«من و همکارانم در حال آماده‌سازی قانونی برای وضع تحریم‌های جدید اقتصادی علیه ایران هستیم... کنگره باز هم تحریم‌های بیشتری در مورد ایران وضع خواهد کرد.»

علیرغم دستیابی ایران و 1+5، به توافق هسته ای در ژنو که مورد استقبال اکثر کشورهای جهان نیز قرار گرفته است، نمایندگان آمریکایی همچنان به استفاده از زبان تهدید و تحریم تاکید دارند.

 

 

چندین نماینده کنگره آمریکا اعلام کردند که این کنگره باید وضع تحریم‌های بیشتر علیه ایران را ادامه دهد، اما این تحریم‌ها آنچنان که در توافق‌نامه ژنو ذکر شد، برگشت‌پذیر نخواهند بود.

 

 

"مارک کِرک"، سناتور جمهوری‌خواه کنگره آمریکا، پس از اعلام نتایج مذاکرات ژنو اعلام کرد: من و همکارانم در حال آماده‌سازی قانونی برای وضع تحریم‌های جدید اقتصادی علیه ایران هستیم که در صورت پای‌بند نبودن ایران به این پیمان طی شش ماه آینده اجرا خواهد شد.

 

 

 

مارک کرک: در حال آماده‌سازی قانونی برای وضع تحریم‌های جدید اقتصادی علیه ایران هستیم

 

 

همچنین"لیندزی گراهام"، دیگر سناتور جمهوری‌خواه کنگره آمریکا و از طرفداران افزایش تحریم‌ها علیه ایران نیز به سی.ان.ان (CNN) گفت: کنگره باز هم تحریم‌های بیشتری در مورد ایران وضع خواهد کرد؛ هرچند این تحریم‌ها شش ماه به تعویق بیفتند.

 

 

وب سایت رادیو فرانسه (RFI) به نقل از خبرگزاری فرانسه (AFP) می نویسد: این سخنان درحالی است که باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا، همزمان با مذاکرات نهایی در ژنو اعلام کرد: اکنون زمان وضع تحریم‌های بیشتر علیه ایران نیست.

 

 

 

لیندزی گراهام: کنگره باز هم تحریم‌های بیشتری در مورد ایران وضع خواهد کرد

 

 

در ادامه این گزارش می خوانیم: اما عده‌ای از نمایندگان کنگره آمریکا با بدبینی به پیمان ژنو که شنبه شب میان ایران و گروه 1+5 امضا شد؛ می‌نگرند و به نظر می‌رسد امیدی به پایدار ماندن آن ندارند.

 

 

"اِد رویس"، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا نیز به تلویزیون سی. ان. ان گفت: ما فکر می‌کنیم به جای کاهش تحریم‌ها یا فراهم آوردن امکانی برای ایران برای آغاز دوباره فعالیت‌های اقتصادی این کشور باید فشار بیشتری به آن وارد کرد.