رهبر معظم انقلاب: تحریم ها برای کشور مشکل ایجاد کرده اما اگر دشمن شرط برداشته شدن آنها را، فلان مسئله اساسی و آرمانی از جمله دست برداشتن از اسلام و استقلال و پیشرفت علمی قرار دهد قطعاً غیرت هیچ مسئولی، قبول نمی کند./همین نسل سوم و جوانهای کشور بودند که حادثه عظیم ۹ دی را بوجود آوردند و آن سیلی محکم را به صورت کسانی که سعی داشتند مسیر انقلاب را با فتنه منحرف کنند، نواختند.

با توجه به پهنای باند اینترنت خود ، می توانید این فیلم را با کیفیت های مختلف زیر دریافت نمایید :

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ حضرت امام خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز(چهارشنبه) در دیدار پرشور هزاران نفر از مردم قم، با اشاره به ضرورت مقابله با تلاش بیگانگان برای تحریف واقعیت‌های انقلاب و به فراموشی سپرده شدن رویدادهایی مانند ۱۹ دی ۱۳۵۶ و نهم دی ۱۳۸۸ افزودند: دشمنی استکبار با ملت ایران، پایانی ندارد و مسئولان باید با تکیه بر نیروهای داخلی، حربه تحریم را از دست دشمن غیرقابل اعتماد خارج کنند و با دلبستن به نقطه‌های روشن حقیقی، وظایف خود را در تحقق آرمان‌های درخشان انقلاب و ملت انجام دهند.
حضرت امام خامنه‌ای با تبریک ایام میلاد پیامبر عظیم الشأن اسلام صلوات‌الله‌علیه‌وآله و حضرت امام صادق علیه‌السلام، قیام نوزدهم دی ۱۳۵۶ را رویدادی تاریخی، بزرگ و تعیین کننده خواندند و گفتند: انگیزه‌هایی وجود دارد تا روزها و حوادث بزرگ و تعیین‌کننده‌ی انقلاب اسلامی و سه دهه‌ی اخیر به فراموشی سپرده شود اما تا وقتی ملت زنده است و دل‌های مؤمن و دارای انگیزه و زبان‌های حق‌گو حضور دارند، چنین اتفاقی نخواهد افتاد.
رهبر معظم انقلاب اسلامی زنده نگه داشته‌شدن ۱۹ دی ۱۳۵۶، ۲۲ بهمن ۱۳۵۷، ۹ دی ۱۳۸۸ و دیگر مقاطع سرنوشت‌ساز ملت ایران را حرکتی مجاهدت آمیز خواندند و گفتند: جبهه مقابل نظام اسلامی به نسل دوم و سوم انقلاب امید بسته بود تا آنها را از انقلاب اسلامی رویگردان کند اما همین نسل سوم و جوانهای کشور بودند که حادثه عظیم ۹ دی را بوجود آوردند و آن سیلی محکم را به صورت کسانی که سعی داشتند مسیر انقلاب را با فتنه منحرف کنند، نواختند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی با یادآوری مجدد اهمیت تاریخی حادثه ۱۹ دی سال ۱۳۵۶ در قم، گفتند: نوزدهم دی مبدأ یک حرکت عمومی در کشور شد و ملت ایران را وارد میدان مبارزه با رژیم طاغوت کرد که در نهایت بساط رژیم ستم شاهی از این کشور برچیده شد.
حضرت امام خامنه‌ای سپس با اشاره به انگیزه‌هایی که برای تحریف حقایق و واقعیات رژیم پهلوی وجود دارد، به چند خصوصیت آن رژیم اشاره کردند و افزودند: دیکتاتوری سیاه و استفاده از قساوت آمیزترین روش‌ها و وحشیانه‌ترین شکنجه‌ها در زندانهای مخوف، یکی از خصوصیات رژیم پهلوی بود و همه‌ی مدعیان امروز حقوق بشر نیز با تمام وجود از چنین رژیمی حمایت می‌کردند.
ایشان با اشاره به نقش صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها در ایجاد دستگاه جهنمی ساواک در رژیم گذشته و ایجاد خفقان شدید در کشور افزودند: افشاگری‌های اخیر درخصوص زندان‌های مخفی و شکنجه‌های سازمان سیا در آمریکا نیز نشان می‌هد ادعاهای آمریکایی‌ها در حمایت از آزادی بیان به هیچ وجه با واقعیات همخوانی ندارد.
رهبر معظم انقلاب اسلامی وابستگی ذلت‌آمیز به قدرت‌های خارجی را یکی دیگر از خصوصیات رژیم پهلوی برشمردند و خاطرنشان کردند: در آن دوران آنچه که منافع قدرت‌های بیگانه و به‌ویژه آمریکا، اقتضا می‌کرد، در سیاست‌ها و رفتارهای داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی دنبال و ملت ایران بشدت تحقیر می‌شد.
حضرت امام خامنه‌ای افزودند: علت بغض و کینه و دشمنی تمام نشدنی آمریکایی‌ها با ملت ایران و انقلاب اسلامی، این است که کشوری با ویژگی‌ها و موقعیت راهبردی ایران به واسطه پیروزی انقلاب از دست آنها خارج شده است.
ایشان سومین خصوصیت رژیم پهلوی را مبتلابودن به انواع فسادهای جنسی، مالی و اخلاقی، در عالی‌ترین سطوح حکومتی دانستند و گفتند: در آن رژیم خبیث و فاسد مردم به هیچ وجه به حساب نمی‌آمدند و رأی و نظر مردم هیچ اهمیتی نداشت و رابطه‌ی مردم و حکومت بطور کلی قطع بود.
رهبر معظم انقلاب اسلامی، بی‌اعتنایی به پیشرفت علمی، ترویج خودکم‌بینی، بزرگ‌نمایی فرهنگ غربی، عادت‌دادن ذائقه‌ی مردم به واردات بجای احیای تولید داخلی، و نابودی کشاورزی و صنایع ملی را از دیگر بخش‌های کارنامه‌ی سیاه رژیم پهلوی دانستند و خاطرنشان کردند: ملت با هوش ایران که این تحقیرها و ظلم و فسادها را مشاهده می‌کرد، بواسطه‌ی یک مرد الهی که همان امام بزرگوار رحمه‌الله بود، پا به میدان گذاشت و در نهایت پیروز شد.
حضرت امام خامنه‌ای تأکید کردند: پیشرفت‌ها و موفقیت‌های کنونی و بیداری و جایگاه برتر ملت ایران در منطقه همه به دلیل برداشته‌شدن مانع بزرگ رژیم فاسد و ظالم و وابسته پهلوی بوده است.
رهبر معظم انقلاب اسلامی با اشاره به آغاز دشمنی جبهه استکبار با ملت ایران پس از پیروزی انقلاب تأکید کردند: هیچکس تصور نکند دشمن از خباثت و خصومت دست برمیدارد.
حضرت امام خامنه‌ای در همین زمینه افزودند: وقتی در مقابل دشمن دچار غفلت شدید و به او اعتماد کردید دشمن فرصت می‌کند مقاصد خود را در کشور پیگیری کند اما اگر قوی، آماده و دشمن شناس بودید استکبار، به ناچار از خصومت‌ورزی دست می‌کشد.
ایشان فشارهای امروز جبهه‌ی زورگویان جهانی به ملت ایران را ناشی از یک دشمنی تمام نشدنی برشمردند و افزودند: اگرچه هنوز تا تحقق کامل آرمان‌هایی همچون عدالت اجتماعی و اخلاق اسلامی راه زیادی مانده است اما برخلاف حرف‌های نسنجیده و غلطی که بعضی‌ها درباره‌ی بی‌توفیقی ملت ایران می‌گویند این ملت با حرکت در مسیر آرمان‌ها توانسته است توفیقات بسیار بزرگی به دست آورد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی با انتقاد از کسانی که توفیقات ملت از جمله پیشرفت‌های علمی را نادیده می‌گیرند افزودند: چرا نابخردانه، دستاوردهایی را که پایگاه‌های علمی جهانی نیز به آنها اذعان دارند، انکار می‌کنید و با سخنان غلط و غیرمنصفانه در راه پرافتخاری که مردم طی کرده‌اند و حتی دشمنان را مجبور به تحسین کرده است، ایجاد تردید می‌کنید؟
حضرت امام خامنه‌ای در اشاره‌ای به صدر اسلام افزودند: در آن زمان نیز همه آرمان‌ها محقق نشد اما مهم این بود که حرکت در مسیر تحقق اهداف ادامه داشت که امروز نیز ملت، همان مسیر را، با افتخار و اقتدار و ایستادگی ادامه می‌دهد.
رهبر معظم انقلاب اسلامی در ادامه سخنان‌شان به تبیین اولویت‌های کشور و جامعه پرداختند و اتحاد و اتفاق ملی را مهمترین نیاز امروز خواندند.
ایشان تأکید کردند ایجاد تفرقه و دودستگی در میان مردم، به هر عنوان و با هر توجیه، ضد منافع ملی و ضد آرمان‌هاست.
حضرت امام خامنه‌ای کمک به مسئولان و دولت را وظیفه‌ای همگانی برشمردند و با تأکید مجدد بر ضرورت نگاه به درون افزودند: دولتی‌ها هم بدانند که تنها چیزی که می‌تواند آنها را به انجام وظایفشان قادر کند، تکیه بر مردم و نیروهای داخلی است.
رهبر معظم انقلاب اسلامی با اشاره به تحریم‌های ظالمانه افزودند: تحریم‌ها برای کشور مشکل ایجاد کرده اما اگر دشمن شرط برداشته‌شدن آنها را، فلان مسئله‌ی اساسی و آرمانی از جمله دست برداشتن از اسلام و استقلال و پیشرفت علمی قرار دهد قطعاً غیرت هیچ مسئولی، قبول نمی‌کند.
حضرت امام خامنه‌ای افزودند: البته دشمن فعلاً به صراحت با آرمان‌ها کاری ندارد اما اگر عقب‌نشینی بشود بعداً سراغ آرمانها هم می‌آید بنابراین باید با هوشیاری، هدف «پیشنهادها، حرفها و اقدامات دشمن» را درک کرد.
ایشان مصون‌کردن ایران در مقابل تحریم‌ها را، تنها راه محدودکردن قدرت مانور دشمن خواندند و تأکید کردند: معنای واقعی اقتصاد مقاومتی همین است و تحقق این مهم، وظیفه‌ی اصلی مسئولان کشور است.
رهبر معظم انقلاب اسلامی با اشاره به تأکید مکرر بر ضرورت قطع وابستگی به درآمدهای نفتی افزودند: مسئولان کشور و دولت نباید به دست بیگانه چشم بدوزند و بدانند حتی یک قدم عقب‌نشینی، پیش روی دشمن را به دنبال می‌آورد بنابراین باید فکری اساسی کرد و با تکیه بر ملت و نیروهای داخلی بگونه‌ای عمل کرد که اگر دشمن تحریم‌ها را هم برنداشت، ضربه‌ای به پیشرفت و رونق و رفاه مردم وارد نشود.
حضرت امام خامنه‌ای در همین زمینه افزودند: باید حربه تحریم را از دست دشمن بگیرید چرا که اگر چشم به دست دشمن بدوزید تحریم‌ها همچنان باقی خواهد ماند همانگونه که آمریکایی‌ها، امروز با کمال وقاحت می‌گویند اگر در قضیه‌ی هسته‌ای، ایران کوتاه هم بیاید تحریم‌ها، یک‌جا و همه برداشته نمی‌شود.
ایشان پرسیدند با این واقعیات آیا می‌شود به چنین دشمنی اعتماد کرد؟

رهبر معظم انقلاب اسلامی افزودند: من با مذاکره مخالف نیستم، اما معتقدم باید دل را به نقطه‌های امید بخش حقیقی سپرد نه به نقطه های خیالی.
ایشان در پایان سخنانشان خاطرنشان کردند: مسئولان، به لطف خدا مشغول کار هستند و همه باید به دولت کمک کنند اما دولتی‌ها هم مراقب باشند حاشیه‌سازی نکنند و ضمن خودداری از بیان حرف‌های غیرلازم، دو دستگی بوجود نیاورند و تلاش کنند وحدت و ایمان و همت ملت را مورد استفاده صحیح قرار دهند.
حضرت امام خامنه‌ای آینده ایران عزیز را کاملاً درخشان خواندند و افزودند: به فضل الهی راه پرافتخار تحقق آرمانها ادامه می‌یابد و جوانان کشور روزی را خواهند دید که دشمنان گردنکش و ظالم در مقابل آنها مجبور به خضوع شوند.

دریافت  فایل پی دی اف متن کامل سخنرانی با حجم 100 کیلوبایت

+++++++++++++++++++++++

دریافت فایل صوتی مراسم با کیفیت متوسط و حجم 4.46 مگابایت

دریافت فایل صوتی مراسم با کیفیت متوسط و حجم 17.8 مگابایت

دریافت فایل صوتی مراسم با کیفیت متوسط و حجم 34.90 مگابایت

"Our President, analytical news site"