حسن رحیم پور ازغدی با اشاره به هشدار رهبر انقلاب در مورد نفوذ آمریکا و چرایی ممنوعیت مذاکره با این کشور گفت: امام خمینی (ره) در یک سخنرانی خود گفته بودند مراقب باشید چه کسانی به آمریکا نزدیکند و شبیه آمریکا سخن می گویند. این استاد دانشگاه با بیان اینکه آمریکا به دنبال مذاکره مستمر و آشکار با ایران ولو بدوم هیچ نتیجه و هدفی است، گفت: خط نفوذی که رهبری گفته اند سرنخ هایش را در همین اسناد لانه جاسوسی پیگیری کنید.

دريافت لينک مستقيم فیلم با کيفيت بالا و حجم 361 مگابايت

دریافت لينک مستقيم فیلم با کيفيت متوسط و حجم 111 مگابايت

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ وی در بخشی از سخنانش- سخنرانی پیش از خطبه های نمازجمعه تهران 8 آبان 94- با اشاره به سندی در مورد نفوذ آمریکا در ایران اظهار داشت: شخصی به اسم بهرامیان که از اعضای نهضت آزادی بوده اعلام می کند که رسما با سازمان سیا همراهی اطلاعاتی داشته است.

رحیم پور ازغدی افزود: در این گزارش آمده است در ژوئن ۱۹۷۷ منبع ذخیره یک جانبه برای گزارش های ما بود و به استخدام سیا درآمد. اول هدفش این نبود که جاسوس ما شود. یک آدم میانه روی مذهبی بود که می گفت من مذهبی ام و به شاه و آمریکا منتقدم اما افراطی نیستم و میانه رو هستم و می خواهم گروه سیاسی میانه روها را از کانالی به آمریکا وصل کنم.

کارشناس مسائل تاریخی ادامه داد: هیات دیپلماتیک آمریکا با هیات دیپلماتیک موقت ایران بعد از انقلاب تماس می گیرد. جلسات مکرر در جاهای مختلف می گذارند و بعد از آنکه جلساتی در الجزایر با برژینسکی می گذارند که دیگر امام (ره) عصبانی می شود و می گوید شوخی شوخی گفتگو و مذاکره را دارید ادامه می دهید.

وی گفت: اول مذاکره در مورد گروگان ها بود و کم کم تعمیم دادند در مورد همه چیز، مذاکره در مورد آب و هوا، مذاکره در مورد بلبل های خاورمیانه، مذاکره در مورد رنگ کفش من و شما و ... در اسناد لانه جاسوسی وجود داشته است که به هیات مذاکره کننده آمریکایی دستور داده بودند که به هر قیمتی که شده باب مذاکرات و گفتگو ها را نگه دارید، (این دستورات مربوط به سال ۵۸ است) ولو جلسه هیچ نتیجه و هدفی نداشته باشد. این جلسه به ما هو جلسه موضوعیت دارد و نگذارید ارتباط قطع شود.

رحیم پور ازغدی ادامه داد: به کسی که در وزارت خارجه ایران با آمریکا مرتبط است می گویند که شما سعی کن فقط یک خط را داخل جمهوری اسلامی تقویت کنی و آن خط این است: «داشتن رابطه با آمریکا چه ضرری دارد؟» و این جمله را جا بینداز که گفتگو و همکاری با آمریکا چه ضررهایی دارد و بگو آیا شما خودتان به خودتان شک دارید که از گفتگو می ترسید. چرا این حرف را می زنند؟ برای اینکه می دانند گفتگو در دنیا چه معنایی دارد و پیامش برای انقلاب چیست.

کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: می خواهد از این مذاکره بگوید که رابطه دشمن با دشمن تبدیل شود به رابطه رقابت. بگویند ما دشمن نیستیم بلکه رقیب هم در منطقه هستیم و بعد بگویند چرا رقیب، شریک هم هستیم و بعد بگویند شریک فایده ای ندارد متحد هستیم.

وی گفت: در این سند آمده است که هدف ما باید این باشد که تماس های مخفی و گاه گاه آمریکا باید تبدیل شود به تماس مستمر، آشکار و علنی. هدف ما ایجاد سیستم سیاسی کاملا باز در ایران است و جا انداختن این دیدگاه که آمریکا می تواند در این زمینه به دولت جمهوری اسلامی کمک و نقش مهمی ایفا کند و بعد در این گزارش آمده است این آدمی که دارد در آمریکا کمک می کند و در جمهوری اسلامی هم هست (بهرام بهرامیان) مدت زیادی از گرفتن پول و دستمزد امتناع می کرد، می گفت مگر من جاسوس هستم بی تربیت ها! من دارم مذاکره می کنم برای منافع کشورم ولی بعد از پیروزی انقلاب کم کم یک یادداشت پرداخت حقوق مستمر را پذیرفت و امضا کرد و به موجب آن سازمان سیا یک بیمه عمر مادام العمر برای او در نظر گرفت و چند بار به آنان گفته بود من دارم برای منافع ملت و رضای خدا کار می کنم.

رحیم پور ازغدی ادامه داد: در این گزارش آمده است که بهرامیان آموزش این جاسوسی و مخفی نویسی و امنیت مخابراتی را هم دید و به آن آموزش دادیم.

این استاد دانشگاه تاکید کرد: این اشخاص و احزاب را فراموش کنید چراکه به تاریخ پیوسته اند اما این توطئه ها، این پروژه، این خط و این نگاه همین الان در کشور بین انقلابیون سابق و لاحق بین روشنفکران در حوزه وجود دارد و این ارتباطات همچنان وجود دارد و خط نفوذی که رهبری گفته اند سرنخ هایش را در همین اسناد لانه جاسوسی پیگیری کنید.

وی در بخشی دیگر از سخنانش گفت: افرادی که در زمان رژیم طاغوت در دسته های عزاداری قمه پخش می کردند حالا در دانشگاه ها و مراکز علمی ما در حال جاسوسی هستند و روی نخبه ها و دانشجویان ما دارند کار می کنند.

رحیم پور ازغدی تاکید کرد: شبکه های جاسوسی ؛ تورم ، اقتصاد و جوانان را محور فعالیت های خود قرار داده اند و اسناد متقنی داریم که دانشجویان ایرانی در خارج از کشور نیز از فعالیت شبکه های جاسوسی در امان نیستند و فعالیت ها و ارتباطات آنها را زیر نظر دارند.

وی گفت:‌ این جاسوسان مدعی هستند که برای خدمت به مردم و ملت ایران در حال فعالیت هستند و با این صحبت ها اذهان را تشویش و عوام فریبی می کنند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد: جاسوسان در ایران در حال شناسایی کسانی هستند که با نظام جمهوری اسلامی و مسئولان کشور در ارتباط هستند و روی این افراد کار می کنند تا بتوانند اگر کوچکترین مشکلی افراد وابسته به نظام با مسئولان دارند از بستر این مشکل وارد شوند و به اهداف خود برسند.

دريافت لينک مستقيم صوت با کيفيت بالا و حجم 14.5 مگابايت

رحیم پور ازغدی ادامه داد : رهبران و مقامات جاسوسی انگلیس و آمریکا رسماً اعلام کرده اند که ما باید در ایران روی افرادی کار کنیم که در آینده می توانند وارد مجلس یا دولت شوند و اهداف ما را به نتیجه برسانند.

وی خاطرنشان کرد: سازمان سیا اعلام کرده است دنبال ایجاد تشکیلات رسمی ضدانقلابی در ایران نیست بلکه به دنبال تأثیر و تغییر در افکار مسئولان و افراد است و هر شخص و جریانی را از کانال خودش وارد می شود و این القاء را ایجاد می کند که باید کارهایی را که آنها می گویند انجام دهد چرا که این کارها به نفع کشور است و او نیز بدون اطلاع از نیات پلید ما این کار را انجام دهد.

این استاد دانشگاه ادامه داد: ما افراد زیادی را در طول انقلاب داشتیم که آنها در ظاهر در حال خدمت به کشور بودند اما برای شبکه های جاسوسی کار می کردند مانند آقای مراغه ای که استاندارد آذربایجان غربی هم شد اما پیش از انقلاب او یک پرورش یافته شبکه های جاسوسی بود.

رحیم پور ازغدی با ارائه اسنادی از مسئولان شبکه های جاسوسی از جمله سیا در اوایل انقلاب گفت: این شبکه ها با استفاده از جریان های مختلف سیاسی در ایران سعی در ایجاد ناامیدی در مردم از شرایط اقتصادی و سیاسی بودند تا مردم همان ابتدا به خیابان ها بریزند و علیه نظام جمهوری اسلامی تظاهرات کنند.

وی افزود: هدف این شبکه های جاسوسی ایجاد ائتلاف از جریان هایی در ایران است که در ظاهر با انقلاب ، رهبری و نظام هستند و برغم مخالفت ظاهری با آمریکا موافق توافق و ایجاد رابطه با آمریکا هستند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: شبکه های جاسوسی با القاء این ایده در منطقه که ما نه دشمن ایران بلکه رقیب یا شریک ایران در منطقه هستیم ، قصد عوام فریبی مسئولان کشورهای اسلامی را دارند و این شبکه ها تلاش می کنند دولت ایران را کمک یار ایران و حلال مشکلات ایران نشان دهند.

رحیم پور ازغدی با اشاره به اینکه شبکه های جاسوسی برای فعالیت در ایران چه در قبل و بعد از انقلاب از امکانات بالایی برخوردار بودند ، گفت : با این امکانات توانستند گفته های محرمانه مسئولان کشور را شنود کنند و در اختیار مدیران خود قرار دهند.

وی با بیان اینکه فعالیت شبکه های جاسوسی آن طور که رهبر معظم انقلاب از آن به عنوان خط نفوذی یاد کردند با قدرت و شدت بیشتری ادامه دارد ، تصریح کرد : ما و مسئولان کشور باید توجه داشته باشیم که در دام این شبکه ها و نیات پلید آنها نیفتیم.

وی گفت :‌ خط نفوذ در میان ملت از آبان سال 57 و حتی قبل از پیروزی انقلاب اسلامی رخنه کرده بود که فرهنگ ما نباید مستقل باشد و علم و پیشرفت با کمک غربیها میسر می شود.

رحیم پور ازغدی افزود : فلج شدن فرهنگ از فلج شدن اقتصاد و سیاست خطرناک تر است و این تفکر که ما نمی توانیم آنها می توانند ، و مرگ بر آمریکا ، مرگ بر انگلیس گفتن کافی است؛ بسیار خطرناک است.

وی تصریح کرد: امریکا خطرناک نیست؛ تسلیم شدن در برابر آنها خطرناک است .

وی گفت :‌ امام(ره) می فرمود : ما امریکا و رژیم صهیونیستی را شکست دادیم و شکست خواهیم داد و از آنهایی نمی ترسیم بلکه از مغزهای عاجز ، ذلیل و ترسو می ترسیم.

ازغدی افزود : برخی می گویند روش آنها عوض شده اما ما می بینیم لحن آنها نیز عوض نشده است و امام راحل فرمود ند آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند اما برخی می گویند ما هیچ غلطی نمی توانیم بکنیم. امام (ره) می فرمود ند " بترسید از آنهایی که می خواهند استقلال فکری شما را بگیرند".

 امروز دشمنان می خواهند هر طور شده دوباره نسل جوان را متوجه خود کنند و به آنان اینگونه القاء کنند که بدون آنها نمی توانیم کاری کنیم.(+)

لينک کوتاه مطلب: https://miniurl.ir/ZtKtd