آیت‌الله احمد جنتی که در نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته تهران سخن می گفت افزود : باید با دیده انصاف به خدمات دولت آقای احمدی نژاد نگریست ، او نام اسلام را در مجامع بین المللی به ویژه سازمان ملل زنده کرد و ابایی هم از این مساله نداشت.

امام جمعه موقت تهران با قدردانی از خدمات هشت ساله دولت کنونی تاکید کرد : احمدی نژاد و دولت او شعارها و گفتمان انقلابی را زنده کرد و امیدواریم دولت آینده نیز این ویژگی مهم را ادامه دهد.

آیت‌الله احمد جنتی که در نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته تهران سخن می گفت افزود : باید با دیده انصاف به خدمات دولت آقای احمدی نژاد نگریست ، او نام اسلام را در مجامع بین المللی به ویژه سازمان ملل زنده کرد و ابایی هم از این مساله نداشت.
وی با یادآوری قدردانی های رهبر معظم انقلاب از خدمات دولت آقای احمدی نژاد افزود : پرکاری بی سابقه ، فعالیت های خستگی ناپذیر و پاکدستی از ویژگی های کابینه های آقای احمدی نژاد است و ما وظیفه داریم همانگونه که حضرت آیت الله خامنه ای فرمودند از نکات مثبت دولت آقای احمدی نژاد تقدیر کرده و آنها را از دولت آینده نیز طلب کنیم.
آیت الله جنتی با قدردانی از رهبر معظم انقلاب ، مردم و داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری دوره یازدهم ، برگزاری مطلوب این انتخابات را حماسه بزرگ سیاسی دانست و گفت: مدعیان تقلب در انتخابات 88 باید خجالت بکشند.
امام جمعه موقت تهران با برشمردن نقاط قوت دولت احمدی نژاد، گفت: این دولت شعارهای انقلابی را که در حال کهنه شدن و کنار گذاشته شدن از سوی برخی بود را زنده کرد؛ که از دولت آینده می خواهیم نقاط قوت دولت نهم و دهم را ادامه دهد.
آیت الله جنتی با اشاره به پایان کار دولت دهم و برشمردن نقاط قوت این دولت که از سوی رهبر معظم انقلاب مطرح شد، گفت: مقام معظم رهبری به درستی قدردانی کردند که ما هم زحمات این دولت را ارج می نهیم.
وی ادامه داد: البته هیچ کس نمی خواهد بگوید مشکل و یا نقطه ضعفی در کار نبوده، نقطه ضعف بوده اما باید انسان انصاف داشته باشد.
امام جمعه موقت تهران خاطر نشان کرد: مطرح شدن فرهنگ انقلابی، ساده زیستی، پاک دستی، پرکاری، توجه به شعائر دین، مطرح شدن نام امام زمان(عج) برای اولین بار در سازمان ملل، عدم احساس شرم از بردن نام اسلام و توجه به شعارهای انقلاب در این دولت انجام پذیرفت.
آیت الله جنتی افزود: امیدواریم دولت آینده و پس از آن هم این راه را ادامه دهند و نقاط قوت را کسب کرده و نقاط ضعف را نداشته باشند.
وی ادامه داد: ما از گذشته تقدیر می کنیم و از آینده درخواست داریم بتوانند این راه را ادامه دهند.
** اعتدال یعنی خط امام خمینی(ره)
امام جمعه موقت تهران با اشاره به مطرح شدن شعار اعتدال از سوی رییس جمهور منتخب و دولت آینده، گفت: اعتدال واقعی به معنی توجه به خط امام خمینی(ره) است.
آیت الله جنتی اظهار کرد: اعتدال به معنی خط نورانی امام(ره) است و ایشان در همه جهات در نوشته ها، وصیت نامه، کتاب ها و فرمایشات شان درباره همه شئون جامعه و رفتار ها به درستی اظهار نظر کرده اند؛ که می توان همیشه از آن بهره جست.
امام جمعه موقت تهران انتخابات 24 خرداد را حماسه سیاسی خواند و گفت: این حضور پرشور مردم در انتخابات، حماسی و عزت آفرین بود و باعث آن ابتدا رهبر معظم انقلاب، مردم همیشه در صحنه و نامزدها بوده اند.
وی ادامه داد: همه دیدند انتخابات در کمال آزادی، در سطح گسترده و بدون هیچ دغدغه ای انجام گرفت و باید سپاسگزار خداوند باشیم.
آیت الله جنتی خاطر نشان کرد: در این دوره از انتخابات نامزدها در ایام تبلیغات و پس از رای گیری و مشخص شدن رییس جمهور رفتار درستی را از خود بروز دادند که این قابل تقدیراست.
وی ادامه داد: امیدواریم در ادامه این حماسه شاهد نتایج خوبی باشیم و امید می رود که آینده این انتخابات عواقب مناسبی داشته باشد.
آیت الله جنتی گفت: انتظار می رود منتخب مردم و دولت آینده بتوانند تا حد توان مشکلات معیشتی، سیاسی و فرهنگی را حل کنند و نسبت به شعارهای انقلاب وفادار باشند.
**با فتنه گران بسیار مسامحه شده است
امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه مدعیان تقلب در فتنه 88 باید خجالت زده باشند، گفت: با این افراد بسیار مسامحه شده است.
آیت الله جنتی اظهار کرد: آن افرادی که در سال 88 ادعای تقلب را مطرح کردند باید از روی مردم خجالت زده و شرمنده باشند.
وی ادامه داد: این افراد باید شرم کنند از اینکه با ادعای تقلب و اتهام زنی به کشور کام مردم را تلخ کردند و باید از رفتار خود خجالت بکشند چون عملکرد مناسبی را نداشتند.

** نیروی انتظامی و مردم با روزه خوار علنی مسامحه نکنند
امام جمعه موقت تهران در خطبه اول گفت : نیروی انتظامی و مردم با کسانی که در معابر علنی روزه خواری می کنند ، بدون مسامحه برخورد کنند و این امر در کشور اسلامی ایران مورد پذیرش نیست که حرمت ماه مبارک زمضان نادیده گرفته شود .
آیت الله احمد جنتی اظهار داشت : افرادی که به دلیل ضعف ، پیری ، مریضی و مسافرت نمی توانند روزه بگیرند ، نباید از فضیلت های ماه مبارک رمضان غافل شوند .
وی افزود: کسانی که به هر دلیل عذری برای نگرفتن روزه دارند ، باید سایر اعمال سفارش شده این ماه را به جای آورند.