در ۳۰ آگوست ۱۹۸۶(مصادف با شنبه، ۸ شهریور ۱۳۶۵) یک جلسه محرمانه در پاریس، فیمابین آمیرام نیر (مشاور ضد تروریسم نخست وزیر اسرائیل) و دکتر حسن روحانی نایب رئیس مجلس ایران و دبیر کمیسیون امنیت ملی ، برگزار شد.

به گزارش «پايگاه تحليلي تبیینی رئيس جمهور ما»؛ کتابی با عنوان «تماس» نوشته دکتر حسن عباسی جواز انتشار دریافت نکرد. این کتاب به موضوع جلسه محرمانه حسن روحانی یا یکی از مقامات اسرائیلی در سال 1365 می پردازد.

حسن عباسی در سخنرانی دانشگاه صنعتی امیرکبیر مورخ ۲۵ فروردین ۱۳۹۴ برای اولین بار اقدام به طرح این موضوع نمود که گزیده ای از آن صحبت ها بدین شرح است:

" ترجمه فارسی متن سخنان جلسه حسن روحانی در سال ۶۵ با اسراییلی ها این است:
من به شدت از سخنرانی افراطی دیروز امام خمینی احساس نگرانی می کنم. او می خواهد همه کسانی را که از جریان افراطی ضد امریکایی خارجند از بین ببرد و این به خاطر اشتباهی ست که شما مرتکب شده اید.
تصریح می کنم انچه گفتم درخواست رفسنجانیست شما (امریکایی ها) بیش از حد با ملایمت با او (امام) رفتار می کنید. قدرتتان را عرضه نکرده اید.
ما آماده همکاری واقعی با شما هستیم و در این راستا نیازمند پول و کمک شماییم تا جنگ با عراق را به اتمام برسانیم.
به عنوان مثال لبنان که ما سعی می کنیم به عنوان چالشی برای خط خمینی از آن استفاده کنیم و این کار را به یکباره خواهیم کرد.
آیت الله و سپاه پاسداران انقلاب حدود سه ملیون دلار برای لبنان فرستاده اند و این در حالی است که ایران درگیر مشکلات مالی برای تامین نیاز های اولیه و امنیتی ست.
شما باید به تبلیغات کشورهای اسلامی مانند پاکستان و ترکیه که علیه خمینی است متوسل شوید. بهترین راه این است که من به ایران برگردم و با افراد نزدیک به آیت الله منتظری صحبت کنم."

اگر این ادعا درست نیست، آقای روحانی بیانیه بدهد و تکذیب کند؛
اگرنه، ما به دولتی که حتی حاضر به مذاکره با اسرائیل است، اعتماد نداریم.

دانلود فیلم سخنرانی دکتر حسن عباسی در مورخ ۲۵ فروردین ۱۳۹۴ با حجم 12.5 مگابایت

گزارش انعکاس خبر مذاکره در هتل پاریسی

پایگاه اینترنتی یدیعوت آحارانوت (به عبری: ידיעות אחרונות به معنای «آخرین اخبار» ) :۲۰۱۳/۶/۲۶ میلادی – ۱۳۹۲/۴/۵ هجری شمسی

در ۳۰ آگوست ۱۹۸۶ یک جلسه محرمانه در پاریس بین آمیرام نیر ، مشاور ضد تروریسم نخست وزیر اسرائیل و دکتر حسن روحانی نایب رئیس مجلس ایران و دبیر کمیسیون امنیت ملی ، برگزار شد.

۸ سال بعد ، کارشناس نظامی یدیعوت آحارانوت ، متن گفت و گویی را منتشر کرد که به طرز عجیبی با انتخاب روحانی به عنوان ریاست جمهوری ایران همخوانی دارد. این نشان می دهد رئیس جمهور منتخب …(+)

سند منتشره در پایگاه YnetNews.com  با ابعاد 1000*6600 :

شایان ذکر است بدنبال طرح موضوضع فوق، حسن روحانی اقدام به شکایت علیه حسن عباسی نمود که در کمترین فاصله زمانی منجر به تبرئه وی شد

متن مصاحبه دکتر حسن عباسی که در مورخ ۲۱ آبان ۱۳۹۴ در این خصوص صورت گرفته بدین شرح است:

دکتر حسن عباسی در پاسخ به سوال خبرنگار پایگاه 598 در خصوص شکایت دولت یازدهم از ایشان بخاطر افشای مذاکرات حسن روحانی در سال 1365 با فردی اسرائیلی و حکم دادگاه در خصوص این شکایت اظهار داشت که دادگاه حکم تبرئه ام را صادر کرد.

این استاد دانشگاه بیان داشت: زمانی که این بحث را مطرح نمودیم پیش بینی کردیم که دو احتمال وجود دارد. اولین احتمال این بود که اگر مقامات دولتی این مذاکره را تکذیب کنند ما به دهان اسرائیل زده ایم و آنها را محکوم می کنیم که چرا چنین شایعه ای را منتشر می کنید و احتمال دوم این که اگر دوستان این اظهارات را تکذیب نکنند مشخص می‌شود که قضیه ای وجود دارد که متاسفانه اتفاق دوم رخ داد.

عباسی افزود: آنان به جای تکذیب کردن این موضوع آن را نشر دادند و سایت‌های هم سو با دولت سر و صدایی راه انداختند و در نهایت شکایت کردند. در ماه رمضان به دادگاه رفتیم و اسنادی را که در اختیار داشتیم ارائه دادیم. اسناد ما حدودا شامل 400 صفحه به زبان های عبری، عربی، انگلیسی و فارسی بود و در نهایت دادگاه حکم به تبرئه ما داد.

رییس اندیشکده یقین در پایان خاطر نشان کرد: من هنگامی که صحبت می کنم به صورت همزمان اسناد آن بر روی پرده ارائه می شود در حالیکه دوستان فکر می کردند ما بدون سند و مدرک صحبت می کنیم و در نهایت مشخص شد که آقایان مذاکرات ویژه ای انجام داده اند!(+)

برای مشاهده کامل سند با حجم 1000*6600 ، بر روی آن یا اینجا کلیک نمایید

دانلود لينک مستقيم کتاب با کيفيت بالا و حجم 120 مگابايت

دانلود لينک مستقيم کتاب با کيفيت بالا و حجم 12 مگابايت