سایت هایی چون: انتخاب،آفتاب، شفاف نیوز، فردا نیوز، افکار نیوز، تعامل نیوز، بورس نیوز و دیگر سایت های منتشر کننده این خبر (حتی رسانه های منتسب به یک ارگان مدیریت شهری)، به افکار عمومی و مسؤولان ذی ربط پاسخ دهند که به چه دلیل و انگیزه ای و اساساً به چه بهایی، چند رسانه اسراییلی کاملاً معلوم الحال را منبع خبری خود قرار داده اند؟ این در حالی است که در متن خبر رسانه های اسراییلی، به استفاده آن ها از «منابع اطلاعاتی خود» اشاره شده است.

در پی انتشار خبری مجعول در شبه رسانه های مجهول الهویه به نقل از رسانه های اسراییلی، اداره کل روابط عمومی معاونت اجرایی و سرپرستی نهاد ریاست جمهوری با صدور اطلاعیه ای، ضمن انتقاد از انتشار این گونه مطالب در فضای رسانه ای، از نهادهای اطلاعاتی و امنیتی و هم چنین دستگاه قضایی کشور درخواست کرد پشت پرده و انگیزه های مشکوک این دسته از شبه رسانه ها را بررسی کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت ،در این اطلاعیه آمده است:
1- نکته بسیار مهم تر از متن این خبر، اقدام مشکوکی است که توسط این نوع رسانه های مشکوک در داخل کشور صورت پذیرفته است: «جستجوی دقیق، ترجمه، تنظیم مجدد و سپس انتشار هماهنگ و حساب شده خبری سراسر کذب به نقل از برخی سایت های بی نام و نشان و نه چندان مشهور رژیم صهیونیستی اشغالگر قدس توسط شماری از شبه رسانه های داخلی». بدیهی است این اتفاق، اتفاقی نیست که بتوان به سادگی از کنار آن گذشت. ضروری است سایت هایی چون: انتخاب،آفتاب، شفاف نیوز، فردا نیوز، افکار نیوز، تعامل نیوز، بورس نیوز و دیگر سایت های منتشر کننده این خبر (حتی رسانه های منتسب به یک ارگان مدیریت شهری)، به افکار عمومی و مسؤولان ذی ربط پاسخ دهند که به چه دلیل و انگیزه ای و اساساً به چه بهایی، چند رسانه اسراییلی کاملاً معلوم الحال را منبع خبری خود قرار داده اند؟ این در حالی است که در متن خبر رسانه های اسراییلی، به استفاده آن ها از «منابع اطلاعاتی خود» اشاره شده است.
2- پیش از این در طول سال های اخیر، بارها و بارها دلسوزان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، نسبت به رشد قارچ گونه و بدون نظارت این گونه شبه رسانه ها و حتی عقبه و پشت پرده مبهم آن ها هشدار داده بودند. بی تردید اتفاق اخیر را می توان گویاترین دلیل ممکن برای اثبات این نکته بدیهی دانست که انگیزه های مشکوکی در این میان وجود دارد که ضروری است عقبه و خط و ربط مشکوک این نوع شبه رسانه ها توسط نهادهای اطلاعاتی و امنیتی و نیز دستگاه قضایی کشور پیگیری شده و برخوردی قاطع با عاملان این نوع اقدامات که بی تردید لطماتی سخت بر وحدت ملی و همدلی مورد تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامی و تمامی دلسوزان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران وارد می آورد، صورت پذیرد.

***

گفتنی است اولین بار سایت انتخاب که از جمله سایت های حامی حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی است و بارها و بارها رسانه های اسرائیلی را به عنوان منبع خبری خود برگزیده است، این خبر کذب را منتشر کرده است.