نماینده مردم تهران در مجلس در مورد دفاع سید محمد خاتمی از جمهوریت نظام گفت: برخی در حالی که دشمنان در سال 88 سعی داشتند، انقلاب را بدون پشتوانه نشان دهند، حیثیت بین‌المللی نظام را زیر سؤال ‌بردند.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما» به نقل از، فاطمه آلیا نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به اظهارنظر سیدمحمد خاتمی مبنی بر اینکه با تمام وجود از جمهوریت نظام دفاع می‌کند، گفت: همانگونه که امام(ره) فرمودند نظام ما جمهوری اسلامی است نه جمهوری تنها و نه اسلامی تنها.
وی با یادآوری این نکته که برخی افراد هنگامی که عرصه را آزاد می‌بینند شروع به پررنگ کردن بحث جمهوریت نظام دربرابر اسلامیت آن می‌کنند اظهار کرد: جمهوری اسلامی یعنی حکومت کرامت انسانی.
آلیا ادامه داد: اگر کسی درخصوص این واژه سخنی دارد ابتدا باید برادری خود را ثابت کرده سپس وارد عرصه اظهار نظر شود؛ مردم ما که جمهوری اسلامی تکیه‌اش به آنها است آقای خاتمی را جدای از جریان فتنه نمی‌دانند، چراکه خاتمی جاده صاف کن فتنه و مقوم شورش‌ها و یکی از اضلاع مثلث فتنه است و الان نیز در کانون خود مشغول تطهیر و برائت فتنه‌گران است.
وی با رد استانداردهای دوگانه در مورد جمهوریت نظام گفت: زمانی که مردم در صحنه‌اند و به نامزد مخالف بعضی‌ها رای داده‌اند و دشمنانی سعی دارند انقلاب را بدون پشتوانه مردم نشان دهند بعضی نه‌تنها از رأی مردم حمایت نمی‌کنند، بلکه حیثیت بین‌المللی نظام را نیز زیر سؤال می‌برند.
نماینده مردم تهران با تأکید بر اینکه مواضع آقای خاتمی پس از انتخابات 88 یکی از زمینه‌های تحریم‌ها علیه ملت است گفت: او باید پاسخ دهد که چرا استانداردهایش دوگانه است؟ زمانی که مردم به او و همفکران او رأی می‌دهند خوب می‌شوند و وقتی به جناح مقابل رأی می‌دهند بد هستند؟
وی با یادآوری اینکه خاتمی هنوز بابت مواضعش در سال 88، مشارکت در فتنه و حمایت از سران فتنه از مردم عذرخواهی نکرده است بیان کرد: امروز نشریات زنجیره‌ای می‌کوشند به تصور اینکه حافظه تاریخی مردم ضعیف است آهسته آهسته از موضوع فتنه حساسیت زدایی کنند و در حقیقت دارند افکار عمومی را تست می‌کنند.
آلیا ادامه داد: کسانی که عکس امام را پاره کرده و به ولایت فقیه توهین کرده‌اند جایی در دل مردم ندارند، هرچند که بکوشند در فضای آزاد مطبوعات خود را محبوب نشان دهند و سخنان امروزشان نیز جایگاهش صرفا در همان نشریات زنجیره‌ای است.
وی با اشاره به اینکه مردم ما همان مردم 9 دی، 22 بهمن و روز قدس هستند گفت: نشریات زنجیره‌ای از دولت جدید یارانه گرفته و ظرفیت خود را در اختیار فتنه قرار می‌دهند اما بدانند که تاثیری در اراده سیاسی مردم نداشته چراکه مردم راهی را که رهبری به آنها نشان دهد طی خواهند کرد.