تلاش بی حد و اندازه اصلاح طلبان در مراکز استان ها و بعضا در شهرستان ها به این خاطر است تا نشان دهند برنامه جامعی برای انتخابات دارند ولی این تظاهر راه به جایی ندارد جز اینکه چهره تندروی اصلاح طلبان هر بیشتر عیان تر شود.اصلاح طلبان بعضا با هتاکی و ایجاد توهمات خود در این جلسات به دنبال این هستند تا با ایجاد حساسیت در فضای جامعه و مظلوم نمایاندن خود، آرای مردمی را به خود جلب کنند.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ فرا رسیدن ایام انتخابات مصادف شده با به تکاپو افتادن جبهه اصلاحات در استان ها تا راهی پیدا کنند برای وفاق اصلاح طلبی تا از این طریق بتوانند حداقل کرسی های مجلس را از آن خود کنند.

تلاش بی حد و اندازه اصلاح طلبان در مراکز استان ها و بعضا در شهرستان ها به این خاطر است تا نشان دهند برنامه جامعی برای انتخابات دارند ولی این تظاهر راه به جایی ندارد جز اینکه چهره تندروی اصلاح طلبان  هر بیشتر عیان تر شود.اصلاح طلبان بعضا با هتاکی و ایجاد توهمات خود در این جلسات به دنبال این هستند تا با ایجاد حساسیت در فضای جامعه و مظلوم نمایاندن خود، آرای مردمی را به خود جلب کنند.

برای  درک بیشتر این مطلب که آیا اصلاح طلبان  به اتحاد رسیدند یا نه،باید گفت اگر اینچنین بود تاکنون زمزمه ای از سرلیستی ارائه می شد؛همچنان که محمد رضا خاتمی در نمایشگاه مطبوعات به خبرنگار شبکه اطلاع رسانی دانا گفته بود هنوز به جمع بندی و اجماع نرسیدیم و اگر سرلیستی انتخاب شود حتما یک اصلاح طلب خواهد بود.

تب و تاب انتخابات،اینقدر تنور اصلاح طلبان را گرم کرده که هر روز خبر دار می شویم در شهر های کشور برنامه های مختلفی اعم از سخنرانی یا همایش اجرا می شود،اما نکته قابل توجه اینجاست که این همایش ها نه از نوع آرام و بدون حاشیه بلکه تماما دارای تنش و هرج و مرج  است.تا آنجا که هر برنامه ای در هر کجا اجرا می شود با مشکلات عدیده مواجه  و فضای امن شهر را به تنش و غوغا می کشاند.استفاده از تصاویر فتنه انگیزانی که با ایجاد تشویش مخل آسایش جامعه بودند،ایجاد توهماتی چون استفاده از صلاح سرد برای سوء استفاده تبلیغاتی،برنامه ریزی برای رفع حصر برای سران فتنه،ایجاد تنش در دانشجویان تندرو  و غیره نکاتی است که همیشه پایه اصلی این مجالس بوده و هست.

جالب اینجاست که حتی رسانه های اصلاح طلب هم در مقابل اعتراضات قانونی بر نتافتند و در شیپور تندروی می دمند  و اعتراضات  مردمی، تیتر اصلی  شان می شود.

در ادامه نمونه ای از کم تحملی هادر جبهه اصلاحات را در زیر مشاهده می کنید

استان یزد

شب گذشته در جمع اندک دانشجویان دانشگاه یزد که به سختی 30 نفر می‌شود آن‌ها را تخمین زد، فاضل میبدی به نقش جامعه عقلانی و احساسی وانتظارش از دانشجویان برای تحقیق و استدلال پرداخت و از جمع دانشجویان خواست تا مسئله‌ای را بدون استدلال نپذیرند، او گفت اسلام یک دین عقلانی است و می‌توان با عقل بسیاری از مسائل سیاسی و اجتماعی را در اسلام به اثبات رساند.

 


وی که عازم تهران بود اصرار داشت تا ساعت 8 جلسه را به پایان برساند، و برخلاف بسیاری از برنامه‌ها سخنران از ساعت 6:30 در محل مراسم حاضر شده بود، جالب آن‌که مجری مراسم از تسلط خوبی برخوردار نبود تا آنجاکه فاضل میبدی را معرفی نکرد.
بعد از آن‌که فاضل میبدی انتقادات خود را از فضای موجود مطرح کرد و گفت دانشجویان نباید مانند عام مردم رفتار کنند و شعارزده شوند و متاسفانه شعار جای شعور را گرفته است، به سوالات چند تن از دانشجویان پرداخت، یکی از دانشجویان با انتقاد از سخنان میبدی آن‌ها را خلاف شرع دانست که فاضل میبدی توضیح داد، اسلام دو بخش عبادی و سیاسی، اجتماعی دارد سخنان من ناظر به بخش سیاسی، اجتماعی است که باید مسائل را با دید عقلانی و استدلال پذیرفت، که البته دانشجو از سخنان فاضل میبدی قانع نشد.
در پایان یکی از اعضای تشکل توسعه و اعتدال دانشگاه یزد با اشاره به سخنان فاضل میبدی که گفته بود، 20 دقیقه اخبار را به مرز مهران و شعارهای مردم می‌گذرانند در صدا و سیما و از مسائل مهم غافل اند، در زمان اصلاحات هم رهبری همان روزی سخنرانی می‌کرد که رئیس جمهور وقت سخنرانی می‌کرد و صدا و سیما سخنرانی رئیس جمهور را به حاشیه می‌برد امروز نیز با روحانی همین کار را می‌کنند، این صدا و سیما قطعا ملی نیست، این دانشجو با توهین آشکار به حجاب، گفت: اگر حجاب را به زور بر سر زن این جامعه بکنند، می‌شود لچک و این‌که دائما چادر را تبلیغ می‌کنند اگر بدون عقلانیت باشد می‌شود پالان! که این سخن وی صدای همه را در آورد.

یکی از دختران به وی شدیدا اعتراض کرد و خواهان عذرخواهی وی شد که فاضل میبدی با کلمه استغفرالله و عذرخواهی از جانب وی قصد آرام کردن جلسه را داشت، فاضل میبدی با انتقاد از سخنان تند این دانشجو لازمه آزادی را بیان سخنان متکثر دانست و گفت: نظر هر کسی برایش محترم است و نباید به آن توهین کرد.
گفتنی است جلساتی که با حضور اصلاح طلبان استان برگزار می‌شود با استقبال کمی رو به رو شده که به نظر می‌رسد زنگ خطر برای اصلاح طلبان استان را به صدا در آورده است.

استان مرکزی

مخالفت نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و نماینده ملت با حضور حامیان و ساکتین فتنه در استان مرکزی و همزمانی این موضع گیری ها با حضور مصطفی معین در دانشگاه اراک بازتابهای متفاوتی را در بر داشت.

برداشتهای غیرمنطقی و بروز واکنش های تند برخی تندروها که اعتراضات منطقی و بدون چالش مخالفین حضور حامیان فتنه در استان مرکزی را تندروی می نامند تا آنجا پیش رفت که نصب بنر را نیز تهدیدی علیه وزیر علوم دولت اصلاحات برشمردند.

ایلنا این بنر را خط و نشان برای وزیر دولت خاتمی دانست و تیتر زد:«تندروها در اراک مصطفی معین را تهدید کردند + عکس»و تصویر زیر را نیز به متن خبر افزودند.

ایلنا در گزارش خود نوشت:«برخی افراد تندرو با نصب بنر در دانشگاه اراک سعی دارند از سخنرانی مصطفی معین در این دانشگاه جلوگیری کنند» و این در حالی است که این بنر اصلا در دانشگاه اراک نصب نشده و مناره آبی رنگ گوشه راست تصویر و میله های پشت بنر نشان می دهد که محل نصب بنر جلوی درب مصلی بیت المقدس اراک است نه دانشگاه.

 

در گزارش ایلنا به انتشار بیانیه انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه اراک به بهانه اعتراض مخافان با برگزاری سخنرانی معین در دانشگاه اراک اشاره شده که در آن تاکید شده اخلال در برگزاری مراسم با واکنش انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه اراک مواجه خواهد شد.

روزنامه آرمان هم در صفحه اول خود تیتر زد«نوبت معین شد!»

اصلاح طلبان اگر قدر بودند تا کنون برای ارائه سرلیست اقدام می کردند

مهدی رضایی نویسنده این مطلب از برهم زدن تجمعات قانونی انتقاد کرده و می نویسد:«شاید دیگر به عادتی برای تندروها تبدیل شده که وقتی می‌دانند رقیب قدری دارند اقداماتی انجام دهند که فضای آرام را متشنج کنند و هنوز هم از این حربه نخ‌نما برای برهم زدن تجمعات و سخنرانی‌های اصلاح‌طلبان استفاده می‌کنند. این اقدامات یعنی آنها پیش از برگزاری انتخابات شکست خود را پذیرفته و می‌خواهند کام طیفی که احتمال پیروزی در انتخابات را دارد تلخ کنند.»

البته این اظهارات در حالی مطرح می شود که تاکید بر قانونی بودن تجمعات است ،حال آنکه مخالفین و معترضین به برگزاری تجمع،نشست،تریبون آزاد و کرسی آزاد اندیشی و یا هر نوع برنامه ای از این دست معترض نبوده و صرفا حضور افرادی را که از خاطیان و قانون گریزان در فتنه حمایت کرده و یا در مقابل قانون شکنی این افراد ساکت نشسته اند را در فضای سیاسی استان و دانشگاه خود بر نمی تابند.

 

رضایی نوشت«دیروز خبررسید؛ برخی افراد تندرو با نصب بنر در دانشگاه اراک سعی دارند از سخنرانی مصطفی معین در این دانشگاه جلوگیری کنند. پس از آنکه اعلام شد به مناسب ۱۶ آذر و روز دانشجو، انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه اراک همایشی با سخنرانی دکتر مصطفی معین (وزیر علوم دولت اصلاحات) برگزار می‌کند، برخی گروه‌های تندرو علیه این برنامه اعتراض کردند.»

این نویسنده در روزنامه خانوادگی هاشمی در ادامه این مطلب به انتقاد فاطمه هاشمی از برهم زدن تجمعات اشاره کرده و می آورد«فاطمه هاشمی دختر ارشد آیت‌ا... هاشمی همانند پدر به تقبیح تندروی از سوی هر جریانی که باشد می‌پردازد چون او که سالها همراه پدر بوده، این تجربه را به دست آورده که تندروی چه آفت بزرگی برای کشور است و چه تبعاتی دارد. او دیروز با انتقاد از تلاش عده‌ای برای برهم زدن برخی جلسات و سخنرانی‌های انتخاباتی، هدف از اینگونه اقدامات را متشنج کردن فضای انتخابات و فشار بر برخی جریانات خواند. عضو موسس حزب اعتدال و توسعه اظهار کرد: این اقدامات با هدف افزایش فشار بر افراد مستقل صورت می‌گیرد و با نزدیک شدن به انتخابات فشارها نیز بیشتر می‌شود.»

این درحالی است که چندی پیش برخی مراسم دانشجویی و تریبون آزاد در دانشگاههای استان مرکزی که قرار بود با حضور نبویان،بذرپاش،عباسی و جلیلی به صورت جداگانه و در زمانهای مختلف برگزار شود همگی لغو شدند.

روز شنبه نیز دیار آفتاب در گزارشی با عنوان«مجوز حضور امروز صادر شد/سخنرانی عضو حزب منحله در دانشگاه اراک علی رغم مخالفت نماینده ولی فقیه در استان و نماینده ملت» به موضوع مخالفت با حضور حامیان فتنه در استان مرکزی پرداخت و نوشت:امروز در حالی مجوز حضور یکی از حامیان فتنه در دانشگاه اراک و سخنرانی در جمع دانشجویان استان صادر شد که نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در جمع نمازگزاران جمعه به صراحت گفت:حامیان فتنه حق حضور و سخنرانی در دانشگاهها را ندارند.

 

عضو جبهه مشارکت در حالی از سوی انجمن اسلامی دانشگاه اراک برای حضور در جلسه پرسش و پاسخ و تریبون آزاد به مناسبت روز دانشجو در این دانشگاه دعوت و مجوز حضورش از سوی مسئولین صادر می شود که نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و نمایندگان مردم اراک،خنداب و کمیجان به صراحت مسئولین را از حضور افرادی که حامی فتنه بوده و یا از ساکتین در مقابل توطئه ها و هنجار شکنی های فتنه گران در کشور بودند برحذر داشته اند.

این در حالی است که فرد مذکور علاوه بر حضور در دانشگاه اراک با حضور در جلسه ای دیگر در جمع برخی دانشجویان استان مرکزی سخنرانی خواهد کرد.

آیت الله دری نجف آبادی:

پس از اعلام دعوت برای حضور این فرد در استان مرکزی نماینده ولی فقیه در استان در خطبه های نماز جمعه این هفته در مصلی بیت المقدس اراک با اشاره به اینکه دانشگاه‌ها باید در کمال آرامش مسیر علمی خود را بپیمایند،گفت:حامیان فتنه حق حضور و سخنرانی در دانشگاهها را ندارند.

دری نجف آبادی با اشاره به در پیش بود ۱۶ آذر گفت : ضمن قدر دانستن روز دانشجو باید دانشگاه ها در کمال آرامش به این موضوع بپردازند و در برنامه های پیش رو اجازه ندهند ساکتین فتنه در دانشگاه ها حاضر شوند و سخنرانی کنند. برنامه ها باید در یک فضای منطقی برگزار گردد.

نماینده ی ولی فقیه در استان مرکزی با بیان اینکه ما مخالف حضور عده‌ای در دانشگاه‌ها که بخواهند منطقی سخن بگویند نیستیم گفت: استان مرکزی استان آرامی است و نباید از فتنه حمایتی صورت گرفته و برخی از افراد روی خون شهدا موج سواری کنند ؛ بی تردید هیچ ارگان یا مسئولی حق حمایت از حضور فتنه گران در استان امام را ندارد.

وی با اشاره به توطئه ی دشمنان جهت نفوذ به فضای دانشگاه ها خاطر نشان کرد: دانشگاه ها با مراقبت کامل اجازه ی هیچ عرض اندامی را به فتنه گران ندهند و از معرکه سازی در دانشگاه ها جلوگیری نمایند.

 آصفری: مسئولین، استان را با چالش و آشوب مواجه نکنند

محمد حسن آصفری دبیر اول کمیسیون امنیت ملی مجلس در خصوص برگزاری جلسه پرسش و پاسخ و تریبون آزاد به مناسبت روز دانشجو با سخنرانی مصطفی معین در دانشگاه اراک گفت: این اقدامات و بعضی از فعالیت های جریان های تندرو در برخی از مجموعه های دانشگاهی که از هزینه های بیت المال برای سخنرانی در آستانه انتخابات استفاده می کنند با شعاری که دولت به عنوان برگزاری انتخابات آرام می دهد تفاوت دارد.

آصفری اظهار کرد:نباید در این زمان و درحالی که چند ماه تا انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری باقی است شاهد برگزاری این نوع اقداماتی باشیم که بوی آشوب و فتنه گری دارد.

وی با تاکید بر اینکه صدور مجوز برگزاری چنین برنامه هایی برای ما قابل پذیرش نیست افزود: این اقدامات، نوعی استفاده ابزاری از امکانات دانشگاهی به نفع جریان خاصی است.

دبیر اول کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: باید مواظب باشیم فضاهایی که در اختیار این گونه از افراد قرار می گیرد وقایعی را همانند ورامین ایجاد نکنند.

آصفری با انتقاد بر اینکه نباید هر جلسه ای که مجوز آن صادر می شود برگزار شود ادامه داد:باید جلساتی برگزار شود که شان نظام، قانون و اصول و عقاید را حفظ کند.

وی با بیان اینکه امروز جامعه به آرامش نیاز دارد اظهار کرد:نباید برخی از مهره هایی که قبلا سمت هایی را داشته و در حال حاضر با اصول اصلی نظام زاویه پیدا کرده اند به عنوان سخنران در دانشگاه حضور یابند و باید جلوی این تندروی ها گرفته شود.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ملاک وضعیت فعلی افراد است گفت: نباید کسانی که هنوز تکلیف خودشان را با فتنه مشخص نکرده اند به عنوان سخنران دعوت شوند.

آصفری خاطرنشان کرد:مسئولین در صدور مجوزها دقت کنند و کاری را انجام ندهند که استان با چالش و آشوب مواجه شود.

استان کهکیلویه و بویر احمد

در مدت اخیر در فضای رسانه ای استان کهگیلویه وبویراحمد شاهد موج جدیدی از سهم خواهی اصلاح طلبان تندرو از دولت تدبیر و امید در استان در بحث انتخابات پیش روی مجلس وانتصاب مدیران  به گونه ای شکل گرفته که برخی ازاین افراد در قالب سخنرانی، یاداشت سیاسی درصدد مطرح کردن برگزاری انتخابات دهم مجلس شورای اسلامی با شرایط خاص آن هم با نگاه اصلاح طلبی هستند.

در این صحبت ها ونوشتارها  بعضا با تمجیدهای دو پهلو از دولت تدبیر وامید واستاندار استان سعی در مطرح کردن این موضوع هستند که استاندار باید از اصلاح طلبان استان که نقش اصلی را در پیروزی دولت اعتدال داشتند حمایت و مجلس دولتی را ایجاد کند.

گفتنی است این سهم خواهی اصلاح طلبان تندروی استان از استاندار کهگیلویه وبویراحمد به اینجا ختم نمی شود وهر روز در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی خبرهایی مبنی بر اینکه دولت تدبیرو امید باید از اصلاح طلبان نامزد انتخابات مجلس پیش رو حمایت بی چون و چرا کند منتشرمی شود.

این درحالی است که برخی از این اصلاح طلبان تندرو که داری سابقه منفی در عملکردشان هستند درصدد زیر سوال بردن انتخابات های پیشین مجلس و بعضا طعنه هایی به مجریان این انتخابات هستند که بیان چنین مطالبی آن هم در این بازه زمانی جای بسی تامل دارد.

انتظار است مسوولان ارشد استان که نقش مهمی بر صیانت آراء مردم وبی طرفی در انتخابات دارند پاسخ این تندروی ها و سهم خواهی های بی چون و چرای جناحی را داده تا مردم با این گونه اظهار نظرهای بی منطق شاهد اطمینان  بیشتر از مجموعه متولی برگزاری انتخابات در استان کهگیلویه وبویراحمد باشند.

استان سمنان

 در آستانه 16 آذر ماه روز دانشجو ، به دعوت انجمن اسلامی دانشگاه دامغان حجت الاسلام رسول منتجب نیا قائم مقام حزب اعتماد ملی در تالار اندیشه این دانشگاه که با تدابیر شدید امنیتی برگزار شد گفت : دانشجو آینده ساز کشور است . دانشجو موتور محرک جامعه و از سوی دیگر عقل و اندیشه آزاد جامعه اش است. اگر دانشجو در بند اسارت قرار گیرد و مانند استاد ملاحضات بی جا و یا بی حق داشته باشد و سر در لای کتاب خود بکند ، خود را به علم و دانش منهای آگاهی سیاسی و فرهنگی مشغول بکند ، نه امروز و نه فردا نمی تواند حرکت بیافریند ، فکر تولید کند و اندیشه ساز شود.

مشاور رئیس دوره اصلاحات گفت : دانشجو هم محرک و هم مولد فکر و اندیشه است که لازمه اش شرایط و پیش نیاز هایی است . اولین شرط و پیش نیاز ، وجود فضای باز سیاسی و فرهنگی در دانشگاه و پرهیز از انسداد سیاسی است.
وی ادامه داد : دانشگاهی دانشجویی می سازد که فضای مسدود بر آن حاکم نباشد ،فضای سیاسی برای همه صاحبان فکر و اندیشه گشوده باشد و امام راحل (ره) گفت خدا لعنت کند کسانی را که دانشگاه ها را غیر سیاسی می خواهند.
منتجب نیا گفت : دانشگاه بدون سیاست دانشگاه نیست یا پادگان است و یا قبرستانی متحرک است که حرکت و حیات دانشجویان بستگی به فضای باز سیاسی دارد . در دولت قبل دانشگاه ها را بروی صاحب نظرانی که انتقاد داشتند ، می فهمیدند ، بله قربان گو نبودند و از بدی ، دروغ و فریب کاری متنفر بودند ، مسدود کردند که نتیجه اش شد در سال 1392 که دانشجویان با حضور در انتخابات از میان عامه کاندیداها ، کاندیدای اصلاح طلب را انتخاب کردند و پیروز شدند.
این فعال سیاسی اصلاح طلب ادامه داد : دانشگاه نیاز به نشاط و شادی دارد مانند اجرای موسیقی ، فیلم و تئاتر و نمی شود همه اش برنامه های حزن آلود برگزار کنیم ، همه اش دعای کمیل و توسل که نمی شود.

در این نشست تعدادی از دانشجویان سئوالات خود را در مورد حصر سران فتنه ، برجام و وضعیت اقتصادی جامعه پرسیدند که حجت الاسلام رسول منتجب نیا در پاسخ به آنها گفت : آقای روحانی نگفتند صد روزه همه مشکلات را حل می کنم , عاقل تر از اینند که این را بگویند . مگر می شود صد روزه این همه مشکلات هشت سال گذشته را حل کرد بلکه گفتند صد روزه گزارش از انجام روند کارها به مردم می دهند.

قائم مقام حزب اعتماد ملی گفت : برجام یک کار جزئی نیست ، برجام یعنی نجات کشور از یک خطر جدی و قطعی ، برجام یعنی نجات کشور از آتش جنگ وسیع جهانی علیه ایران . اگر برجام به پیروزی نرسیده بود ما الان در وضع دیگری بودیم و به جای مناظره و صحبت با شما ، اسلحه در دست داشتیم .

عضو سابق شورای مرکزی مجمع روحانیون مبارز در آخر گفت : در قضایای سال 88 یک عده آمدند و شعار های تند دادن و روز عاشورا هم کارهایی را انجام دادند ولی اینها چه کسانی بودند؟ چرا بی خود افراد را متهم می کنیم؟ نامه سرگشاده را رسانه ای کردند و عکس امام راحل را جلوی دوربین فیلم برداری پاره کردند و به آتش کشیدند ! اینها از قبل مشخص شده بود . خدا کند که از جریان خارجی این کارها را انجام داده باشند نه کسانی از داخل برای کنترل جو جامعه به سمت خودشان!!!
قضیه حصر هم باید به پایان برسد و آقای روحانی با کلید خود بسیار دنبال شکسته شدن این موضوع بودند ولی موفق نشدند زیرا این سه نفر در سن بسیار بالا دیگر تحمل اینگونه رفتار ها را ندارند و باید با آنها یا با رأفت و کرامت اسلامی برخورد شود و یا با دستگاه قضاء تا وضعیت آنها تعیین تکلیف بشود.

به گزارش تیتریک ،البته در قسمت جایگاه سخنران تصاویری که به حمایت از سران فتنه با شیطنت کار شده بود و در این نشست که با تاخیر یک ساعت و نیم آغاز شد بیش از دو ساعت به طول انجامید که بسیاری از دانشجویان از خوانده نشدن سوالات خود و گزینشی عمل شدن در طرح سئوالات ابراز ناراحتی کردند.


استان کهگیلویه و بویر احمد

چاقوی خیالی که النگو از آب درآمد+جزییات

هرچند گروهی قصد داشتند از اتفاقات دانشگاه آزاد سواستفاده کنند تا با وارونه جلوه دادن واقعیت ها، خودنمایی کرده و خود را مطرح کنند اما با آشکار شدن حقایق این اتفاق روی نداد.

سناریوی این افراد آن قدر تصنعی و نخ نما بود که حتی برخی از سایت های پربازدیداستان هم با وجود این که در فضای شبهه آلود روز اول اتفاقات خبری با عنوان «حمله به آذر منصوری» را منشتر کرده بود با بررسی کامل زوایای اتفاقات، این بار می نویسد: «علیرغم اینکه طی این چند روز روایت های متفاوت و متناقض زیادی از چگونگی شروع درگیری ها نقل شده است اما اگر چگونگی حادث شدن اتفاقات را از سوی دو طرف بازخوانی کنیم به اصل قضیه می توان پی برد. شروع درگیری هم کار دانشجویان منتقد منصوری نبود و وقتی یکی از خانم های حاضر به منصوری نزدیک می شود و علیه وی شعار می دهد با سیلی یکی دیگر از مجریان برنامه مواجه می شود که نه تنها فرهنگ سیاسی بلکه عرف منطقه ای هم زمینه را برای هر گونه درگیری بعدی مهیا می کرد.

خروج خانم منصوری از سالن جلسات در عرض کمتر ۱۰ دقیقه به پیشنهاد دعوت کنندگان از وی و همچنین مصاحبه های پشت سرهم برخی از مجریان این شائبه را بوجود می آورد که خانم منصوری را بازی داده اند و عده ای می خواستند برای خود روزمه ایجاد کنند و در معرض توجه قرار گیرند که اتفاقا همین گونه هم شد و روایت های متناقض از روز حادثه توسط یکی از مجریان موید این ادعاست.»

به گزارش صبح زاگرس نقشه های آن ها یکی پس از دیگری نقش بر آب شد. با وجود ادعای آن ها مبنی بر حمله یک دانشجوی دختر با چاقو به آذر منصوری اما در کمال ناباوری آذر منصوری و نظری، فرماندار این موضوع را تکذیب می کنند تا کار برای مدعیان فرهنگ و سیاست سخت تر شود. اظهارات دختر مضروب و شاهدان حادثه از سیلی دبیر حزب ندای ایرانیان به این داشنجو و سپس حمله وحشیانه به یک دانشجوی دیگر به بهانه دخالت در اعتراض به آذر منصوری در شهر یاسوج واقعیت ها را یکی پس از دیگری آشکارتر ساخت.

وقتی چاقویی خیالی سند رسوایی می شود

هم صدایی رسانه های ضد انقلاب مانند بی بی سی و رادیو فردا، کلمه و.. نیز با این افراد و بازتاب وسیع و انتشار اظهارات دروغ آن ها نیز خود شاهد روشن دیگری از رسوا شدن این مدعیان فرهنگ و سیاست است. چرا بی بی سی و رادیو فردا و دیگر رسانه های اپوزسیون خارج نشین با خاطیان دانشگاه آزاد هم صدا شدند و به نقل از این افراد از چاقو کشی در دانشگاه آزاد خبر دادند. اقدامات دشمن شاد کن این افراد خود بهترین شاهد برای نیت اقدامات فتنه گرانه آن ها بود.

خاطیان اتفاقات 8 آبان در دانشگاه آزاد که متوجه شدند برای دعوت از یک محکوم فتنه 88 در دانشگاه وزنی ندارند و دانشجویان حاضر در سالن با شعارهای (مرگ بر ضد ولایت فقیه و مرگ بر فتنه گر) حاضر به تحمل حضور یک خاطیِ وطن فروش  نیستند با سناریوی علم کردن حمله چاقویی، از طرفی قصد تخطئه کردن ضرب و شتم دختر دانشجوی بی دفاع توسط دبیر حزب ندای ایرانیان و هم فکرانش را داشتند و از طرفی با این کار دست به مظلوم نمایی زده تا خوراک خوبی برای رسانه های خارجی معلوم الحال مطرح کنند.

خاطیان دانشگاه آزاد با انتشار عکسی از نمای بسته ادعا کردند که زخم روی دست نشان داده شده اثر حمله چاقو است. عکسی که بیشتر از این که به نفعشان بشود به ضررشان تمام شد. چرا که این عکس دقیقا سند حمله آن چند نفر به دانشجوی دختر است. بعد از این که دبیر حزب ندای ایرانیان استان و دوستانش به این دختر دانشجو حمله می کنند و درگیری ای که بعد از آن به وجود می آید لبه های النگوهای دختر دانشجو روی دست یکی از خاطیان کشیده شده و دست وی زخم می شود.

هم صدایی رسانه های داخلی و خارجی حامی فتنه در بایکوت خبر حمله به دختر دانشجو

نکته جالب تر این که حمله این چند نفر به دانشجوی دختر بی دفاع در عین ناباوری توسط این مدعیان حقوق زنان بایکوت شد و در بلندگوی های داخلی و خارجی خود سعی کردند به بهانه شعار دانشجویان مخالف سخنرانی منصوری وانمود کنند که به این بانو بی حرمتی شده است. اما به قول یکی از سایت فعال استان که پس از بررسی کامل اتفاقات این مطلب را منتشر نموده «خروج خانم منصوری از سالن جلسات در عرض کمتر ۱۰ دقیقه به پیشنهاد دعوت کنندگان از وی و همچنین مصاحبه های پشت سرهم برخی از مجریان این شائبه را بوجود می آورد که خانم منصوری را بازی داده اند و عده ای می خواستند برای خود روزمه ایجاد کنند و در معرض توجه قرار گیرند که اتفاقا همین گونه هم شد و روایت های متناقض از روز حادثه توسط یکی از مجریان موید این ادعاست.»

کوتاهی غیر قابل پذیرش مسئولین استان

صدور مجوز برای جولان خلاف‌کاران و مجرمین امنیتی در کشور به راستی نوبر است! از وزارت علوم و مسئولان دانشگاهی این سوال مطرح است: آیا از سوابق امنیتی این افراد اطلاعی نداشتند؟ پرسش بی پاسخ افکار عمومی از مسؤلین استان این است: صدور مجوز و دعوت برای سخنرانی خلافکاران در صحن علنی دانشگاه با چه توجیهی انجام پذیرفته است؟ آیا تریبون دادن به عناصری که پیشتر و در جریان وطن‌فروشی‌های سال هشتاد و هشت به اتهام تبلیغ علیه نظام محکوم و زندانی شده اند، تأیید تلویحی مواضع آنان نیست؟ سهل‌انگاری مقامات استانی در صدور مجوز برای فردی که پیشتر با اتهام اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت ملی محکوم شده است، چندان قابل پذیرش نیست، جالب تر اینکه برخی شنیده ‍‌ها از اطلاع مقامات استانی از احتمال بروز تشنج در این مراسم حکایت دارد. تصور این‌که این مجرم امنیتی بعد از آزادی از زندان اصلاح شده و چون گذشته قصد آشوب‌گری ندارد، در خوش‌بینانه‌ترین حالت «سهل‌اندیشی» است؛ به هرحال  دست کم اتفاقات 8 آذر نشان داد که متاسفانه مسئولین مربوطه نتوانستند به خوبی وظایف خود را انجام دهند

آذر فتنه گر

آذر منصوری، از اعضای افراطی حزب منحله مشارکت و معاون سیاسی دبیرکل آن بوده است. وی در حالی روز  هشتم آبان با آشوب‌گری و ایجاد اجتماع احتمالاً به قصد اخلال در امنیت دانشگاه؛ به یاسوج سفر کرده بود، که پیشتر و در کوران حوادث مربوط به فتنه سال 88 با اتهاماتی از قبیل «اخلال در نظم عمومی از طریق شرکت در تجمعات»، «تبلیغ علیه نظام»، «نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی» و «اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت ملی» بازداشت و به حبس محکوم شده بود. این که منصوری متخصص اخلال‌گری و تبانی برای برهم زدن نظم عمومی جامعه است، احتیاج چندانی به رجوع به دوسیه‌ی سیاهش در مراجع قضایی ندارد، بلکه کمترین آشنایی با تفکرات طیفی که وی آن را نمایندگی میکند و بررسی تحرکات ایشان و وطن‌فروشی‌های حزب متبوعش (مشارکت) در ماجرای فتنه امریکایی-صهیونیستی بعد از انتخابات سال 88، برای فهم این موضوع کافی است.

امید است اتفاقات 8 آذر برای مسئولین دانشگاه ها و هم چنین مسئولین استانی درسی شده باشد تا دیگر اجازه ندهند عده ای موجب دعوت از فتنه گران نفوذی در استان باشند. مسئولین مختلف استانی، ائمه جمعه و دیگر افراد و شخصیت های استان نیز درخصوص دعوت از فتنه گران و مجرمان فتنه 88 با جدیت موضع گیری کرده و گفتند این اتفاق دیگر نباید در استان تکرار شود.

استان مازندران

پُز عالی مدعیان اصلاحات با دست‌های خالی!

هر چه به انتخابات نزدیک می‌شویم تلاش برای ائتلاف جریان‌های سیاسی با هدف تصاحب هر چه بیشتر کرسی‌های بهارستان تشدید می‌شود، در این میانه اصلاح‌طلبان از سویی می‌خواهند نشان دهند که به سمت اتحاد حرکت می‌کنند و از سوی دیگر سیاست ایجاد شکاف و تفرقه میان جبهه اصولگرایان را تعقیب و پیگیری می‌کنند،  سیاستی که حالتی عیان به خود گرفته و همه روزه صفحات و ستون‌های زیادی از نشریات زنجیره‌ای را به خود اختصاص می‌دهد.

با این وجود زنجیره‌ای‌ها خواسته یا ناخواسته در هفته‌ای که گذشت به صراحت ضمن اعتراف به تفرقه در جریان خودی از بحران نیز گلایه کردند.
در هفته گذشته محمدرضا تاجیک در گفت‌وگو با «اعتماد» اظهار داشت: اصلاح‌طلبان از نبود «مانیفست اصلاحات» رنج می‌برند.وی گفت:  چیزی که ما خلأ آن را داریم و بن‌مایه رنج اصلاح‌طلبان شده اینکه مانیفست یا گفتمان اصلاح‌طلبی تعریف شده نیست؛ چیزی که خیلی ابهام و ایهام دارد و تعریف و تصویب نشده است.
تاجیک همچنین گفت: ما از گفتمان اصلاح‌طلبی سخن می‌گوییم اما هر کدام از مفاهیم آن برداشتی داریم. مفهوم اصلاحات با هم یگانه نشده. وقتی سخن از جامعه مدنی به عنوان یکی از اصول اصلاحات می‌کنیم برداشت‌های متفاوتی از جامعه مدنی مشاهده می‌کنیم. وقتی داریم از پیشرفت و توسعه سیاسی صحبت می‌کنیم نمی‌دانیم که دقیقا از کدام مفهوم حرف می‌زنیم یا حداقل درباره آن گوناگون فکر می‌کنیم.
تاجیک ادامه داد :  وقتی از آزادی، دموکراسی و قانونمداری صحبت می‌کنیم تعریف یکسانی نداریم. تعاریف ما دقیقا شکل نگرفته‌اند، بنابراین ما از یک گفتمان تعریف نشده و هنوز انضمامی نشده که حالتی انتزاعی دارد صحبت می‌کنیم و همین موضوع مصایب فراوانی را برای ما به همراه داشته است. طبیعی است که عدم تعریف اصلاحات و کلیدواژه‌های اساسی آن از جمله آزادی، جامعه مدنی، دموکراسی و … زمینه‌ساز اختلافات بنیادین در میانه گروه‌هایی شود که خود را اصلاح‌طلب می‌دانند و می‌خوانند.
از خرداد ۹۲ و پیروزی جریانی که خود را اعتدال‌گرا می‌خواند اصلاح‌طلبان مدعی هستند که کناره‌گیری آنان از صحنه رقابت باعث پیروزی روحانی شده و براساس این ادعا در دو سال گذشته خواستار سهم درخور برای خود بوده‌اند.
اعتدال‌گرایان نیز در دو سال گذشته تلاش خود را مصروف این ساخته‌اند که ضمن تبیین گفتمانی، جدایی و تمایزات خود را از اصلاح‌طلبان نشان داده و بر استقلال خود متمرکز شوند.
خودسری نکنید!
این مسئله باعث آن شده است که در هفته‌های گذشته ارائه لیست مستقل از سوی اعتدال‌گرایان باعث نگرانی اصلاح‌طلبان شود و از این رو است که عارف رئیس شورای عالی سیاستگذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان در هفته گذشته گفت؛ «توصیه ما به دوستانمان در جریان اعتدال این است که همان‌گونه که در انتخابات ٩٢ با وحدت و هم‌‌گرایی موجب پیروزی آقای روحانی شدیم در انتخابات مجلس هم بهتر است با ارائه یک لیست واحد زمینه‌ساز پیروزی تفکر اصلاح‌طلبی و اعتدال‌گرایی شویم و تدبیر حکم می‌کند دوستان جریان اعتدال راه خود را از اصلاح‌طلبان جدا نکنند تا ان‌شاءالله در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ٩۶ هم با مشکلاتی روبه‌رو نشویم.»
استفاده ابزاری
از اصولگرایان معتدل
برای مصارف انتخاباتی!
از سوی دیگر در حالی که در هفته‌های گذشته اصلاح‌طلبان تمرکز زیادی را بر روی جدا‌ سازی طیف‌هایی از اصولگرایان و ایجاد تشتت در جبهه اصولگرایی متمرکز کرده‌اند «موسوی لاری نایب رئیس شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان در هفته گذشته به صراحت اعلام کرد وحدتی در کار نخواهد بود و لیست مشترکی نخواهیم داد !»
پیش از این گفته می‌شد که اصلاح‌طلبان، حامیان دولت و اصولگرایان معتدل [!] در انتخابات لیستی واحد خواهند داد ولی با گذشت زمان و نزدیک شدن به انتخابات، برنامه‌های اصلاح‌طلبان صریح‌تر و شفاف‌تر از پیش شده و آنان به صراحت بر استفاده ابزاری از اصولگرایانی که معتدلشان می‌دانند تاکید کردند.
موسوی لاری نایب رئیس شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در پاسخ به سوالی در خصوص انتشار لیست مشترک با اصولگرایان معتدل توسط حزب کارگزاران و اینکه آیا این یک راهبرد برای اصلاح‎طلبان است یا خیر، تاکید کرد: حزب کارگزاران سازندگی همانند باقی ٢٢ حزب و گروه و تشکلی که در شورای عالی هستند، پایبند به مصوبه شورای عالی بوده و به هیچ عنوان از این موضوع تخطی نمی‎کنند و در بیش از یک سال گذشته نیز آقای مرعشی که سخنگوی کارگزاران است، بیشترین نقش را در راستای وفاق و همدلی داشته‎ است. از اول باید بپذیریم که دو جبهه در کشور به نام اصولگرا و اصلاح‎طلب وجود دارد و بنا نیست هیچ‌کدام از این دو به نام یکدیگر در صحنه حاضر شوند. وی گفت: من معتقدم همکاری ما با اصولگرایان معتدل در مقدمات کار انتخاباتی است نه در دادن لیست مشترک و اگر هم کسی این نظر را داشته باشد یک نظر شخصی است؛ هرچند ممکن است در یک حوزه انتخاباتی ما نیرویی نداشته باشیم و امر بر این باشد که بین دو نیروی افراطی و شعاری و نیروی واقع‎گرا مجبور به انتخاب شویم، که به طور قطع خواستار حضور نیروی واقع‎گرا هستیم و این یک بحث جداگانه است.
موسوی‌لاری آشکارا به دست خالی اصلاح‌طلبان و نیاز آنها به کسب وجهه از اصولگرایان اعتراف کرده و در ادامه می‌گوید؛ آقای ناطق‌نوری، علی لاریجانی و دوستان اصولگرای عاقل و معتدلی که اسم‌شان مطرح است، زمانی می‎تواند حضورشان موثر باشد که در همان اردوگاه خودشان مطرح شوند و اگر بخواهند از اردوگاه‌شان خارج شوند کاری از پیش نبرده‎ایم.
وی همچنین گفت:  ما همکاری با جریان اصولگرای خردورز را لزوما به معنای ائتلاف و دادن لیست واحد نمی‎دانیم.
آن چه از این سخنان می‌توان استنباط کرد آن است که اصلاح‌طلبان و اعتدال‌گرایان در حالی که دچار تفرقه بوده و هر کدام به سمت ارائه لیستی جداگانه در انتخابات اسفند ۹۴ حرکت می‌کنند با این وجود ایجاد تفرقه و تشتت در جبهه اصولگرایی را با استفاده ابزاری از برخی شخصیت‌ها مانند لاریجانی، ناطق نوری و ولایتی پیگیری می‌کنند. موضوعی که لاریجانی در واکنش به آن اظهار داشت من و ناطق نوری اموال نیستیم که قابل مصادره باشیم!
موسوی لاری به صراحت می‌گوید که اصولگرایان معتدل باید درون این جبهه باشند و آن چه ما می‌گوئیم را عملی سازند و این یعنی استفاده ابزاری از اصولگرایان برای پیروزی اصلاح‌طلبان و این می‌تواند درس عبرتی باشد برای کسانی که این روزها مورد طمع قرار گرفته‌اند.  وضعیت امروز مدعیان اصلاحات، اردوگاهی آشفته با دست‌هایی خالی است که چند ماه مانده به انتخابات با اتخاذ تاکتیک فرار به جلو، پیشاپیش پز پیروزی می‌دهند تا مگر بتوانند با این بلوف، دست‌های خالی خود را پنهان سازند.
گفتنی است که فقط با یک نگاه گذرا به ترکیب دولت به آسانی می‌توان دید هر جا مدعیان اصلاحات مسئولیت داشته‌اند، بیشترین ناکامی را برای دولت به ارمغان آورده‌اند.

هم صدایی با قانون جرم است یا دعوت از فتنه گران؟

به نقل از پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نظر می رسد غلام رضا تاجگردون قبل از انتشار این مطلب در کانال تلگرام خود نسبت به زوایا و حقایق اتفاقات دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج در روز هشتم آذر، بررسی دقیقی انجام نداده است و تنها با مطالعه مطالب یک طرفه برخی رسانه ها و روزنامه های داخلی و خارجی نسبت به این اتفاقات موضع گیری کرده است. از سویی نیز ممکن است مشاوران و نیروهای رسانه ای ایشان در گچساران(که تعدادشان هم کم نیست)اطلاعات ناقصی به وی داده باشند.

حذف واکنش تاجگردون از روی کانال تلگرام

اما نکته جالب در خصوص مطلب یاد شده حذف آن از کانال تلگرام تاجگردون بوده که نشان می دهد تاجگردون یا با بررسی بیشتر زوایای اتفاقات 8 آذر و یا به خاطر مسائل و صلاحدیدهای انتخاباتی، از انتشار این مطلب پشیمان شده و آن را حذف کرده است.

با این حال لازم است جهت استحضار نماینده محترم شهرستان گچساران و باشت موارد زیر را یادآور شویم:

آیا مطلب این قدر برای دوستان پیچیده است؟

آذر منصوری، از اعضای افراطی حزب منحله مشارکت و معاون سیاسی دبیرکل آن بوده است. وی در حالی روز  هشتم آبان با آشوب‌گری و ایجاد اجتماع احتمالاً به قصد اخلال در امنیت دانشگاه؛ به یاسوج سفر کرده بود، که پیشتر و در کوران حوادث مربوط به فتنه سال 88 با اتهاماتی از قبیل «اخلال در نظم عمومی از طریق شرکت در تجمعات»، «تبلیغ علیه نظام»، «نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی» و «اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت ملی» بازداشت و به حبس محکوم شده بود. این که منصوری متخصص اخلال‌گری و تبانی برای برهم زدن نظم عمومی جامعه است، احتیاج چندانی به رجوع به دوسیه‌ی سیاهش در مراجع قضایی ندارد، بلکه کمترین آشنایی با تفکرات طیفی که وی آن را نمایندگی میکند و بررسی تحرکات ایشان و وطن‌فروشی‌های حزب متبوعش (مشارکت) در ماجرای فتنه امریکایی-صهیونیستی بعد از انتخابات سال 88، برای فهم این موضوع کافی است.

شنیده شده است دعوت از کسانی که سابقه اخلال در نظم عمومی و امنیت کشور، وطن فروشی و مجرمیت در دادگاه کشور  را دارند خود جرم است. پس آقای تاجگردون ما هم با شما موافقیم. دولت تدبیر و امید و قانون باید با کسانی که بر خلاف قانون عمل می کنند و کسی را به استان دعوت کرده یا به او مجوز حضور می دهند که سابقه درخشانش در دشمنی با انقلاب اسلامی را ذکر کردیم برخورد کند.

پرسش بی پاسخ افکار عمومی از شما این است: صدور مجوز برای سخنرانی خلافکاران در صحن علنی دانشگاه با چه توجیهی انجام پذیرفته است؟ آیا تریبون دادن به عناصری که پیشتر و در جریان وطن‌فروشی‌های سال هشتاد و هشت به اتهام تبلیغ علیه نظام محکوم و زندانی شده اند، تأیید تلویحی مواضع آنان نیست؟

سهل‌انگاری مقامات مسئول در صدور مجوز برای فردی که پیشتر با اتهام اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت ملی محکوم شده است، چندان قابل پذیرش نیست، جالب تر اینکه برخی شنیده ‍‌ها از اطلاع مسئولین دانشگاهی درخصوص احتمال بروز تشنج در این مراسم حکایت دارد. تصور این‌که این مجرم امنیتی بعد از آزادی از زندان اصلاح شده و چون گذشته قصد آشوب‌گری ندارد، در خوش‌بینانه‌ترین حالت «سهل‌اندیشی» است.

چه کسی مجرم است؟

 در نوشته خود گفته اید از دولت روحانی انتظار برخورد جدی تری با این گروه های خودسر را داشته و داریم ودرخواست داریم تا نهادهای قضایی وامنیتی نیز در این خصوص مماشات نکنند.

بله ما هم با شما موافقیم. قوه قضاییه حتما باید طبق قانون با کسانی که بواسطه دعوت و مجوز به مجرم امنیتی فتنه 88 به شهر یاسوج، فضای استان را دچار آشوب و حاشیه کردند برخورد کند.

استان زنجان

پس از انتشار مطلبی در صفحه فیس بوک رحمت الله بیگدلی عضو سوخته اصلاح طلبان در زنجان و منافق خواندن عزاداران حسینی  وی در اقدام عجیب و البته قابل پیش بینی هیئت رزمندگان اسلام را کاسب و دلال تحریم خطاب کرد.

وی پس از انتشاری عکسی از غذای نذری که توسط هیئت رزمندگان تهیه شده است و  روی پوشش نایلونی ظرف آن  سخن رهبری که فرمودند " مذاکره با آمریکا  ممنوع " درج شده است ،اینگونه آورده است که ، کاسبان تحریم از سفره امام حسین (ع) هم سواستفاده میکنند و با اهدای یه لقمه غدای نذری برای چندین میلیون نفر دیگر  آرزوی مرگ می کنند ، لذا من رفتارشان را منافقانه می دانم .
 

وی همچنین در دفاع از خبر سایت نسیم زنجان مبنی بر اینکه ایشان مردم عزادار را منافق و ستون پنجم دشمن خطاب کرده بود اینگونه عکس العمل نشان داد و در صفحات تلگرام و شبکه های اجتماعی خود  گفت: اخیرا یادداشتی توسط بنده در باره برخی بنرهای تعجب‌برانگیز نصب شده در سطح شهر تهران در صفحه فیس‌بوکم منتشر شده است که یک نمونه از آن‌ها به گزارش خبرگزاری‌های رسمی  کشور در شهر جدید اندیشه در غرب تهران نصب شده است و همه خبرگزاری‌ها و سایت‌های بی‌غرض و مرض از آن بنرها به «بنرهای تعجب‌برانگیز» تعبیر کرده‌اند!در این بنرها آمده است: «کاخ سفید را حسینیه می‌کنیم.»!!!!! و بنده در یادداشت خود آورده‌ام که این‌گونه اظهارات در حالی که سرداران دیپلماسی ما در حال مذاکره بر سر توافق هسته‌ای هستند، ضربه زدن از پشت به تیم مذاکره کننده و دولت جمهوری اسلامی و ایفای نقش ستون پنجم دشمن و به نوعی رفتار منافقانه علیه سیاست‌های کلی نظام جمهوری اسلامی است!

بیگدلی همچنین در ادامه و در تایید اباهه گویی های خود گفت :  بدون تردید، امروزه نئوکان‌ها و افراطیون آمریکا و صهیونیست‌ها به دنبال این هستند که تشیع و هلال شیعی (به تعییر آنان) و جمهوری اسلامی ایران را به عنوان بزرگ‌ترین تهدید و خطر برای امنیت جهان و غرب و آمریکا مطرح کنند و از این راه مانع به نتیجه رسیدن توافق هسته‌ای و در نهایت به زانو در آوردن جمهوری اسلامی از طریق تحریم‌ها و .... بشوند! و  در چنین وضعیتی که ما در حال مذاکره هستیم، عده‌ای بنرهایی را نصب می‌کنند که مضامین آن تبدیل کاخ سفید به حسینیه است و این یعنی بزرگ‌ترین تهدید ممکن برای آمریکا و غرب و ....!

وی افزود : شما تصور کنید که عده‌ای در چنین وضعیتی در آمریکا بگویند که هدف ما تبدیل کردن منزل مقام معظم رهبری جمهوری اسلامی به کلیسا و ... است!

واقعا این نوع برخورد چه حس نفرت و کینه‌ای در قلب ملت ایران در برابر آمریکا ایجاد می‌کند و چه تبعاتی دارد؟!!!

بیگدلی تصریح کرد : بنده نصب این بنرها را امری نادرست و منافقانه می‌دانم که نه تنها مفید برای سنت عزاداری نیست، بلکه رفتاری منافقانه در راستای ضربه زدن به سیاست‌های نظام جمهوری اسلامی و نتیجه آن قربانی کردن منافع ملی برای اهداف حقیر جناحی و سوء استفاده ابزاری از احساسات مذهبی مردم وتشویه شعائر حسینی است!

حال سوال ما از ایشان این است که آیا خطاب کردن مردم کشور ما و همچنین مسئولانی که آن بنر را  نگاهی آینده نگرانه در سطح شهر نصب کرده اند خود نوعی تهمت و افتراء نیست !؟

لازم به ذکر است که این بنر به طور مشترک توسط یکی از هیئات مذهبی، ستاد اقامه نمازجمعه و شهرداری نصب شده است .

استان فارس

«مصطفی معین» یکی از افراطی ترین چهره های اصلاح طلبان به دعوت انجمن اصلاح طلب فرهنگ و سیاست و انجمن امید به شیراز سفر می کند. او قرار است روز چهارشنبه ساعت 18 و 30 دقیقه در تالار فجر دانشگاه شیراز پیرامون «چالش های جنبش اجتماعی در ایران» سخنرانی کند.

مصطفی معین کیست؟
بی تردید معین یکی از چهره های تندور اصلاح طلبان است که دیدگاه های ساختارشکنانه خاص خود را دارد. گرچه او متولد نجف آباد اصفهان است اما بیشتر دوران جوانی خود را در شیراز گذراند به طوری که معین تحصیلات خود را در شیراز طی کرد، مدتی رئیس دانشگاه شیراز شد و در این شهر ازدواج کرد و حتی دوره اول مجلس شورای اسلامی نماینده مردم این شهر در مجلس بود.

او در 2 دولت، کارگزاران و اصلاحات وزیر علوم بود. اوج کار معین در دوره وزارتش زمانی بود که حادثه کوی دانشگاه در سال 78 رخ داد. او در اقدامی عجیب، ضمن درخواست برخورد شدید و امنیتی با دانشجویان معترض، در فراری رو به جلو، در اعترض به آن چه  «ظلم و جنایت» می‎خواند، استعفا می‎دهد!

در میان وزرا کمتر سراغ داریم وزیری که دو بار استعفای علنی داده باشد. معین در غائله کوی دانشگاه یک بار و در سال ۸۲ هم بار دیگر استعفا داد که پذیرفته شد.

اوج کار معین با نامزدشدنش برای ریاست جمهوری در سال 84 رقم خورد. شورای نگهبان قانون اساسی صلاحیت او را احراز نکرد اما با توسل به حکم حکومتی رهبر انقلاب از فیلتر شورای نگهیان عبور کرد و با برنامه های عجیب و غریبش در میان 7 نامزد چهارم شد.

1- سانسور در عرصه ی هنر را تعطیل خواهم کرد.

2 - در مورد مساله ی فلسطین نباید کاسه ی داغ تر از آش باشیم.

3 - دموکراسی امری مطلق است و نمی توان به آن پسوند {دینی} اضافه کرد.

4 - از وزیر زن، ملی مذهبی و سنی استفاده خواهم کرد.

5 - حکم حکومتی را هرگز اجرا نخواهم کرد.

6 - در انتخابات مجلس هفتم شرکت نکردم و چنین انتخاباتی را هرگز برگزار نخواهم کرد.

7 - با تمام کشورها از جمله آمریکا، به جز اسرائیل، ارتباط برقرار خواهم کرد.

8 - دولت من جز مردم مدیون هیچ کس دیگری نخواهد بود و چنانچه منافع مردم در مقابل منافع نظام قرارگیرد، من منافع مردم را تامین خواهم کرد.

این ها تنها بخشی از برنامه های معین برای ریاست جمهوری نهم بود. مصطفی معین، از دیدگاه های این چنینی کم در کارنامه خود ندارد. به عنوان مثال، می گوید: « یادم است در دانشگاه رازی جلسه‌ای با استادان داشتیم، استادی پرسید که آیا از ملی- مذهبی‌ها در سطح مدیریت عالی هم استفاده می‌کنید؟ گفتم: بله. چراکه نه؟ این استاد به نامه امام ارجاع داد. گفتم با فرض آنکه آن نامه جعلی نبوده و درست بوده، می‌گویم که آن نامه مربوط به بیست سال پیش است و به نظر امام هم باید با توجه به شرایط زمان و مکان موضع گرفت»!

قضاوت درباره کارنامه مصطفی معین در دوران وزراتش را به صحبت های رهبر انقلاب ارجاع می دهیم. شاید تعداد کسانی که رهبر انقلاب از آن ها در جلسات عمومی نام برده و نسبت به عملکرد آن ها گلایه کرده، کمتر از انگشتان 2 دست باشد.

ایشان در دیدار با اعضای هیئت دولت هنگام طرح انتقادات و گلایه هایشان از اوضاع دانشگاه می‎فرمایند: «ای کاش آقای دکتر معین در این جلسه می‎بود و این سوال را پاسخ می‎داد. در خصوص اسلامی شدن دانشگاه‎ها، آن‎طور که به من گزارش رسیده، به‎نظرم تاکنون هفتاد و دو، سه جلسه تشکیل شده است. از آقای دکتر معین باید سوال کنیم چند تا از مصوبات تاکنون در دانشگاه‎ها اجرا شده و چگونه اجرا شده است؟ من به ایشان گفته‎ام اعتراض دارم؛ در مواردی عکس آن عمل شده است. الان در دانشگاه‎‎های کشور موسیقی ترویج می‎شود؛ نباید بشود. ترویج موسیقی، کاری است برخلاف مذاق اسلام. درست است که هر نوع موسیقی حرام نیست، اما معنای ترویج موسیقی این نیست که با دقت بگردند موسیقی غیرحرام را پیدا کنند و آن را تعلیم دهند و ترویج کنند. یا مثلا بعضی از رفتار‎ها را در نظر بگیرید. بعضی از سفر‎های خارجی را برای دانشجویان تدارک می‎بینند. من در این خصوص به آقای دکتر معین پیغام دادم. دانشجو به خارج از کشور برود که چه بکند؟! به چه مناسبت؟! دانشجو را به کیش می‎برند؛ به‎جای کیش، سفر اصفهان یا مشهد را تدارک ببینید؛ بگذارید سفر او دستاورد معنوی داشته باشد. جوان هرجا برود، کیف حلال می‎کند. جوان از خوشی‎های جوانی لذت می‎برد. در سنین ما، از غذایی که ما خیلی لذت نمی‎بریم، جوان می‎خورد و لذت می‎برد؛ از منظرهای که اصلا برای ما جاذبهای ندارد، جوان کیف می‎کند، این خاصیت جوانی است چون پیرمرد‎ها این دوره را گذرانده‎اند، می‎دانند آنجا چه خبر است؛ دوستانی که اطلاع ندارند، بدانند. می‎خواهید جوان را سفر ببرید؛ یک سفر روستایی هم که او را ببرید، برایش تنوع است و شادی دارد. آیا باید حتما او را به کیش ببرند چون در آنجا بعضی از ضوابط سست است ـالبته برخلاف حق سست استـ و این جوان بتواند ضابطه شکنی کند؟! اسلامی شدن دانشگاه‎ها این است؟! یا مثلا اردوی مختلط برگزار می‎کنند! من خیلی تعجب کردم؛ اردوی مختلط دانشجویی؟! نفس اردوی مختلط بد است. آقایانی که الان دست اندرکار اردوی مختلطند، همان کسانی هستند که سال‎های ۶۳ و ۶۴ در کلاس‎های دانشگاه دیوار کشیدند! بنده به دستور امام رفتم در نماز جمعه گفتم این کار بد است. من نمی‎فهمم این‎ها چطور این‎گونه عوض می‎شوند و صدوهشتاد درجه جهت راهشان را تغییر می‎دهند. امام به من گفتند این چه‎کاری است؛ ما هم رفتیم در نماز جمعه تهران گفتیم این کار، کار مناسبی نیست. دیوار کشیدن، خلاصه حرف انقلاب و حرف ما نیست. حالا همان آقایان نه در کلاس، بلکه در اردوی شبانه روزی چند روزی، دختر و پسر را همراه می‎کنند! یعنی چه؟! کار بسیار بی‎قاعده و غلطی است». 

عملکرد مصطفی معین در دوران فتنه 88 نیز جالب است. وی در سال 88 از میرحسین موسوی حمایت کرد و در اعتراض به نتایج انتخابات، به دلیل انتشار مطلبی علیه نظام جمهوری اسلامی به جزای نقدی بدل از یک سال حبس تعزیری محکوم شد. پسر این حامی فتنه نیز در حادثه عاشورای 88 دستگیر شد.

استان گلستان

همایش اصلاح‎طلبان دولت تدبیر و امید گلستان عصر روز پنج‎شنبه پنجم آذرماه با حضور موسوی لاری در حسینیه مکتب‎الحسین (ع) شهرستان گرگان برگزار شد که تاخیر آغاز مراسم، تدابیر امنیتی، حضور مدیران دولتی، پخش نشدن سرود ملی و عدم پذیرایی از میهمانان گوشه‎ای از حاشیه‎های مختلف مراسم بود که در ادامه با هم مرور می‎کنیم.

* تاخیر 35 دقیقه ای آغاز برنامه برای آمدن جمعیت بیشتر، اولین حاشیه مراسم بود.

* قرائت قرآن در این مراسم توسط قرنجیک قاری اهل‎سنت صورت گرفت و برنامه بدون پخش سرود رسمی جمهوری اسلامی ایران آغاز شد.

* از همان آغاز برنامه ، فضای سردی بر جلسه حاکم بود و فقط در هنگام ورود موسوی لاری به محل مراسم، شعار " اصلاحات زنده باد - خاتمی پاینده باد " به تعداد 2 یا 3 بار از طرف بخشی از جمعیت حاضر در جلسه ابراز شد و بلافاصله سکوت بر مکتب الحسین حاکم گردید و تا پایان مراسم هیچ شعار دیگری داده نشد.

* چند نفر ترکمن از یکی از شهرستان ها با لباس محلی ترکمنی در این مراسم حضور پیدا کردند.

* در این همایش به اصطلاح بزرگ و استانی، هیچ پذیرایی از میهمانان ( حتی یک لیوان آب خالی برای رفع عطش! ) بعمل نیامد.

* خبرنگاران مرکز صدا و سیمای گلستان برای ضبط برنامه، قبل از شروع مراسم به محل اجرای برنامه آمده بودند و تا آخر مراسم حضور داشتند.

* تدابیر امنیتی مراسم توسط پلیس از قبل از آغاز مراسم و تا پایان آن، در مسیرهای منتهی به مکتب الحسین انجام شد.

* با اینکه برای برگزاری این همایش، بصورت استانی تبلیغات شده و دعوت سراسری به شکلهای مختلف صورت گرفته بود، ولی جمعیت حاضر از نظر کمیت و کیفیت به هیچ وجه گویای استانی بودن این برنامه نبود.

* تعداد زنان حاضر در جلسه نیز خیلی کمتر از مردان بود که صرفا در یک ردیف در کنار دیوارهای مکتب نشسته بودند.

* نکته بسیار جالب در بنر تبلیغاتی نصب شده در محل جایگاه سخنران این مراسم بود که روی آن نوشته شده بود:

 " گردهمایی اصلاح طلبان دولت تدبیر و امید گلستان و گرامیداشت شهدای 5 آذر گرگان "

از طرف شورای راهبردی اصلاح طلبان شهرستان گرگان و آق قلا

این عبارت "اصلاح طلبان دولت تدبیر و امید گلستان" در این بنر، جای توجه و تامل جدی دارد؟

* نکته قابل توجه در این مراسم حضور عبدالسلام مهیمنی مشاور رسانه‎ای استاندار گلستان جلوی درب ورودی بود که به میهمانان خوشامد می گفت و آنان را به داخل مکتب هدایت می کرد.

* در حاشیه همین جلسه از خبرنگاران برای شرکت در نشست خبری با حضور موسوی لاری در ساعت 9 صبح روز جمعه 6 آذر در ساختمان تندیس واقع در کوچه عدالت 95 در بلوار ناهار خوران دعوت شد. البته قبل از این نیز برای این نشست خبری به صرف صبحانه دعوت صورت گرفته بود.

* در این مراسم به جز موسوی لاری به عنوان سخنران اصلی برنامه و قبل از او ؛ اکبر پریچهر ( رئیس ) و احسان مکتبی ( سخنگوی راهبردی شورای اصلاح‎طلبان حوزه گرگان و آق قلا ) نیز دقایقی به ایراد سخن پرداختند و مهدی بهزادیان از اعضای حزب کارگزاران ایران اسلامی در گلستان هم مجری برنامه بود.

* از "شهدای 5 آذر" که علی الظاهر این همایش استانی بنام آنان تشکیل شده بود ، در سخنان موسوی لاری و مکتبی و پریچهر فقط به چند جمله کوتاه بسنده شد و عمده سخنان آنان به مباحث گوناگون تشکیلاتی ، سیاسی و انتخاباتی اشاره داشت.

* موسوی لاری در سخنرانی محافظه کارانه اش در این جلسه ، در ابتدا به طرح برخی مباحث تئوریک پرداخت و صرفا درس تاریخ انقلاب گفت و در ادامه عملکرد دولتهای پس از انقلاب (موسوی - هاشمی - خاتمی و احمدی نژاد) از نگاه خودش را بصورت اجمالی تفسیر کرد.

* همچنین موسوی لاری در بخش پایانی سخنانش به انتخابات 7 اسفند هم گریزی زد و در اظهار نظری پاردوکسیکال گفت: ما مجلسی می خواهیم که مکمل اندیشه های اصلاح طلبانه باشد و دولت را کمک کند نه اینکه مجلسی وکیل الدوله باشد.

* اکبر پریچهر رئیس شورای راهبردی اصلاح‎طلبان حوزه گرگان و آق‎قلا در سخنانش به گزارش مختصری از روند فعالیت این شورا پرداخت و گفت: مردم گرگان و گلستان در طول 30 و اندی سال از پیروزی انقلاب اسلامی در کنار امام و تفکرات اصلاح‎طلبانه در سطح کشور پیشتاز بوده و به عنوان نگین و زمرد در سطح کشور می‎درخشند . استان گلستان را با فعالان سیاسی ، فرهنگی و اجتماعی اش در کشور می شناسند و یقینا بخشی از این شناخت مرهون تلاش های آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه و امام جمعه گرگان است.

* احسان مکتبی سخنگوی شورای راهبردی اصلاح‎طلبان حوزه شهرستان‎های گرگان و آق‎قلا نیز در این مراسم گفت: اصلاح‎طلبان و اعتدالیون در انتخابات آتی طرفدار کسانی هستند که نگاه توسعه‎مدار به قانون اساسی دارند، اصلاح‎طلبان و اعتدالیون معتقد هستند راه رسیدن ایران به توسعه از طریق گفت‎وگو، مدارا و یک‌رنگ بودن اقوام امکان‎پذیر است.

* مکتبی در بخشی از سخنانش از کاندیداهای اصلاح‎طلب که وارد عرصه انتخابات می‎شوند خواست، اگر از این گود کنار می‎روند به نفع آزادی، عدالت، اصلاح‎طلبی باشد.

* برخی از مسئولان دولت تدبیر و امید، کاندیداهای احتمالی و فعالین سیاسی اجتماعی و رسانه ای نیز در این مراسم حضور داشتند.

* کاندیداهای احتمالی انتخابات مجلس شورای اسلامی: سیدسبحان حسینی، نبی هزارجریبی، شیخ اسماعیل اسلامی و سیدعبدالله میر اکبری نیز در این مراسم حضور داشتند.

* حضور پر رنگ کارکنان فرمانداری گرگان نیز همچون حسین شیخ ویسی سرپرست امور اداری ، قربانزاده عامل ذیحسابی ، رستگار کارشناس سیاسی و آهنگر کارشناس به چشم می‎خورد.

* استانداران پیشین گلستان (دوره اصلاحات) ابراهیم درازگیسو و محمد هاشم مهیمنی نیز از دیگر مدعوین مراسم بودند.

* این برنامه از شورای اسلامی شهر گرگان نیز مهمانانی داشت که می‎توان به اسدالله کبیر و مهران فدوی اشاره کرد.

* برخی مسئولین نیز همچون فرهاد یغمایی رئیس دانشگاه گلستان، محمدرضا اسفندیاری معاون شهرداری گرگان، عبدالسلام مهیمنی مشاور رسانه‎ای استاندار گلستان، قدرت نظری رئیس آموزش و پرورش آق قلا، بهجت تربتی نژاد رئیس دانشگاه فرهنگیان، محمدرضا بابایان روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی گلستان، اسلامی روابط عمومی دانشگاه جامع گلستان، محمد کیقبادی روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان و ... .

* برخی فعالین سیاسی اجتماعی: مهدی اورسجی ، محمدحسین علی اصغری، نیکان آرخی، الهه موسوی، حسین عبداللهی، سیاوش بسطامی، ستاره حجتی، روح اله کلانتری، رضا بارچیان، محمدتقی احسن، حسین احمدی، قربان برزگر، امین کمیزی، مهدی بهزادیان، حسین کبیر، طاشی، ثنایی، دادور، علاءالدین، تاجدار، متکی و ... که حضور آنها این گردهمایی را بیشتر به یک میتینگ سیاسی تبدیل کرده بود.

* سخنان موسوی لاری و این میتینگ سیاسی با ندای ملکوتی اذان مغرب پایان یافت.

استان اصفهان

چندی پیش دانشگاه صنعتی اصفهان میزبان چهره شناخته شده ای از حزب منحله مشارکت بود، کسی که در کارنامه اش فعالیت های سیاسی حوزه زنان را دارد و این روزها هم به دلیل اتفاق هایی که در دانشگاه یاسوج رخ داده است در تیتر خبرهای تلگرامی قرار دارد

اما آذر منصوری دنبال چه بود؟

زنی میانسال با پوششی موجه، سابقه دستگیری و حکم ۳ سال زندان را دارد. با فمینیست هایی که پیش از این دیده اید، بسیار متفاوت تر است. البته شاید اهداف مشترکی داشته باشند اما تاکتیک منصوری حساب شده تر و پخته تر به نظر می رسید.

هرچند جلسه با تأخیری نیم ساعته آغاز شد ولی تالار شهید فتوحی جمعیت چندانی را به خود ندید. ظاهرا دانشجویان تمایل چندانی برای شنیدن چالش های پیش روی زنان نداشتند.

همان ابتدا مهمان برنامه صحبت هایش را با رتبه های جهانی درباره شاخص های مربوط به زنان در حوزه های اقتصاد، بهداشت، آموزش، پست های مدیریتی، مشاغل تخصصی و مشارکت زنان در ایران نسبت به دیگر کشورها آغاز کرد و سپس تلاش کرد تا مهمترین شاخص را مشارکت سیاسی زنان معرفی نماید.

منصوری برخلاف دیگر فمینیست ها نیامده بود تا اسلام و قوانین کشور را به نقض حقوق زنان متهم کند. منصوری از برابری حقوقی و قانونی زنان در برابر مردان در قانون انتخابات کشور گفت. او مشکل را در نداشتن فضای ذهنی و انگیزه لازم زنان برای مشارکت سیاسی معرفی کرد و این که تنها راهکار برای حل این مشکل، سهمیه بندی و تبعیض مثبت برای حضور زنان در مجلس شورای اسلامی است. هرچند در خلال پرسش و پاسخ ها، میزبانان جلسه نیز به این سهمیه بندی و «تبعیض مثبت» منصوری واکنش نشان دادند و گفتند که به نظرشان مجلس جای «شایسته سالاری» است و این تبعیض مثبت نه از سوی زنان و نه از سوی مردان قابل پذیرش نیست.

شعار مشارکت و حضور سیاسی زنان

منصوری حرف تازه ای برای جامعه دانشگاهی نداشت. فضای جلسه بسیار کسالت آور و خسته کننده بود. منصوری تنها یک پیام آور از طرف کمپین “تغییر چهره مردانه مجلس” بود و آمده بود تا از پروژه جدید دوستانش رونمایی کند.

کمپینی که از طرف فمینیست های نشان دار راه اندازی شده و هدفش را حضور ۵۰ درصدی! زنان در مجلس آتی قرار داده است. هدفی که از سوی منصوری هم غیرقابل دسترس اعلام شد. کمپینی که هدف نهایی اش از تلاش برای راهی کردن زنان به مجلس هنوز مشخص نیست. شعار می دهد که برای برآورده کردن مطالبات زنان باید حضور مؤثر سیاسی زنان در نهادهای قانونگذار پیگیری شود و باید فضای ذهنی جامعه و انگیزه های اجتماعی فراهم گردد؛

ولی سؤال اصلی این است که قرار است کدام مطالبات زنان در نهاد قانونگذاری کشور پیگیری شود؟

کمپینی که وظایف همسرداری و مادری زنان را به سخره می گیرد و از کار زنان در معدن دفاع می کند، خواستار حضور زنان در ورزشگاه هاست و حجاب اجباری را مانعی برای حضور اجتماعی زن می داند، از نهاد قانونگذار کشور چه می خواهد؟ چه زنانی باید راهی مجلس شوند؟

جالب اینکه منصوری همراه با میزبانان دانشجویش، زنان حاضر در مجلس شورای اسلامی را نماینده واقعی زنان جامعه نمی دانستند و چه تضمینی وجود دارد در صورتی که ۳۰ درصد از کرسی های مجلس به زنانی با همین دیدگاه برسد، نماینده واقعی زنان تلقی شوند؟

منصوری و جریان فکری اش همواره افرادی را دارای وجاهت قانونی می دانند که نظر آن ها را منعکس کنند و هر فرد یا جریان سیاسی که متفاوت و یا برخلاف آنان بیندیشد از سوی آنان مطرود است. همان اتفاقی که در جریان انتخابات ۸۸ نیز رخ داد.

صابون این جریان چندین دهه است که بر تن جامعه خورده است. هنوز بدنه دانشجویی نمی خواهد به این جریان و شعارهایش اعتماد کند. دیگر بنر های رنگارنگ تبلیغاتی، نشریات زنجیره ای دانشجویی و کانون های شبه روشنفکری آنان در دانشگاه ها هم هنوز نتوانسته، جلسات و نشست های این چنینی شان را رونق بخشد.

اما باید پذیرفت که زنگ خطر حضور فمینیست هایی از این جنس در دانشگاه ها به صدا در آمده است. همراه کردن زنان به عنوان نیمی از جمعیت فعال و اثرگذار جامعه در حرکتی که خواستار مشارکت گسترده تر زنان در عرصه های مدیریتی و به ویژه مجلس قانونگذاری است، در حالی که هدف بانیان و پرچمداران آن در هاله ای ابهام وجود دارد و کارنامه سال های گذشته شان نشان می دهد که آن ها برای رسیدن به اهداف خود که همان رسیدن به قدرت اجرایی و قانونگذاری در کشور است، از هر وسیله و ابزاری بهره می گیرند.

این بار زنان نردبان رسیدن به کرسی های قدرت شده اند تا اصلاح طلبان از پله های مطالبات آنان بالا بروند و نیروهای خود را به عنوان حامیان حقوق زنان راهی خانه ملت نمایند و سپس همان کنند که در در روزگاری نه چندان دور در مجلس ششم کردند. فتأمل...

استان کرمانشاه

مراسم برنامه ریزی شده و از پیش تعیین شده اصلاح طلبان کرمانشاه که قرار بود با سوء استفاده از مناسک دینی مردم برگزار شود با سر افکندگی بانیان آن به پایان رسید.

این مراسم که بعد از فضاحت حضور چند نفری اصلاح طلبان در جلسات سیاسی با حضور عناصر براندازی 88 مانند هادی خامنه ای و رهامی، کمالی از حزب کار و ... برگزار شد از روزها قبل در شبکه های اجتماعی و به صورت پیامکی اطلاع رسانی شده بود و حتی از آن به عنوان بی سابقه ترین تلاش برای گردهمایی اصلاحات یاد می شد.

حامیان دولت در کرمانشاه که جدیدا اخبار خود را در شبکه های اجتماعی با پیشوند "قار قار" (صدای کلاغ خبر رسان که نماد دروغ است) اطلاع رسانی می کنند نیز این همایش را بی نظیر ترین گرهمایی دولتی ها عنوان کرده بودند.

سوء استفاده مشمئز کننده از نام مناسک دینی برای نشان دادن اجتماع مردم به عنوان حامیان سیاسی اصلاحات هدفی بود که با جمع شدن 5 الی 10 نفر در اطراف شخصی به نام هادی زرندی به شکلی مضحک محقق نشد.

این اجتماع با نام حامیان دولت و اصلاح طلبان در حالی بدون استقبال مردمی آنهم در یکی از شلوغ ترین معابر کرمانشاه به پایان رسید که پیشتر شورای مشورتی یکی از سران فتنه در کرمانشاه برای پر کردن سالن از چوب دار ها (فروشندگان گوسفند زنده) استفاده کرده بود.

همچنین کارگزاران کرمانشاه نیز سالن مراسمی با حضور مرعشی را با به کارگیری کارگران پروژه مسکن مهر یکی از اعضای شورای مرکزی خود از خلوتی در آورده بود. پروژه های مسکن مهری که فرصت طلبی کارگزاران در دولت احمدی نژاد آنها را به حزب پیمانکارها رساند.

تصاویری از مراسم با شکوه!!! حامیان دولت و اصلاح طلبان را در بخش تصاویر تکمیلی ببینید.

استان آذرباییجان غربی

 همایش اصلاح طلبان شهرستان میاندوآب با حضور سید محسن موسوی تبریزی که پیش از این نیز در سفری به استان داشته بود، در سالن اداره ارشاد این شهر برگزار شد و علی رغم تبلیغات گسترده ای که در شبکه های اجتماعی محلی و استانی انجام شده بود، تصاویر منتشر شده از این مراسم نشان از استقبال کم رنگ و بی اعتنایی مردم دارد.

بر اساس شنیده ها و اخبار منتشر شده از این مراسم در محافل خبری و شبکه های اجتماعی، این مراسم قرار بود در تالار امام خمینی(ره) این شهر که ظاهراً وابسته به آموزش و پرورش میاندوآب است،  قرار بود برگزار شود ولی بنا به دلایل نامعلومی به سالن اداره ارشاد، دیگر اداره دولتی انتقال یافته و مجوز برگزاری این مراسم که بیشتر حال و هوای انتخاباتی و سیاسی داشته است، در آستانه انتخابات خود جای سوال است.

از جانب دیگر برگزاری این مراسم نیز با حاشیه هایی همراه بوده که از آن جمله می توان به اعتراض یک روحانی حاضر در مراسم اشاره کرد که ظاهراً سه سوال از موسوی تبریزی، سخنران مراسم مطرح کرده و خواستار پاسخگویی وی شده که وی نیز پاسخ قانع کننده ای به سوالات نداده است.

از سویی نیز مروری بر سوالات مطرح شده توسط این روحانی  نشان می دهد که موسوی تبریزی در این همایش به سیاه نمایی پرداخته و نظارت استصوابی که مورد تایی عقل و شرع نیز هست را زیر سوال برده است و حتی وی علی رغم اینکه دم از خط امامی بودن می زده، علیه ولایت سخن گفته است.

اما موسوی تبریزی در این همایش که علی الظاهر با پوشش مراسم گرامیداشت اربعین حسینی انجام شده، به انتقاد از اصولگرایان پرداخته و آنها را به تخریب کشور متهم کرده است و از سوی دیگر از اختلافات اصلاح طلبان نیز پرده برداشته و آنها را به اتحاد فراخوانده است.

هر چند تصاویر نشان می دهد که مردم استقبال خوبی از این مراسم نکرده و بیشتر از افراد حاضر در مراسم، صندلی های خالی به چشم می آید، ولی برگزاری این مراسم و سخنرانی فردی  که اخبار حکایت از احتمال کاندیداتوری وی در انتخابات مجلس خبرگان را دارد و خود وی نیز این احتمال را رد نکرده است، در کنار مجوز داشتن یا نداشتن و یا احتمالا چرایی صدور مجوز برای برگزاری این مراسم از سوی نهادهای دولتی جای سوال دارد که لازم است پاسخ لازم به آن داده شود.

استان گلستان

حجت الاسلام محسن رهامی مسئول کمیته انتخابات جبهه اصلاحات کشور فردا چهارشنبه 8 مهرماه به گلستان سفر می کند و ابتدا در کانون طه گرگان در میان جمعی از اصلاح طلبان گلستان سخنرانی خواهد کرد و در ادامه صبح روز پنجشنبه دیداری با اهالی رسانه در اتحادیه انجمن های اسلامی استان گلستان دارد .

اینکه اصلاح طلبان برای مجلس دندان تیز کرده اند شکی در آن نیست و اینکه ساز و کارهای و انسجام بخشی این جریان در گلستان تقریبا نهایی شده هم بر کسی پوشیده نیست و پیش از این خبرهای موثقی از نهایی شدن لیست نهایی اصلاح طلبان گلستان پشت درهای بسته و صوری بودن تشکیل شوراهای راهبردی شهرستان ها منتشر شده بود .

در این که مسئولین ارشد استان اعم از اجرایی و انتخاباتی با جریان اصلاحات همراهی بهتری در برگزاری سخنرانی هایشان دارند هم شکی نیست . مانند آنچه در جریان سخنرانی کواکبیان در تالار فخرالدین اسعد گرگانی داشتیم ، با توجه به اینکه بنا نبوده همایش سیاسی در تالار برگزار شود ولی این اجازه به حزب مردمسالاری داده می شود .

مهمتر از همه ، همراهی بزرگان استان گلستان است که در این زمینه هیچ گاه سخنی به میان نیاورده و به نوعی با سکوت خود با این جریان همراهی می کنند در حالیکه وظیفه آنهاست که نکاتی را گوشزد کنند و  اخطارهای لازم را به آنها بدهند .

اما نکته جالبی که مردم استان را شگفت زده کرده انتخاب این برهه از زمان برای سفر محسن رهامی به استان گلستان است .

حتما همه می دانند گلستان داغدار جانباختگان حادثه منا است و با 20 کشته و 36 مفقودی جزو استان هایی است که بیشترین تلفات را داده که اکثر آنها نیز اهل سنت هستند.

امروز اهل سنت و سایر مردم انتظار دارند تا سایر گروه های سیاسی و اجتماعی به نوعی شریک ماتم شان شوند و در این عزای سخت همراهشان باشد نه اینکه دنبال کنسرت وجشن و میتینگ سیاسی باشیم .

کما اینکه در خصوص سفر دکتر روحانی به نیویورک و حضور 5 روزه وی در کلیه برنامه ها و عدم بازگشت به ایران به نشان اعتراض و همدردی و همنوایی با مردم و آسیب دیدگان حادثه منا و ورود و پیگیری جدی مسائل مربوط به آن ، حرف ها و مطالب زیادی در رسانه ها منتشر گردید .

به نظر می رسد در فاصله 5 ماه مانده به انتخابات ضرورتی نداشت این میتینگ سیاسی در این مقطع زمانی برگزار شود و با توجه به اینکه فردا اولین کاروان آسیب دیده که 15 فوتی و 15 مفقودی دارد وارد استان می شود ، کاروانی که موقع رفتن مرجان نازقلیچی فرماندار بندرترکمن را در خود جای داد اما فردا بدون او باز می گردد و این برای مردم و خانواده وی خیلی مصیبت بزرگی است .

به هر حال آنچه که مهم است و تاریخ و تجربه آن را به وضوح ثابت کرده است اینکه اصلاح طلبان جاهایی که پای صحبت از منافع شان در میان باشد کسی را نمی شناسند و به مردم بی توجهی می کنند اما هنگامی که موقع رای گرفتن می شود با شعارهای جذاب به عوام فریبی و ... می پردازند .

شایان ذکر است محسن رهامی از اصلاح طلبان تندرویی است که حتی در یکی از نشست های اخیرش به حسن روحانی رئیس جمهور نیز توهین کرده بود .

رهامی در آن نشست گفته بود: " یک شخص با رای احزاب ، اشخاص و انجمن ها بالا می آید و رئیس جمهور می شود ، اینکه آن آقا بگوید من به هیچ حزبی وابسته نیستم نشان از بی عرضگی اوست ، از کجا آوردید ؟ ما ده به ده و شهر به شهر گشتیم و آراء را به حساب جاری شما حواله کردیم ، مگر ما مرض داشتیم که هزینه دادیم ، اگر کمک نمی کردیم جلیلی به روی کار می آمد. "(+)

لينک کوتاه مطلب: https://miniurl.ir/Bmn4W