چمران با اشاره به ادعاهای بشردوستانه آمریکا، خاطرنشان کرد: آمریکایی ها یک روز دم از حقوق بشر می زنند و روز دیگر تاسیسات هسته ای ما را نشانه می روند اما ما به خوبی می دانیم که این ها بهانه ای بیش نیست، چرا که حتی اگر تاسیسات هسته ای خود را تعطیل هم بکنیم باز هم دستاویز دیگری پیدا می کنند.
به گزارش سرویس سیاسی «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»، مهدی چمران عضو شورای اسلامی شهر تهران در دومین شب مراسم جشن بزرگ دهه انقلاب در مسجد اهل بیت (ع) درباره نقش دفاع مقدس در استقرار انقلاب اسلامی به ایراد سخنرانی پرداخت و اظهار کرد: خدا در فرازی از آیات قرآن کریم خطاب به پیامبر اسلام می فرماید و این کتابی است که بر تو فرستادیم برای اینکه مردم از ظلمات و تاریکی به سوی نور هدایت کنی.

عضو شورای اسلامی شهر تهران، با بیان اینکه توحید، نبوت و وحدت از مصادیق نور است، افزود: همین قرآن انسان ها را به سمت نور، وحدت و خداپرستی که منشا همه خوبی هاست هدایت می کند البته همه این هدایت ها همه به اذن الله است و الهام گرفتن از این آیات می توانیم پی به عمق این پیام امام ببریم که انقلاب ما انفجار نور بود.

وی به خاطراتی از شهید چمران اشاره کرد و گفت: شهید چمران همانطور که در عرصه علم، سیاست، نظامی و جنگ های چریکی و زهد و عبادت توانمند و شاخص بود در هنر هم دستی داشت، ایشان تابلویی با عنوان انفجار نور کشیده که در آن جریان ورود رسول گرامی اسلام (ص) در هنگام فتح مکه به تصویر در آورده است که نور زیبایی از آن منتشر شده و پائین آن نوشته اند انفجار نور و سقوط بت ها همزمان است.

چمران با تاکید براینکه با پیروزی انقلاب نباید بت های ظلم فرصت رشد پیدا کنند، خاطرنشان کرد: امیدواریم با این انفجار نور تمام این بت ها سقوط کنند و به زباله دان تاریخ سپرده شوند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران، با بیان اینکه دفاع مقدس و جانفشانی شهدا مهمترین عامل سقوط صدام شد، عنوان کرد: صدام یکی از بت های زمانه بود، صدام بتی بود که در طول 8 سال جنگ تحمیلی با حمایت های همه جانبه قدرت های استکباری کمر همت برای نابودی انقلاب اسلامی بسته بود.

وی با قلدرخواندن آمریکا تصریح کرد: برخی زبان نفهمان که مغز کوچکشان توانایی کنترل بدن قلدر آن ها را ندارد تمام حرف و کلامش جنگ و خونریزی و کشتار است بعد هم دم از حقوق بشر می زند.

چمران با اشاره به ادعاهای بشردوستانه آمریکا، خاطرنشان کرد: آمریکایی ها یک روز دم از حقوق بشر می زنند و روز دیگر تاسیسات هسته ای ما را نشانه می روند اما ما به خوبی می دانیم که این ها بهانه ای بیش نیست، چرا که حتی اگر تاسیسات هسته ای خود را تعطیل هم بکنیم باز هم دستاویز دیگری پیدا می کنند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران، با اشاره به قدرت تبلیغاتی غرب در دنیا اظهار کرد: با وجود گستردگی فعالیت های غرب برای تسخیر دنیا اما آنچه بر همگان روشن است این موضوع است که ایدئولوژی فلسفه انقلاب اسلامی تفکری است که دنیا را با قدرت تسخیر می کند.

 

وی به تاثیرات تبلیغات غرب و جهان استکبار در سبک زندگی اسلامی ایرانی، اشاره کرد و افزود: آن ها برای رسیدن به اهداف باطل خود با تمام توان هجمه وارد می کند تا ما در مقابل مکتب و فرهنگمان کوتاه بیاییم از این رو با تبلیغات توانسته اند بر جوانان ما تاثیرگذار باشند و این تاثیرگذاری را با نگاه به سبک زندگی ها می توان تصدیق کرد.

چمران با تاکید براینکه با تمام برنامه ریزی های حساب شده غربی ها برای از بین بردن و نابودی انقلاب، اما این انقلاب است که در کشورهای اسلامی و در تمام دنیا راه خود را باز می کند، گفت: همین نفوذ انقلاب اسلامی است که امسال در بسیاری از کشورهای اروپایی عزاداران حسینی مراسم سینه زنی برگزار کردند.

اسلامی عضو شورای شهر تهران، با بیان اینکه تثبیت انقلاب اسلامی از برکات دفاع مقدس بود، خاطرنشان کرد: خیلی ها بعد از پیروزی انقلاب چشم انتظار برافتادن نظام جمهوری اسلامی بودند اما این نظام با اقتدار به راه خود ادامه داده و مسیر خود را در بین بسیاری از کشوهای اسلامی و جهان باز می کند.

وی با اشاره به نگاه بدخواهان و بدبینان به انقلاب اسلامی گفت: با آغاز جنگ تحمیلی به تصور قدرت های استکباری و حامیان ما شکست خورده از پیش تعیین شده بودیم اما معادلات در دفاع مقدس تغییر کرد و جنگی که قرار بود ظرف یک هفته به نتیجه برشد 8 سال به طول انجامید و در نهایت هم این رزمندگان اسلام بودند که پیروز میدان شدند.

چمران خاطرنشان کرد: در دفاع مقدس پشتوانه ما شهادت و امید و توکلمان به خدا بود و همین قدرت معنویت در شب های عملیات موجب شده بود سیستم های نظامی را مستاصل کنیم، از همین رو زیباترین طراحی های نظامی و جنگی را در آن ایام داشتیم.

این عضو شورای شهر تهران به دستاوردهای جوانان ایرانی در اوج تهدیدها و جنگ تحمیلی اشاره کرد و افزود: در همان دوران که همه دنیا از عراق حمایت می کردند جوانان ما در اهواز نخستین زیردریایی را به آب انداختند، اولین موشک در دب حردان توسط شهید چمران آزمایش شد، نخستین خودروی شنی دار و نیمه شنی، موشک زیرآبی و پل چریکی را ساختیم.

رئیس شورای عالی استان‌های کشور افزود: با آزاد سازی خرمشهر بود که همه دشمنان نظام جمهوری اسلامی فهمیدند نمی توانندکاری بکنند، آزادی خرمشهر نشان داد در برابر عراق و قدرت های حامی او توان پیروزی داریم.

وی با تاکید بر تثبیت انقلاب در جنگ تحمیلی 8 ساله عراق علیه ایران، تصریح کرد: خودکفایی نظامی یکی دیگر از برکات دفاع مقدس است، در آن شرایط که هیچ حامی جز سوریه نداشتیم توانستیم یاد بگیریم با تکیه بر نیروی جوان داخلی به علومی دست پیدا کنیم که تا پیش از آن در اختیار غرب بود.

چمران، وجود شهید طهرانی مقدم را به عنوان پدر موشکی ایران از دیگر برکات دفاع مقدس دانت و بیان کرد: امروز این آمادگی را داریم که در بعد نظامی از خود و ارزش هایمان همه جانبه و با تمام قوا و قدرت دفاع کنیم و این دستاوردها در جنگ 8 ساله کلید خورد.

عضو شورای شهر تهران با تاکید بر بیانات رهبر معظم انقلاب بر جهاد، حرکت و جهش علمی خاطرنشان کرد: جهش علمی امروز ما 18 برابر بیش از حد متوسط پیشرفت علم در دنیا است و خدا را بابت این نعمت باید شاکر و قدردان باشیم.

وی گفت: ارزش های اسلامی ما را از بعد درونی متحول کرد این ارزش ها جوانان ما ساخت و رشد داد این ارزش ها روز به روز قوت گرفت سلاح ما در طول انقلاب سلاح شهادت بوده، و همین امر عامل پیروزی ما در دفاع مقدس شد.

چمران با تاکید بر نفوذ ارزش های مکتبی و اسلامی در دل جوانان خاطرنشان کرد: این امر فرصتی شد برای پیروزی ما در بعد دفاع مقدس و در این دوران هم هر کجا که رشد کردیم در تقویت ارزش ها موفق عمل کرده ایم و هر کجا دچار عقب افتادگی شدیم نشان دهنده بی توجهی ما به ارزش ها است.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به دستاوردهای علمی جمهوری اسلامی با تکیه و پافشاری به ارزش ها تصریح کرد: یکی از زیباترین ارزش های اسلامی ما شهادت است که هر چه از آن بگوئیم باز هم نمی توانیم آن را به ترسیم بکشیم یا به رشته تحریر در آوریم و در دوران دفاع مقدس هم سلاح اصلی ما سلاح شهادت بود.

وی در پایان مراسم با قرائت یکی از دست نوشته های شهید چمران خطاب به لبنانی ها اشاره کرد و گفت: شهید چمران بعد از 16 سال اقامت در آمریکا و به لبنان رفت و در یکی از دست نوشته های خود خطاب به لبنانی ها نوشت "ای شیعیان حسین، من برای شما بشارتی عظیم به ارمغان آورده ام. بشارتی که جو تاریخ را در برابر اراده آهنین ما تسخیر می کند. بشارتی که خورشیدوار توفان ظلمت را محو و نابود می کند و طاغوتها را محو و سرنگون می کند. بشارتی که ما را از خاک تیره صعود می دهد و به اعلی علیین می رساند. بشارت خیر، بشارت پیروزی، بشارت وصل به معشوق، و این بشارت، شهادت است. دوستانم من پیشاپیش پرچم شهادت را به دوش می کشم و هر کس که به راه حسین معتقد است می تواند راه من را دنبال کند. من تصمیمم را گرفته ام با شدت علیه تانک و توپ دشمن (اسرائیل) می جنگم. من تصمیم خود را گرفته ام با ایثار خون خود راه نجات شیعیان را بر صفحه تاریخ ترسیم می کنیم. من در بیداری کوه ها و در کنار کوچه ها و در ته دره ها، در دامن صحراها در هر کجا که امکان بیابم با گلوله به اسرائیل پاسخ خواهم داد و آنقدر خواهم جنگید تا به شهادت برسم. من راه خود را یافته ام و مطمئنم پیروزی و نجات شما نیز در پیروی از راه حسین است و بس".

رئیس شورای عالی استان‌های کشور تاکید کرد: پیروزی نهایی از آن ما خواهد بود و این امکان پذیر نیست جز با حرکت در مسیر ولایت و پیمودن راه سیدالشهدا(ع).

چمران با اشاره به اینکه همنگونه که مارکسیست و کمونیست فرو ریخت کاپیتالیسم و امپریالیست هم در حال فرو ریزی است افزود: آنچه می ماند مکتب اسلام است و این مکتب تا زمان ظهور امام زمان (عج)باقی می ماند و تمام جهان را فرا می گیرد.