وزیر کشور گفت: در انتخابات سال آینده ریاست جمهوری از 24 فرایند 23 مورد به صورت کاملاً رایانه‌ای خواهد بود.

مصطفی محمدنجار در حاشیه نشست سراسری استانداران، در جمع خبرنگاران افزود: این قانون در مجلس شورای اسلامی تصویب شده و به تأیید شورای نگهبان رسیده و رئیس‌ جمهور آن را برای اجرا به ما ابلاغ کرده است، بنابراین انتخابات سال آینده بر اساس این قانون اجرا خواهد ‌شد.

وی با اشاره به حضور رئیس جمهور و سخنرانی وی در این همایش اظهار داشت: آقای احمدی نژاد در این همایش درباره برگزاری پرشور انتخابات ریاست جمهوری و برگزاری مناسب آن در استان‌ها توصیه هایی برای استانداران مطرح کرد.

وزیر کشور گفت: رئیس جمهور همچنین بر فعال شدن کارگروه‌های کشاورزی استان‌ها به منظور واگذاری زمین و اختصاص تسهیلات به متقاضیان برای فعال شدن ظرفیت‌های کشاورزی استان‌ها و توجه به جنگل‌ها تأکید کرد.

وی با بیان اینکه اختیارات جدیدی به استانداران برای بهره‌‌ برداری از معادن استان‌ها داده می شود افزود: رئیس جمهور از استانداران خواست برنامه ‌ریزی لازم را برای تأمین مایحتاج نوروزی مردم در استان‌ ها انجام دهند تا کالاهای مورد نیاز مردم با قیمت مناسب در اختیار آنها قرار گیرد.

وزیر کشور گفت: رئیس جمهور همچنین با اشاره به در پیش بودن سفرهای نوروزی، به استانداران درباره برنامه ‌ریزی‌ لازم به منظور رفاه هر چه بیشتر مردم و لذت از سفرهای نوروزی دستورهایی داد.

وی از ایجاد فروشگاه‌های تامین کالا با قیمت مناسب در سراسرکشور خبر داد و افزود: این فروشگاه‌ها برای جلوگیری از احتکار ومقابله با گرانی و فروش کالاهای مورد نیاز مردم به مناسبت عید نوروز ایجاد می شود.

محمدنجار خاطرنشان کرد: رئیس جمهور در بخشی از سخنان خود با استانداران بر خدمت‌ رسانی با انگیزه و قدرت تا آخرین لحظه خدمت تاکید کرد و گفت که فرصت خدمت به مردم و کشور را غنیمت بشمارید و مهم ترین مسئله برای دولت، کار و خدمت به مردم است.

وی در پاسخ به سؤالی درباره اجرای طرح مهرآفرین در استان‌ها گفت: این طرح براساس قانون و بدون مشکل در استان‌ها در حال اجراست.

از ۲۴ فرایند انتخابات سال آینده ۲۳ مورد رایانه ای است

وزیر کشور گفت: در انتخابات سال آینده ریاست جمهوری از ۲۴ فرایند ۲۳ مورد به صورت کاملاً رایانه‌ای خواهد بود.

مصطفی محمدنجار در حاشیه نشست سراسری استانداران با اشاره به اینکه وزارت کشور در بیش ۳۰ سال گذشته متولی برگزاری انتخابات بوده است و تجربه خوبی هم در این زمینه دارد افزود: وزارت کشور در دولت‌های نهم و دهم پنج انتخابات برگزار کرده است و با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۹۲ این تعداد به هفت انتخابات افزایش خواهد یافت.

وی با بیان اینکه برگزاری هر دوره از انتخابات در سال‌های گذشته روند خوبی داشته است گفت: با اجرای سامانه جامع انتخابات، سرعت عمل و شفافیت برگزاری انتخابات بیشتر خواهد شد و ما برای برگزاری انتخابات آمادگی کامل داریم.

وزیر کشور افزود: اخذ الکترونیکی رأی که فرایند بیست و چهارم در انتخابات است، در انتخابات آینده نیز اجرا خواهد شد اما در باره تعداد شعبات و میزان گستردگی آن در حال گفتگو با شورای نگهبان هستیم.