معاون آموزشی دانشگاه ایرانیان از عدم پاسخگویی وزارت علوم به مکاتبات دانشگاه ایرانیان انتقاد کرد.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»، به نقل از پایگاه خبری دانشگاه ایرانیان، معاون آموزشی دانشگاه ایرانیان اظهار داشت: هم ­اکنون دانشگاه تصمیم خود برای راه ­اندازی سه گروه آموزشی و جذب دانشجو در ۱۹ رشته مقاطع تحصیلات تکمیلی که به تصویب هیئت امنای دانشگاه رسیده را به صورت مکتوب به وزارت علوم اعلام کرده است.

وی در خصوص اظهارات اخیر مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی مبنی بر فقدان نماینده وزارت علوم در هیئت امنای دانشگاه ایرانیان گفت: براساس سند رسمی منتشره در سایت دانشگاه، حکم نماینده وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه ایرانیان برای مدت چهارسال صادر شد و تاکنون هیچگونه ابلاغیه رسمی مبنی بر لغو حکم یا تجدیدنظر در آن به دست ما نرسیده است.

این مقام مسئول با انتقاد از عدم پاسخگویی وزارت علوم به مکاتبات دانشگاه ایرانیان یادآور شد: وزارت علوم تنها به یک مورد از مکاتبات ما پاسخ داده و در آن به تکرار مصاحبه­‌های مسئولان وزارت متبوع پرداخته و به رغم اینکه رابط اداری دانشگاه را پس از تخصیص شناسه کاربری و رمز عبور در کلاس آموزشی پذیرفته، به فاصله کوتاهی آن را غیرفعال کرده است.

وی درخصوص انتخاب اعضای هیئت علمی برای دانشگاه ایرانیان اظهار داشت: اعضای هیئت علمی معرفی­ شده دانشگاه به وزارت علوم همگی از اساتید مجرب بازنشسته یا شاغل در دانشگاه­‌ها هستند و هم­ اکنون بسیاری از موسسات آموزش عالی ازاین دسته از اساتید در قالب هیئت علمی پار‌ه‌­وقت بهره می­برند و حتی دانشگاه آزاد اسلامی نیز از همین شیوه متداول استفاده می­‌کند.

* دانشگاه ایرانیان به رغم بروز برخی مشکلات و موانع پیش رو به راه خود ادامه می­‌دهد

وی با تاکید بر طی مراحل قانونی راه­ اندازی دانشگاه ایرانیان از برخورد غیرمتعارف مسئولان وزارت علوم با این دانشگاه انتقاد کرد و افزود: در حال حاضر شمار زیادی از موسسات آموزش عالی در کشور هستند که تنها با اخذ موافقت اصولی فعالیت دارند و یا فاقد اساسنامه مصوب هستند و در طول سال‌­های متمادی نیز به آن­ها اجازه پذیرش دانشجو داده شد و این موضوعی است که وزارت علوم باید در قبال آن شفاف‌­سازی کند.

معاون آموزشی دانشگاه ایرانیان در مورد ایراد دیگر وزارت علوم مبنی بر ساقط شدن اعتبار موافقت اصولی دانشگاه به دلیل استعفای چند عضو هیئت موسس آن یادآور شد: اعضای هیئت موسس دانشگاه از ابتدا همین افرادی بودند که نامشان در اساسنامه آمده و به تایید دو وزیر مربوطه رسید. آنچه مسئولان وزارت علوم عنوان می‌­کنند اعضای هیئت امنا است که ماهیت جداگانه‌­ای با هیئت موسس دارند.

وی با اشاره به ماموریت ذاتی وزارت علوم برای کمک به رشد و توسعه علمی کشور، رفتار مسئولان این وزارتخانه را در قبال دانشگاه ایرانیان غیرقابل درک دانست و خاطرنشان کرد: دانشگاه ایرانیان به رغم بروز برخی مشکلات و موانع پیش رو به راه خود ادامه می­‌دهد و با پشت سر گذاشتن دوره پیش­ ثبت ­نام که تا آخر اسفندماه جاری ادامه دارد، گام‌­های بعدی را برخواهد داشت.