نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: دولت بر مبنای تحریمی که دوستان خودش باعث و بانی آن شدند و در انتخابات نیز بر همین مبنا رای آوردند سر کار آمد. قبل از انتخابات اعلام می‌کردند تاثیر تحریم‌ها به خاطر سوء‌مدیریت است اما وقتی خودشان سر کار آمدند تاثیر تحریم‌ها صد در صد شد!

 

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ مهرداد بذرپاش نماینده مجلس شورای اسلامی در دانشگاه امام صادق (ع) اظهار داشت: ما شاهدیم که کارنامه‌ای به غیر از پرونده هسته‌ای در صندوقچه دولت پیدا نمی‌شود. ما درباره سیاست دولتی که گزاره اصلی‌اش بر مبنای تحریم رقم خورده آن هم با تحریمی که توسط دوستان این دولت در سال 88 رقم خورده است صحبت می‌کنیم.

وی افزود: ما سه نسل تحریم داشتیم. نسل اول که با تحریم داماتو شروع شد. نسل دوم تحریم‌ها که طرح جامع ایران و لیبی بود و نسل سوم تحریم‌ها که درباره آن بحث می‌کنیم درباره قطعنامه 1929 شورای امنیت در سال 89 است که بعد از فتنه ۸۸ رقم خورد.

بذرپاش تصریح کرد: اینان به خاطر این است که کسانی برای اینکه بتوانند خواسته‌های جنبش سبز را رقم بزنند دریوزگی تحریم کردند. چراکه ما شاهد بودیم قبل از فتنه 88، 1+5 در مذاکرات هسته‌ای طرح فریز تو فریز هم داده بود اما بعد از فتنه 88 دیدیم که بلافاصله اوباما و غربی‌ها اعلام کردند دولت ایران مشروعیت ندارد و ما با آن مذاکره نمی‌کنیم.

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: در همین خصوص نتانیاهو گفت: تا زمانی که مردم در خیابان‌ها هستند ما باید کار ایران را از طریق تحریم و فشار معیشتی تمام کنیم و به دنبال این بودند که نسخه حکومت ایران را زودتر از هسته‌ای بپیچند.

وی با بیان اینکه وطن‌فروش‌های داخلی به دشمنان گفتند اگر تحریم کنید نسخه ایران پیچیده می‌شود گفت: در همان دوران آقازاده‌ها رفت و آمد داشته‌اند که به دشمن بگویند ایران را تحریم کند تا ایران به خواسته‌های آنان تن دهد که در نتیجه قطعنامه 1929 شورای امنیت شد.

بذرپاش تاکید کرد: ما 30 سال است که تحریم‌هستیم و اینکه فردی تحریم‌ها را کاغذپاره بخواند نمی تواند اینقدر در کشور ما تاثیرگذار باشد بلکه مسئله اینجاست که وطن‌فروشانی اطلاعات کشور را به دشمنان بدهند تا آنان ما را تحریم‌های اثرگذار کنند.

این نماینده مجلس ادامه داد: چطور است که امروز آمریکا حاضر نیست این تحریم‌ها را لغو کند چرا که می‌داند سازمان‌ تحریم‌ها به هم می‌ریزد و ساختن دوباره آن به سختی امکانپذیر است.

وی تاکید کرد: اگر تیم مذاکره‌کننده بتواند تمام تحریم‌ها را لغو کند آن هم چیزی شبیه محال است تازه به سال 88 می‌رسیم. ما باید بدانیم فتنه 88 دعوای چند کاندیدا نبود که الان باید آن را فراموش کنیم. فتنه 88، 240 هزار میلیارد به مملکت ضرر زد.

بذرپاش گفت: ما شاهد بودیم فتنه‌ای اتفاق افتاد و عده‌ای نیز ساکت بودیم از جمله خوب‌های این دولت ساکت بودند. برخی‌شان که صحنه‌گردان فتنه بودند. حالا اینان جلو جلو فریاد آی دزد آی دزد سر می‌دهند که یادشان برود خودشان باعث و بانی فتنه و تحریم‌ها بودند حال تحریم‌ها را به گردن کسی می‌اندازند که آن را کاغذ پاره می‌خواند.

نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: دولت بر مبنای تحریمی که دوستان خودش باعث و بانی آن شدند و در انتخابات نیز بر همین مبنا رای آوردند سر کار آمد. قبل از انتخابات اعلام می‌کردند تاثیر تحریم‌ها به خاطر سوء‌مدیریت است اما وقتی خودشان سر کار آمدند تاثیر تحریم‌ها صد در صد شد!

وی تصریح کرد: همین‌هایی که باعث تحریم‌ها شدند و براساس آن در انتخابات رای آوردند امروز به توافق ژنو رسیدند و می‌خواهند با همان توافق سیاست داخلی را شکل دهند و انتخابات بعدی را نیز بر همین مبنا طی کند.

بذرپاش گفت: حال سوال اینجاست که کاسب تحریم ما هستیم یا آنانی که به تحریم رای را گرفتند و دولت تشکیل دادند و با همین تحریم سیاست داخلی را شکل می‌دهند. اینان گفتند ما بلدیم مذاکره کنیم و ما بلدیم تحریم‌ها را برداریم برهمین اساس در انتخابات رای آوردند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قطعا می‌شد نسبت به تحریم‌ها بهتر عمل شود گفت: اما باید این را بدانیم که خس و خاشاک گفتن احمدی‌نژاد نسبت به یک عده قلیلی نمی‌تواند آن فتنه را به وجود آورد.

وی با بیان اینکه کاندیداهای شکست خورده در سال 88 کل انتخابات را مخدوش می‌دانستند گفت: برخی نمایندگان پیش کاندیدای بازنده انتخابات رفتند و به آنان گفتند بگویید در کدام صندوق تقلب شده اما کاندیدای شکست خورده گفتند کل انتخابات مخدوش است چراکه 4 ماه قبل از انتخابات رئیس‌جمهور سیب‌زمینی پخش کرده است. خب چرا همان 4 ماه پیش کنار نرفتید. اینکه بمانید و تبلیغات کنید و در مناظره شرکت کنید معنا نمی‌دهد.

بذرپاش پیرامون چرایی شکل‌گیری 9 دی نیز گفت: باید نماز جمعه 26 تیر 88، باید روز قدس، باید شعار نه غزه نه لبنان، باید روز 16 آذر و باید آن اتفاقات در عاشورا می‌افتاد تا بهانه از افراد گرفته شود تا 9 دی به وجود آید.

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: ما شاهدیم همان دولت و همان شورای نگهبان که انتخابات 88 را برگزار کرد، انتخابات 92 را نیز برگزار کرد. حال چگونه می‌شود در انتخابات 88 تقلب می‌شود اما انتخابات 92 سالم برگزار می‌شود. هر انتخاباتی که این افراد در آن باشند و رای بیاورند انتخاباتی در تراز انقلاب برگزار شده و همه باید پیام انتخابات را دریافت کنند اما اگر در انتخاباتی آنان رای نیاورند یا تقلب شده یا مخدوش است.

وی تصریح کرد: هنوز حاضر نیستند که قبول کنند که در سال 88 آن اشتباه را انجام دادند. می‌گویند آن را در مقابل آفتاب قرار دهیم تا پاک شود. باید بدانیم که آفتاب نجاسات را پاک می کند. پس قبول کنید اشتباهاتتان را در سال 88.

بذرپاش با بیان اینکه بخشش با فراموش کردن تفاوت دارد گفت: هرکجا ما فراموش کردیم ضربه خوردیم. شما قبول کنید که معیشت مردم را به مخاطره انداختید و تحریم‌ها را به بار آوردید نه اینکه مشکلات را به گردن دیگری بیندازید و بگویید در مذاکرات تنها بیانیه خوانده می‌شد.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: زمانی که این دوستان کار را در دست داشتند چه دستاوردی رقم زدند. نمی‌دانیم چرا وقتی اصلاح‌طلبان روی کار می‌آیند نفت به یکباره نصف می‌شود.

وی گفت: مگر شما نبودید که گفتید اگر سر کار بیاییم مشکلات ما با عربستان حل می‌شود. بلایی که عربستان سر ایران و جهان اسلام آورد در تاریخ سعودی بی‌نظیر است. اصلا توافق اصلی در وین بین سعودالفیصل و جان‌کری رخ داد نه بین ظریف و 1 5. آیا سیاست‌خارجی که ادعای آن را می‌کردید این است؟

بذرپاش با بیان اینکه کاهش قیمت نفت نگاه ساده‌لوحی عده‌ای به آمریکا و سردمداران آن در منطقه است گفت: بعید نیست چند وقت دیگر نیز بگویند کاهش قیمت نفت نیز کار منتقدین است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با مقایسه وضعیت اقتصادی کشور در سال 87 با امروز گفت: ما بهترین ضریب جینی را در سال‌های 87 و 88 داشتیم. اینکه امروز دولت می‌گوید تورم پایین آمده مگر چه اقدامی انجام داده که تورم را نقطه به نقطه پایین آورده است. اصلی‌ترین تورم که آقایان معتقدند آن را پایین آورده‌اند ناشی از شوک ارزی بوده و نه توزیع پول به خاطر مسکن مهر.

وی تاکید کرد: دولت اگر هیچ کاری در اقتصاد نکند تورم نقطه به نقطه به سمت صفر میل می‌کند. امروز باید وضعیت اقتصاد کشور با سال87 و 88 سنجیده شود. ما باید بدانیم تورم ناشی از تحریم ناشی از فتنه به معیشت مردم فشار آورد و شکست اصولگرایان در سال 92 نه به روحانی بلکه به دشمن فرضی بود.

بذرپاش با بیان اینکه مردم باید در زندگی‌شان اقدامات مسئولان را حس کنند گفت: بازی با آمار نیز حدی دارد اینان در زمان احمدی‌نژاد زیراب نهادهای رسمی کشور را زدند و اعلام می‌کردند احمدی‌نژاد آمار می‌سازد و این آمارها دروغ است حال خودشان می‌گویند چرا آمار رسمی کشور را زیر سوال می‌برید.

این عضو هیات رئیسه مجلس گفت: کدام مسیر حرکتی دولت بر مبنای اعتدال بود اینکه به آمریکا و اسرائیل یکبار آنقدر که به منتقدین توهین شد با آنان درشت صحبت شود. برای اولین بار به یک سفیر معرفی شده کشور ویزا ندادند. شما می‌خواستید پاسپورت ما را دارای احترام کنید پس چه شد آن حرف‌هایی که در تبلیغات انتخاباتی می‌زدید.

وی تصریح کرد: اینان از اول که آمدند گفتند که گذشتگان بردند و خوردند و دزد بودند. واقعا در دولت قبل همه دزد بودند؟ البته این سخنان به ضرر خود دولت شد چرا که اگر سیاه‌نمایی بیش از حد باشد یک جایی نقض آن سردر می‌آورد. برای مثال 4.1 میلیارد برمی‌دارید و پاسخگو نیستید و یک سال و نیم از مذاکرات ژنو می‌رسد و نمی‌توانید تحریم‌ها را لغو کنید.

بذرپاش با بیان اینکه بازی برد- برد به چه معناست؟ گفت: ما گفتیم شما در مذاکرات 20 درصد را که می‌دهید تحریم نفت را بردارید اما آنان گفتند که همین که ما را تحریم جدید نمی‌کنند خوب است.

این نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به همکاری عده‌ای در داخل با خارج در فتنه 88 گفت: در سال 88 برخی در داخل با خارج همکاری کردند تا یک نفر رای نیاورد اما نتوانست. اینان در فتنه موافقان خود را می‌کشند تا مظلوم‌نمایی کنند. مخالفان خود را نیز برای ایجاد رعب و وحشت می‌کشند.

وی با بیان اینکه کاندیدای 92 به روحانی برای انتخابش تبریک گفتند، گفت: اما اینان نه در سال 84 و در سال 88 به کاندیدای منتخب تبریک نگفتند. اینان که از شعار نه غزه و نه لبنان حمایت می‌کردند باید بدانند که اگر به این شعار گوش می‌دادیم الان داعش در تهران بود.

بذرپاش با بیان اینکه ما فتنه‌گران را از طرفداری ریگی و اکبر گنجی از آنان شناختیم گفت: فتنه شما حمایت ریگی و گنجی از شما می‌شود و نتیجه 9 دی ما میدان‌داری حاج‌ قاسم سلیمانی در منطقه می‌شود. ما می‌گوییم موشک تلاویو زن شهید تهرانی مقدم عزت می‌آورد و نه عکس یادگاری با جان‌کری.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: قرار بود دولت جدید یارانه را صرف زیربناها کند. پس چه شد آن وعده‌ها. رشد اقتصادی ما همیشه مثبت بوده است رشد منفی که این آخر اعلام کردند دروغ گفتند و کامل نگفتند. رشد اقتصادی که بانک جهانی اعلام کرده با اقتصاد فروش نفت حساب شده بود که منفی اعلام شد.

وی ادامه داد: یک میلیون فروش نفت ما به خاطر تحریم کم شده پس چرا این موضوع را بیان نمی‌کنند و چرایی منفی شدن رشد اقتصاد را نمی‌گویند. رشد اقتصادی منفی 4 به یکباره به مثبت 5.6 می‌رسد؟ یعنی 10 درصد رشد داشته‌ایم یا آن منفی دروغ است یا این مثبت.

بذرپاش با بیان اینکه همه موافق توافق خوب هستند گفت: ما مخالف توافق بد هستیم. اینان که مدعی مبارزه با فساد هستند چرا نمی‌گذارند کرسنت رسیدگی شود. در سال 88 می‌گفتند یک میلیارد دلار از صندوق ذخیره برداشت شد و امروز زمین و زمان می‌گویند چرا 4.1 میلیارد دلار از صندوق توسعه برداشت شده اما اینان نمی‌پذیرند.

این نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی پیرامون توافق ژنو گفت: ما گفتیم با این روش مذاکره در آخر توافق بد حاصل می‌شود حال در یک سال اخیر سخنان ما تایید شد یا خیر؟ اشتباه آنجا بود که رئیس کشور گفت خزانه ما خالی است و وزیر مربوطه گفت برای آمریکا کاری ندارد که با یک موشک ایران را با خاک یکسان کند.

وی خاطرنشان کرد: اشتباه آنجا بود که وزیر امور خارجه ما در مذاکرات می‌گوید اگر با ما توافق نکنید جناح مخالف ما رای می‌آورد. مشکل روش مذاکره است آیا تا به حال اوباما و جان‌کری در مذاکرات آمده‌اند بگویند اگر توافق نشود جمهوری‌خواه‌ها روی کار می‌آیند؟

بذرپاش در پایان خاطرنشان کرد: وقتی ما می‌آییم توان هسته‌ای و دفاعی‌مان را با صحبت‌های سخیف از بین می‌بریم و اینکه می‌گوییم سانتریفیوژ ما آرمان نست سخن درستی نیست. ما در مذاکرات هستیم و طرف مقابل نسبت به کلمات رئیس‌جمهور قضاوت می‌کند و این سخنان رئیس‌جمهور قابل پذیرش نیست.

منبع: فارس

"Our President, analytical news site"