مستند پدرخوانده که ماحصل ده‌ها سند و گزارش غير قابل انکار است، براي اولين بار پرده از  يک سلسله روابط عميق و گسترده دوازده ساله برمي دارد که طي آن خاندان راکفلرها، از ثروتمندترين و پرنفوذترين خاندان‌هاي  آمريکايي با طرف‌هاي ايراني خود بارها به صورت محرمانه در کشورهاي ثالث ديدار و گفتگو کرده‌اند.

به گزارش پايگاه تحليلي تبييني رئيس جمهور ما، رونمايي از برنامه طراحي شده براي تسلط مجدد بر ايران تحت عنوان "پروژه ايران"، با محوريت برنامه هسته‌اي ايران و با هدف از سرگيري روابط مجدد ايران و آمريکا، بخش‌هاي مهمي از اين مستند را به خود اختصاص داده است.
پيش از اين دو قسمت از مجموعه "ارباب رخنه‌ها" با عنوان مزه مذاکره و آرايش غليظ از برنامه ثريا پخش شده است.

متن منتشرشده یکی از دست اندرکاران ساخت این مستند در فضای مجازی:

"از همین جا از همه اساتید و پژوهشگرانی که برای تولید این مستند با ثریا همکاری کردند تشکر می کنم.
پی نوشت: 
۱.شاید برای نوشتن متنهای سخت تجربه کرده باشید که چند بار کل متن را می نویسید و دوباره همه اش را پاک می کنید تا متن اصلی قابل انتشار شود، داستان این مستند پیچیده و سخت هم برای ثریایی ها همین طور بوده است، در شش ماه گذشته این ورژن سومی است که از پدرخوانده ساخته شده و به لحاظ پیچیدگی و‌حساسیت موضوع نهایتا قابل پخش شده است.
۲.مستند کمی پیچیده و سنگین است و در عین حال بسیار دیدنی، مهم و پر از مطالب ناگفته و ‌بکر، لذا دیدنش کمی دقت بیشتر می طلبد.
۳. خیلی سخت است درباره نفوذ تمام عیار دشمن مستند بسازی و به دلیل ملاحظات متعدد نتوانی اسم از کسی و جریانی بیاوری، خاصیت پدیده نفوذ همین است. دشمن روی خودی ها (یا کسانی که نقش خودی ها را بازی می کنند) حساب بازکرده است. مستند را ببینید متوجه منظورم خواهید شد ...."

دانلود مستند پدرخوانده با کیفیت بالا و حجم 448 مگابایت به مدت 1 ساعت  و 3 دقیقه و 17 ثانیه :
لینک اصلیلینک کمکی 1 - لینک کمکی 2

دانلود مستند پدرخوانده با کیفیت متوسط و حجم 89 مگابایت به مدت 1 ساعت  و 3 دقیقه و 17 ثانیه:
لینک اصلیلینک کمکی 1 - لینک کمکی 2