سازمان مجاهدين با اعلام رسمي آغاز فعاليت "شاخه برون مرزي" خود، رسما به جمع گروه هاي ضدانقلاب خارج‌نشين پيوست.

بنا به گزارش واصله اين سازمان با صدور بيانيه اي در سايت هاي ضد انقلاب، ضمن حمايت مجدد از اقدامات جريان فتنه و سران آن، به طرح ادعاها و اتهامات مختلفي عليه جمهوري اسلامي ايران و مسئولان آن پرداخته است.
سازمان مجاهدين در ادامه با اعلام رسمي آغاز فعاليت "شاخه برون مرزي" خود، رسما به جمع گروه هاي ضدانقلاب خارج‌نشين پيوسته است.

اعضاي اين سازمان در توجيه اقدام خود ادعا کرده اند که مسئولان ايران با انحلال احزاب و سازمان هاي اصلاح طلب و ايجاد فضاي امنيتي امکان هرگونه فعاليت سياسي و حزبي مستقل و مؤثر را در داخل کشور از همگان سلب کرده اند به همين دليل تصميم گرفته ايم شاخه برون مرزي سازمان را فعال کرده و ضمن وفاداري به اهداف و مباني مرامي و سياسي سازمان، تا رفع محدوديت ها و موانع تحميلي در داخل کشور به وظايف ملي، سياسي و تشکيلاتي خود در خارج کشور ادامه دهيم.

سازمان مجاهدين انقلاب البته در اين بيانيه درباره اتهامات مختلف خود توضيحي نداده است.
پيش از آنکه سازمان مجاهدين فعاليت خود را در کنار گروه هاي خارج نشين آغاز کند، از سوي سازمان مجاهدين خلق(منافقين) مورد حمايت قرار گرفته بودند.
سازمان مجاهدين خلق در بيانيه اي که مهر ماه در حمايت از سازمان مجاهدين انقلاب و حزب دوقلوي آن (مشارکت) صادر کرد، آورده بود که "ما انحلال جبهه مشارکت ايران اسلامي و سازمان مجاهدين انقلاب اسلامي را اقدامي سرکوبگرانه و کودتائي عليه اصلاح طلبان مي دانيم."

در کارنامه حزب مشارکت و سازمان مجاهدين تخلفات متعددي ثبت شده که ايجاد و هدايت آشوب ها، تهيه برنامه اي براي براندازي نظام و ارتباط مالي و سياسي با سفارتخانه‌هاي بيگانه بخشي از آن ها اعلام شده است.

گفتني است، شعبه 15 دادگاه انقلاب تهران به رياست قاضي «ابوالقاسم صلواتي» روز 20 مرداد سال‌جاري رسيدگي به پرونده کلاسه 88/15423 و 17887/ط/د و ابلاغيه‌هاي 10/4/88 رياست قوه قضائيه و با توجه به محتويات پرونده از جمله ادعانامه کيفرخواست 2 شهريور سال 88 دادستان عمومي و انقلاب تهران و تقاضاي دبير کميسيون ماده 10 قانون فعاليت احزاب و جمعيت‌ها و آراي صادره عليه اعضا و دبيرکل سازمان مجاهدين انقلاب و گزارش 16 مرداد 89 وزارت اطلاعات و با لحاظ مرامنامه و اساسنامه سازمان مجاهدين انقلاب و قانون احزاب، رأي دادگاه را نسبت به انحلال اين سازمان صادر کرده بود.