دادگاه حقوقی اتحادیه اروپا روز سه‌شنبه براساس ارائه زمینه‌های قانونی تازه، تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه بانک تجارت و ۳۲ شرکت کشتی‌رانی متعلق به ایران را بازگرداند.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛بنا بر اعلام این دادگاه، حکم تحریم مجدد این موسسات روز ۲۳ مارس اتخاذ شده است. این تصمیم امروز در نشریه رسمی اتحادیه اروپا منتشر شده است.
این در حالیست که در ماه ژانویه ۲۰۱۵ دومین دادگاه عالی اتحادیه اروپا بلوکه کردن دارائی‌های بانک تجارت و ۴۰ شرکت کشتیرانی ایران را به دلیل عدم ارائه مدارک کافی از سوی اتحادیه اروپا لغو کرده بود.
بر اساس فهرستی که امروز منتشر شد، تمامی شرکت‌های کشتی‌رانی تحریم‌شده، متعلق به شرکت کشتی‌رانی جمهوری اسلامی ایران هستند. دفتر ۲۹ شرکت در آلمان و دفتر سه شرکت دیگر در ایران قرار دارد.
این اقدام در حالی انجام می‌شود که ایران و گروه ۱+۵ متشکل از کشورهای اروپایی و نماینده این اتحادیه هفته گذشته در لوزان سوئیس بر سر کلیات توافق جامع هسته‌ای ایران به تفاهم رسیدند و قرار است طی سه ماه آینده متن جزئیات این توافق نوشته شده و همزمان با اجرای این توافق تحریم‌ها علیه ایران لغو شود.(+)

"Our President, analytical news site"