موسس پایگاه اینترنتی آنتی‌وار نوشت: شکی نیست که آمریکا سعی در تغییر رژیم ایران دارد و میزانی از 400 میلیون دلار مصوب کنگره برای براندازی را نیز در راه همین «انقلاب سبز» خرج می‌کند(!) اما آن‌طور که گفته شده، این بدین معنی نیست که این انقلاب رنگی از آمریکا هدایت شده باشد.

به گزارش شبکه ایران به نقل از پایگاه اینترنتی آمریکایی آنتی‌وار، "جاستین ریموندو" موسس این پایگاه، در گزارشی درباره رویدادهای اخیر و پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری با عنوان « آیا انقلاب سبز ایران محصول آمریکاست؟» نوشته است: درخصوص رویدادهای ایران، افرادی از جمله "اندرو سولیوان" که یکی از پرخواننده‌ترین وبلاگ‌های جهان را دارد، از موج سبز در ایران حمایت کرد بدون آنکه بداند آن‌ها دقیقاً چه می‌خواهند!

این روزنامه‌نگار آمریکایی در ادامه به اشتباه مقامات کشورش به دخالت در امور داخلی ایران در این برهه اشاره می‌کند و می‌افزاید: پیام ابراز نگرانی اوباما از اوضاع داخلی ایران، اشتباهات زیادی داشت: از یک طرف، اوباما نامه‌ای نوشت که در محتوای آن تهدیدهایی علیه ایران به کار برده بود و او را از شعارهای انتخاباتی که قول داده بود با ایران پیرامون مسائل هسته‌ای به مذاکره بنشیند، دور می‌کرد.

"ترجیح دادن موسوی توسط آمریکا یک واقعیت است"

از سوی دیگر، سوال این است که اصلاً چرا مقامات آمریکا باید در چنین مواقعی، حتماً اظهارنظر کنند؟ همه می‌دانند که اوباما و اکثر آمریکایی‌ها می‌خواهند که میرحسین موسوی که یک اصلاح‌طلب است جایگزین احمدی‌نژاد رییس جمهور کنونی ایران شود. اما این پیام رسمی اوباما، این احساس را در همه وجود آورد رییس‌جمهور آمریکا به خود اجازه داده حمایت خود از پیروزی موسوی را به وضوح اعلام کند.

ریموندو با یادآوری این نکته که آمریکا همیشه ایران را محور شرارت خطاب می‌کرد، آورده است: اگر هم‌اکنون نیز آمریکا در این موقعیت قرار گرفته است که از جانب ایران تحت فشار و اتهام به طراحی این وقایع و آشوب‌ها قرار می‌گیرد، به دلیل اظهارات اوباما است.

این روزنامه‌نگار آمریکایی می‌افزاید: از دلایل دیگری که ایران معتقد است این "انقلاب سبز" از آمریکا هدایت می‌شود، نوشته‌های "دنیل مک آدامز" است که در مقاله 19 ژوئن خود در خصوص وقایع اخیر ایران چنین نوشت: «به راستی چه کسی این انقلاب‌سبز را سبز کرد؟» و خودش پاسخ داد: «البته آمریکا!» و این اشتباه آدامز، باعث بروز مشکلاتی برای ایالات متحده شد.

به گفته جاستین ریموندو، "مک آدامز" در این مقاله به نقش آمریکا در انقلاب‌های رنگین کشورهای مختلف و نقل قولی از "کنت تیمرمن" کارشناس مسائل ایران در آمریکا اشاره کرد که یک روز قبل از برگزاری انتخابات در ایران گفته شده بود.

"کنت تیمرمن" کارشناس مسائل ایران در آمریکا در مقاله روز 11 ژوئن خود که دقیقاً یک روز پیش از برگزاری انتخابات ایران نوشته شده،‌ آورده بود: "صحبت از یک انقلاب سبز در تهران است."

"بخشی از 400 میلیون دلار به موج سبز می‌رسد"

موسس آنتی‌وار با اشاره به مقاله واشنگتن‌پست که در آن از تصویب بودجه 400 میلیون دلاری سال گذشته کنگره آمریکا بری تغییر رژیم در ایران خبر داده بود، نوشت: البته این بودجه برای گروه‌های "مارکدار" از جمله جندالله در نظر گرفته شده بوده و "سبزهای" ایران جزء این گروه مارکدار نمی‌باشند.

این روزنامه‌نگار آمریکایی نزدیک به مراکز قدرت در آمریکا در عین حال چنین می‌افزاید: البته شکی نیست که آمریکا سعی دارد رژیم ایران را تغییر دهد و میزانی از این 400 میلیون دلار را هم در راه همین انقلاب سبز خرج می‌کند(!) اما آن‌طور که مک‌آدامز گفته به این معنی نیست که این انقلاب رنگی از آمریکا هدایت شود و طراح آن سازمان سیا بوده باشد. رنگ سبز که در این تحرکات مورد استفاده قرار گرفته، ابتکار خود آن‌هاست و قضایا آن طور که مک آدامز آن را با رنگ نارنجی انقلاب اوکراین مقایسه کرده، نیست.