ساکنین نیویورک یک دادخواست تنظیم کرده و به "اندر کومو" فرماندار ایالت و "بیل دوبلاسو" شهردار درخصوص عدم پرداخت حقوق برای محافظت از خانواده ترامپ ارائه کردند. در این طومار آمده است، خانواده ترامپ برای اقامت در نیویورک خودشان باید هزینه پرداخت کنند و نه اینکه به هزینه مردمی که مالیات پرداخت می کنند، این پولها را می توان صرف ساخت مدرسه، جاده، حمل ونقل و سایر نیازهای شهر کرد. 

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ روزنامه The Independent نوشت: "حدود 100 هزار نفر از ساکنین نیویورک با امضا یک دادخواست خواهان خروج "ملانیا ترامپ"، همسر دونالد ترامپ رئیس جمهور منتخب آمریکا، پس از آغاز کار وی در کاخ سفید شدند."

پیش از این اعلام شده بود محافظت از ترامپ و خانواده وی، مبلغی بیش از یک میلیون دلار برای مقامات نیویورک هزینه در بر می گیرد، و این هزینه به دلیل اینکه همسر و پسر ترامپ تا پایان سال تحصیلی، در برج ترامپ واقع در نیویورک خواهند ماند، ادامه خواهد داشت، و ترامپ قصد دارد مرتب به آنها سرکشی کند. لازم به ذکر است که ترامپ در زمان مبارزات انتخاباتی، هر روز به نیویورک باز می گشت که در رختخواب خود بخوابد. تصمیم ملانیا باعث تشدید اذهان عمومی جامعه شد، از این رو ساکنین نیویورک یک دادخواست تنظیم کرده و به "اندر کومو" فرماندار ایالت و "بیل دوبلاسو" شهردار درخصوص عدم پرداخت حقوق برای محافظت از خانواده ترامپ ارائه کردند. در این طومار آمده است، خانواده ترامپ برای اقامت در نیویورک خودشان باید هزینه پرداخت کنند و نه اینکه به هزینه مردمی که مالیات پرداخت می کنند، این پولها را می توان صرف ساخت مدرسه، جاده، حمل ونقل و سایر نیازهای شهر کرد.(+)