سخنگوی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی گفت: آقای خاتمی که امروز می‌گوید با همه وجود از جمهوریت دفاع می‌کنیم در فتنه ۸۸ کجا بود تا از جمهوریت نظام که عده‌ای فتنه‌گر با آن مقابله می‌کردند، دفاع کند.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»، لطف‌الله فروزنده سخنگوی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به سخنان خاتمی درخصوص جمهوریت اظهار داشت: جمهوریت و اسلامیت نظام قابل تفکیک نیست چرا که جمهوریت از دل اسلامیت بیرون می‌آید و نظام ما نیز یک نظام مردم‌سالار دینی است و هر کسی که مدعی شود بین جمهوریت و اسلامیت تعارض وجود دارد اشتباه می‌کند.
وی افزود: تئوری مردمسالاری دینی و جمهوری اسلامی تئوری‌ای است که امام بیان کرده و از متن احکام اسلامی به دست آمده است بنابراین موضع آقای خاتمی اصلا قابل قبول نیست و این اظهارات در ادامه حرکت جریان دوم خرداد است که به اسم جمهوریت خواستند تیشه به ریشه دین و اسلام بزنند.
سخنگوی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی تاکید کرد: آقای خاتمی که امروز می‌گوید با همه وجود از جمهوریت دفاع می‌کنیم در فتنه ۸۸ کجا بود تا از جمهوریت نظام که عده‌ای فتنه‌گر با آن مقابله می‌کردند دفاع کند.
فروزنده اضافه کرد: آقای خاتمی جزو کسانی است که از فتنه‌گران دفاع کرده بنابراین خطاب به ایشان می‌گویم که آقای خاتمی! آیا مشارکت ۸۵ درصدی مردم جشن جمهوریت نظام نبود که شما آن را به کام مردم تلخ کردید و به جمهوریت نظام ضربه زدید؟
وی در پایان گفت: فتنه‌گران در سال ۸۸ به استکبار چراغ سبز نشان دادند و هزینه‌های زیادی را به نظام مقدس جمهوری اسلامی تحمیل کردند.