چهار هزار و ۲۶۶ موقوفه طي چهار سال گذشته و تا قبل از سال ۹۱ به سازمان اوقاف و امور خيريه اضافه شده كه اين رقم، رشد ۶۹۷ درصدي را نشان مي دهد.

براساس آمار و اسناد مكتوب موجود سازمان اوقاف و امور خيريه زير مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، طي فعاليت دولت دهم، تعداد موقوفات، برگزاري مسابقات بين المللي قرآن، رسيدگي به بقاع متبركه و امامزادگان و تكريم امامزادگان رشد چشمگيري داشته است.
از ديگر فعاليت‌ها و دستاوردهاي اين سازمان مي‌توان به اضافه شدن ۴۰۱ موقوفه درماني شامل بيمارستان و درمانگاه در سراسر كشور، ۹۰ موقوفه در قالب دارالايتام، ‌۱۳۰۰ موسسه فرهنگي آموزشي، تخصيص ۲۰۱۳ ميليارد و ۸۷۹ ميليون ريال به پروژه‌هاي بازسازي عتبات عاليات،‌ را‌ه‌اندازي بيش از يكهزار و ۸۰۰ مركز فرهنگي و قرآني در بقاع امام زادگان و حضور نمايندگان بيش از ۶۰ كشور جهان در مسابقات بين‌المللي قرآن كريم اشاره كرد.
حدود دو هزار وقف جديد در سال ۹۱ به ثبت رسيد كه اين ميزان در مقايسه با سال گذشته (سال ۹۰) كه يكهزار و ۵۰۰ وقف جديد بوده، افزايش چشمگيري داشته است.
اين سازمان همچنين در راستاي تبديل بقاع متبركه و امامزاده ها به قطب فرهنگي در سال ۹۱، موفق به راه اندازي يكهزار و ۸۰۰ مركز فرهنگي قرآني شده است.
همچنين در سال ۹۱ در ۸۱۶ بقعه متبركه، كتابخانه فعال و محافل انس با قرآن و نمايشگاه هاي فرهنگي در جوار پنج هزار و ۲۶۱ امامزاده برگزار شد.
همچنين اجراي طرح نوروزي آرامش بهاري در يكهزار و ۴۸۳ بقعه متبركه و امامزاده، برگزاري سوگواره ياس نبوي همزمان با ايام شهادت حضرت زهرا(س) در دو هزار و ۲۶۲ بقعه، اجراي طرح نشاط معنوي در يكهزار و ۴۵۱ بقعه متبركه و امامزاده، برگزاري طرح ضيافت الهي در يكهزار و ۶۴۰ بقعه و امامزاده در ايام ماه مبارك رمضان و جشن «ولايت علوي اكمال دين نبوي» همزمان با دهه ولايت در يكهزار و ۶۰۶ بقعه و امامزاده از ديگر فعاليت هاي سازمان در سال ۹۱ است.
صدور ۹۶ هزار و ۳۰۰ مفاصا حساب مالي از فروردين تا آخر دي - ۱۰ ماه - سال ۹۱، از ديگر دستاوردهاي اين سازمان در دولت دهم و چهار سال گذشته بوده كه نسبت به زمان مشابه، رشد ۲۴ درصدي را نشان مي دهد.