد را قاطعانه ویران می‌کنیم و به رژیم‌های مرتجع منطقه هشدار می‌دهیم بازی کودکانه با دم شیر را کنار بگذارید اینجا ایران است سرزمینی که هنر مردانش شکستن استخوان دشمنان است."

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه در سخنان پیش از خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران گفت: حمایت‌های آمریکا از رژیم صهیونیستی نشان می‌دهد که این رژیم نه به عنوان یک متحد بلکه به عنوان یکی از ایالات آمریکا به شمار می‌رود که همچون خنجری زهرآگین در پهلوی مسلمانان فرو رفته و این حمایت‌ها در طول دوران تشکیل این رژیم نشان می‌داد که چه سرنوشت غم انگیز دیگری در انتظار مسلمانان است.

وی افزود: رژیم صهیونیستی محصول مشترک سیاست‌های راهبردی آمریکا و انگلیس در جهان اسلام است. سیاست‌هایی که تحت تاثیر نقشه راه آن جهان اسلام باید عقب مانده، افسرده و مدفون شده در تاریخ، وابسته به سیاست‌های آمریکا و فعال در نقشه سیاسی آنها عمل می‌کرد.

جانشین فرمانده کل سپاه اظهارداشت: انگلیس که در سال 1322 قیمومیت فلسطین را بر عهده گرفته بود، فلسطین را به دو بخش شرقی و غربی تقسیم کرد. بخش شرقی آن اردن به عنوان یک دولت تازه تاسیس و بخش غربی آن را در اختیار صهیونیست‌ها قرار داد.

سلامی خاطرنشان کرد: رژیم انگلیس در بین سالهای 1917 تا 1948 با تشکیل ارتشی سرّی از صهیونیست‌ها به نام هاگانا هسته‌ها و جوخه‌های ترور و اعدام را شکل داد علیرغم اینکه تعداد صهیونیست‌ها 80 هزار نفر و تعداد فلسطینی‌ها میلیون‌ها نفر بود اما با این روش صهیونیست‌ها فلسطینی‌ها را ترور و سرزمین‌هایشان را غصب می‌کردند.

وی افزود: با آواره شدن فلسطینیان از یک سو و غلبه صهیونیست‌ها از سوی دیگر ترکیب جمعیت این سرزمین بر هم خورد و متأسفانه پس از آمریکا یک رژیم دیگر حاکم بر یک کشور اسلامی نیز اولین کسی بود که موجودیت رژیم نحس صهیونیستی را پذیرفت.

جانشین فرمانده کل سپاه اظهارداشت: از سال 1948 که رژیم صهیونیستی یکی از اضلاع مهم هندسه منافع راهبردی آمریکا در جهان و جهان اسلام به شمار می‌رفت جنگ‌های متعددی بین اعراب و رژیم صهیونیستی که از طریق آمریکا، انگلیس و فرانسه حمایت می‌شد، شکل گرفت..

سلامی خاطرنشان کرد: در سال 1948 و 1956 که خلیج عقبه در اختیار رژیم صهیونیستی قرار گرفت و در 1967 که بلندی‌های جولان، کرانه باختری رود اردن، نوار غزه و صحرای سینا باز در اختیار رژیم صهیونیستی قرار گرفت و در 1973 ما شاهد این جنگ‌ها بودیم.

وی افزود: در سال 1973 در ابتدای کار ابتکار عمل راهبردی در دست اعراب بود اما آمریکا با اعزام 30 هزار تفنگدار و 48 ناو جنگی موازنه را به نفع رژیم صهیونیستی برقرار کرد و نشان داد که این رژیم نه یک متحد استراتژیک بلکه یک ایالت منفصل از مجموع ایالات متحده آمریکا است.

جانشین فرمانده کل سپاه اظهارداشت: داستان تسلط صهیونیست‌ها بر سرزمین فلسطین پیش از انقلاب اسلامی روندی نگران کننده و ناامید کننده داشت اما با پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران هرچند جنایات صهیونیست‌ها و حمایت‌های آمریکایی‌ها همچنان ادامه دارد اما امیدها برای معکوس کردن این روند شعله‌ور شد.

سلامی خاطرنشان کرد: همه رؤسای جمهور آمریکا از این رژیم صهیونیستی به عنوان دوستی فراتر از پیوندهای راهبردی بلکه متحدی ایدئولوژیک یاد کرده‌اند و آن را به عنوان سرمایه و دارایی و منافع راهبردی خود تلقی کردند و نقشه راه سیاسی خود را برای تحول در جهان اسلام و منطقه غرب آسیا و دنیای عرب براساس این تصور از رژیم صهیونیستی تنظیم کردند.

وی افزود: الکساندر هیگ وزیر خارجه وقت آمریکا اعلام کرد اسرائیل بزرگترین ناو هواپیمابر آمریکا در جهان اسلام است که نه غرق می‌شود و نه به پرسنل آمریکایی نیازمند است.

سلامی گفت: امروز موازنه قدرت به نفع مسلمانان و جهان اسلام در حال تغییر است و پیام‌ها،‌ زمینه‌ها و تصاویر زیبایی از شکل‌گیری یک تمدن نوین اسلامی مشاهده می‌شود.

وی افزود: امروز نهرهای خروشان مسلمانان در اقصی‌نقاط عالم اسلام بلکه در تمام نقاط ممکن جهان در حال اتصال جوشان و خروشان به یکدیگر است، امواج به هم پیوسته‌ای از فریادهای مسلمانان در نقاطی که ممکن است و فریاد خاموش مسلمانان در نقاطی که رژیم‌های سرسپرده امکان خروش مسلمانان را نمی‌دهند علیه یک جنایت کهنه در تاریخ حیات بشر و به خصوص جهان اسلام برآورده می‌شود.

جانشین فرماندهی سپاه، اظهار داشت: جهان اسلام امروز برای سی و هفتمین بار در حال پرده‌برداری و رونمایی از یک مظلومیت 99 ساله در تاریخ است و از جنایات طولانی‌مدت توسط آمریکا و انگلیس و متحدان منطقه‌ای آنها رونمایی می‌کند، این یک داستان غم‌انگیز از محرومیت یک ملت ریشه‌دار در تاریخ است که از سرزمین خود و کاشتن بذر یک رژیم تصنعی و جعلی و جنایت در عالم به تنگ آمدند.

سلامی گفت: ماجرا دقیقاً از یکصد سال پیش آغاز شد، از سال 1916 میلادی که انگلیس و فرانسه در یک قرارداد سری به نام سایکس‌-پیکو با چشم‌انداز فروپاشی امپراتوری عثمانی به تقسیم جهان اسلام و دنیای عرب بین خود پرداختند، انگلیس آن روز که بریتانیا نامیده می‌شد فلسطین، اردن و بخش‌هایی از عراق را تحت‌تأثیر تسلط و قیمومت خود در آورد.

وی اضافه کرد: انقلاب بزرگ اسلامی موجب احیای روح و جان و کالبد جهان اسلام و ملت مظلوم فلسطین شد، پس از انقلاب روندها معکوس شد، رژیم صهیونیستی که از سال 1982 با یک برآورد غلط جنوب لبنان را به اشغال خود در آورد وادار شد صبرا و شتیلا را با عکس‌العمل قاطع و به موقع و تشکیل رژیم جهادی به نام حزب‌الله در اختیار قرار دهد و در یکی از داغ‌ترین شکست‌های تاریخ قرار گرفت.

سلامی، گفت: آنها متوجه شدند که باید تغییر جهت و سیاست دهند آنچه اتفاق افتاد نشانگر بروز شعله‌های فروزان امید برای بازیابی حکومت و ملت فلسطین است، امروز انقلاب سنگ فلسطین به انقلاب موشک تبدیل شده است و فلسطین در مرکز توجهات انقلاب اسلامی قرار دارد، نخستین فرار صهیونیست در سال 2000 میلادی در جنوب لبنان اتفاق افتاد و توانستند با حملات پی در پی ارتش به ظاهر افسانه‌ای اسرائیل با حمایت‌های بلامنازع آمریکا و شرکای عرب خود را در هم بشکنند.

جانشین فرماندهی سپاه، ادامه داد: این طلیعه سبب دمیدن یک فجر برای ملت فلسطین و جهان اسلام و سبب جنگ‌های 33 روزه،‌نبردهای 22 روزه، 11 روزه و 51 روزه بین حزب‌الله و نیروهای جهادی فلسطین با رژیم صهیونیستی شد که نتیجه آن برای اسرائیل خفت‌بار بود، امروز به فضل الهی در فروپاشی رژیم صهیونیست زمینه‌ها بیش از هر زمان دیگری فراهم است به طوری که فقط در لبنان بیش از صد هزار موشک آماده است تا اگر رژیم صهیونیستی بخواهد دوباره به تکرار فجایع گذشته دست بزند در قلب صهیونیست فرود آمده و مقدمات فروپاشی آن را فراهم کند.

سلامی گفت: البته ماجرا به بیش از صد هزار موشک در لبنان خلاصه نمی‌شود و در سرزمینی که در اشغال صهیونیسم است فلسطین با سنگ به نبرد با سربازان جنایتکار می‌پرداخت ولی امروز تمام آن سرزمین نقطه تقاطع آتش است که از تقاطع باختری و نوار غزه می‌تواند هر نقطه از فلسطین اشغالی اعم از حیفا را مورد اصابت قرار دهد و این مسئله همان ابهام و معمای امنیتی بزرگی است که در برابر صهیونیست قرار دهد.

وی عنوان کرد: دهها هزار موشک با بردهای بلند در اقصی‌نقاط اسلام فقط منتظر دستور هستند که با فشار یک ماشه اسرائیل برای همیشه از جغرافیای سیاسی جهان حذف شود، اما ماجرا به همین جا هم ختم نمی‌شود و امروز متفاوت از گذشته ظرفیت محو و فروپاشی این رژیم بر روی زمین شکل گرفته است.

سلامی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی فاقد عمق دفاعی راهبردی است و در برخی نقاط فقط 24 یا 14 کیلومتر عرض دارد و با یک هجوم کمرش می‌شکند، اظهار داشت: بار دیگر اگر رژیم صهیونیست دست به خطا بزند به اتفاق قریب به یقین تمام سرزمین‌های تحت اشغالش نابود می‌شود، رژیم صهیونیست همانند رژیم‌های مرتجع امروزی حاکم بر برخی بلاد اسلامی که بر قدرت نظامی آمریکا تکیه کرده‌اند بدانند که فصل قدرت آمریکا خاتمه یافته است، اگر این فصل هنوز ادامه داشت آمریکا باید می‌توانست از رژیم شاه، مصر یا تونس حمایت کند.

جانشین فرمانده سپاه اظهار داشت: آمریکا امروز در بحران سرگردانی راهبردی و عجز استراتژیک قرار دارد که مداخلات آمریکا برای آ‌واره کردن ملت سوریه و شکست نظام سوریه تاکنون جز شکست برای آمریکا چیزی ن داشته است، امروز مردم یمن را در ایام ماه مبارک رمضان شبانه زیر آوار دفن می‌کنند و به ایجاد توطئه‌های خونین در جهان اسلام می‌‌پردازند ولی باید بدانند که شمارش معکوس جنایاتشان خاتمه یافته است.

وی اضافه کرد: از حماسه‌های اخیر فرماندهان و رزمندگان سپاه که توانستند با عکس‌العمل سریع که به برخی کشورهای مرتجع که می‌خواستند حفره کوچکی در نظام امنیتی ما ایجاد کنند نشان دهند که ما قاطع‌تر از این حرف‌ها هستیم تشکر می‌کنم، فرزندان انقلابی ملت ایران توطئه‌ها را در نقاط صفر مرزی دفن کردند.

سلامی گفت: همه بدانند هر نقطه‌ای که اقداماتی علیه امنیت کشورمان باشد را قاطعانه ویران می‌کنیم و به رژیم‌های مرتجع منطقه هشدار می‌دهیم بازی کودکانه با دم شیر را کنار بگذارید اینجا ایران است سرزمینی که هنر مردانش شکستن استخوان دشمنان است.(+)

لينک کوتاه مطلب: http://goo.gl/RaJMLi