العربیه با استناد به بیاینه یک شرکت گازی اماراتی مدعی شد که دیوان بین المللی لاهه در مناقشه شرکت کرسنت پترولیوم با شرکت ملی نفت ایران، به نفع شرکت کرسنت رای داده است.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ شبکه العربیه با انتشار بیانیه شرکت دانا گاز به عنوان شرکت مادر «کرسنت پترولیوم» ادعا کرد: «بر اساس رای دیوان حکمیت بین المللی لاهه، قرارداد ۲۵ ساله شرکت کرسنت پترولیوم با شرکت ملی نفت ایران به قوت خود باقی است و برای هردو طرف لازم الاجرا است. این دیوان حکم کرده که شرکت ملی نفت ایران مکلف به تحویل گاز موضوع این قرارداد از سال ۲۰۰۵ میلادی بوده است.»

در همین حال، تلویزیون دولتی انگلیس هم این ادعا را بیان کرد.

این در حالی است که در دو داوری پیشین، دادگاه لاهه به نفع ایران حکم داده بود اما در این مدت اتفاقاتی رخ داد که روال پرونده به نفع شرکت اماراتی تغییر کرد.

سایت جهان نیوز اطلاعاتی در دست دارد که نشان می دهد مافیای نفتی در داخل کشور، چگونه منافع ملی را با وارد کردن خسارت های چندین هزار میلیاردی برای کسب سودهای شخصی معامله کرده است.

جهان نیوز، در حال حاضر به دلیل ابلاغیه دولت، از پرداختن به جزئیات این پرونده معذور است اما در آینده نزدیک اطلاعات این فساد نفتی بزرگ را منتشر خواهد کرد تا چهره مفسدان اقتصادی نفتی و عمق خیانت های آنان برای مردم آشکار شود.
منبع : جهان