برخی چهره‌های با سابقه اصلاح‌طلب از سیدحسن خمینی که سالیانی را در قم به تحصیل علوم حوزوی پرداخته خواسته‌اند خود را برای انتخابات مجلس خبرگان نامزد کند.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»، هاشمی رفسنجانی در شطرنج سیاست، مشغول بازی با مهره‌هایی نظیر روحانی و سیدحسن خمینی است.

ایسنا به نقل از نامه‌نیوز و در مطلبی با عنوان «شطرنج هاشمی در زمین خبرگان» هاشمی را یک شطرنج‌باز ماهر خوانده و ادعا می‌کند: آیت‌الله مهدوی‌کنی تمایلی به حضور در انتخابات مجلس خبرگان ندارد. هاشمی اما استراتژی ویژه‌ای دارد و به دنبال آوردن حسن روحانی و سیدحسن خمینی است. اما پروژه اصلی هاشمی رفسنجانی در کنار حضور حسن روحانی، دعوت از سیدحسن خمینی است؛ دعوتی که چندی پیش از سوی برخی اصلاح‌طلبان انجام شد. برخی چهره‌های با سابقه اصلاح‌طلب از حاج‌سیدحسن آقای خمینی که سالیانی را در قم به تحصیل علوم حوزوی پرداخته خواسته‌اند خود را برای انتخابات خبرگان نامزد کند.

در پایان این نوشته آمده است: شاید مجلس خبرگان آخرین زمین بازی هاشمی ۸۰ ساله در فضای سیاسی ایران باشد؛ بازی‌ای که وی سعی می‌کند تمام مخالفین خود را از صحنه سیاسی ایران حذف کند.»‌(!)