اگر آقای مطهری حقیقتاً اصولگرا و حامی حماسه نهم دی در دفاع از ساحت امام حسین(ع) است، باید تکلیف خود را با فتنه‌گران یکسره کند و چنان موضع بگیرد که سوژه محبوب رسانه‌های بیگانه و ضدانقلاب قرار نگیرد و مثلا از سوی بی‌بی‌سی به عنوان اصلاح‌طلب جدید معرفی نگردد

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»، کیهان نوشت: وی روز گذشته در مصاحبه با خبرگزاری ایسنا ضمن بیان اینکه «معتقدم اصولگرایی واقعی راهی است که من طی می‌کنم»، درباره فتنه‌گران گفت: رفع حصر و آزادی زندانیان سیاسی بر اساس عدالت، مطالبه مشروع و طبیعی هواداران دولت است. آنچه مدنظر اکثریت قاطع مردم و هواداران آقای روحانی است، این است که اتهامات دو طرف فتنه رسیدگی شود و اگر (!) آقایان موسوی و کروبی هم تخلفی انجام داده، بر اساس حکم یک دادگاه صالح تکلیف آنها معلوم شود.وی در عین حال گفت: فتنه‌گر از نظر من کسی است که بعد از اعلام نظر شورای نگهبان به عنوان مرجع قانونی و داور رسمی، به اعتراض، آشوب خیابانی و تخریب ادامه داده باشد ولی اگر کسی قبل از اعلام نظر داور معتقد به تقلب بوده، نمی‌توانیم بگوییم او فتنه‌گر است. حتی ممکن است کسی امروز معتقد باشد تقلب شده است، این به معنی فتنه‌گر بودن آن فرد نیست بلکه نظرش این است. ممکن است بگوید قرائنی دارد که به نظر او تقلب شده است اما بعد از اعلام نظر شورای نگهبان اقدامی انجام نداده است.

درباره این سخنان باید گفت آقای مطهری هفته گذشته درباره راهپیمایی نهم دی گفته بود «سالروز نهم دی را گرامی می‌دارم. راهپیمایی خودجوش اقشار مختلف ملت ایران اعم از هواداران کاندیداهای پیروز و معترضان به نتیجه انتخابات در 9 دی، نشانه رشد اجتماعی و سیاسی ملت ایران بود که قطع نظر از تخلفات دوطرف به دفاع از اصل جمهوری اسلامی پرداختند». با این وصف و در حالی که فتنه روز عاشورای سال 88 زیر سر موسوی و کروبی بود که حتی حرمت‌شکنان را مردمان خداجو خواندند، ادعای آقای مطهری در مصاحبه با ایسنا مبنی بر اینکه رفع حصر سران فتنه و آزادی بازداشتی‌ها، مطالبه هواداران دولت است، مطلبی گزافه و رد شده بنا بر اظهارات هفته گذشته آقای مطهری است. البته آقای مطهری در همین نقیض‌گویی‌ها می‌گوید «اگر موسوی و کروبی تخلفی انجام داده‌اند.»

اگر به تصریح آقای مطهری همه ملت- اعم از حامیان نامزد پیروز انتخابات 88 و معترضان- در روز 9 دی به دفاع از اصل جمهوری اسلامی در برابر عملکرد فتنه‌گران پرداختند، خیلی مضحک خواهد بود که ادعا کنیم همان مردم خواستار رفع حصر و آزادی بازداشتی‌های فتنه هستند به ویژه آن که منتخب همین ملت امسال در سالگرد نهم دی اعلام کرد حضور مردم در حماسه نهم دی برای دفاع از اسلام و مقدسات انقلاب و رهبری در پاسخ به دخالت بیگانگان بود.ثانیا وقتی سران فتنه به قانون، نهادهای قانونی تمکین نکردند، محاکمه آنان کدام تمکین را در آنها یا دیگر گروه‌های فعال در فتنه موجب خواهد شد. ثالثا آقای مطهری نیز در مصاحبه با ایسنا تلویحاً حکم داده و اعلام کرده که ادامه‌دهندگان آشوب خیابانی بعد از اعلام‌نظر شورای نگهبان به عنوان مرجع قانونی فتنه‌گر هستند. حکم قرآنی فتنه‌ در این باره روشن است.

خداوند می‌فرماید «الفتنه اکبر من‌القتل» و «الفتنه اشد من‌‌القتل». اگر حکم قتل یک نفر قصاص، قطعا جرم و مجازات فتنه‌گر بزرگ‌تر و شدیدتر است و اگر سران فتنه اکنون صرفا در حصر به سر می‌برند، بزرگواری نظام و مردم است.و بالاخره باید گفت اگر آقای مطهری حقیقتاً اصولگرا و حامی حماسه نهم دی در دفاع از ساحت امام حسین(ع) است، باید تکلیف خود را با فتنه‌گران یکسره کند و چنان موضع بگیرد که سوژه محبوب رسانه‌های بیگانه و ضدانقلاب قرار نگیرد و مثلا از سوی بی‌بی‌سی به عنوان اصلاح‌طلب جدید معرفی نگردد.