۱۳۰ نفر از نمایندگان در تذکری کتبی به رئیس ‌جمهور از عدم مساعدت و حمایت از خسارت‌دیدگان برف اخیر در غرب استان مازندران انتقاد کردند.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما» به نقل از فارس، تذکرات کتبی نمایندگان و مسئولان اجرایی کشور از سوی هیأت رئیسه مجلس در جلسه علنی امروز مجلس تاریخ ۲۶/۱۲/۹۲ قرائت شد که این تذکرات به شرح زیر است:
عباس مقتدایی خوراسگانی نماینده مردم اصفهان به رئیس‌ جمهور ضرورت ضرورت رسیدگی به بی‌احترامی به خبرنگاران از جمله تصویربردار صدا و سیمای مرکز اصفهان در جریان دیدار کاترین اشتون از اصفهان را متذکر شد.
زهره طبیب‌زاده نماینده تهران در تذکری به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد که تجلیل از گرداننده اصلی نشریه زن روز در زمان طاغوت به عنوان پیشکسوت روزنامه‌نگاری نشان‌دهنده اعتقادات سکولاریستی نیست و نیز در تذکری به رئیس ‌جمهور اظهار داشت که آیا مشخص کردن نحوه هزینه‌کرد منابع بازگشتی ما از سوی ۱+۵ نقض حاکمیت ملی تلقی نمی‌شود؟
ابراهیم کارخانه‌ای نماینده مردم همدان به وزیر امور خارجه نقض مکرر مفاد توافقنامه توسط آمریکا و اتحادیه اروپا که موجبات بی‌اعتباری اجرای توافقنامه ژنو را فراهم کرده است و پاسخ‌های کلی و غیرشفاف و وزارت امور خارجه و روند موجود را متذکر شد و عنوان کرد که این موضوع اقدام قاطع و درخور شأن ملت ایران را می‌طلبد.
کارخانه‌ای و حسینی نمایندگان همدان و قصرشیرین در تذکری به وزیر ارتباطات خواستار اتخاذ تدابیر لازم و برنامه‌ریزی جدی برای ایجاد امنیت اجتماعی در بهره‌برداری از تلفن‌های همراه بخش خصوصی از طریق امکان ردیابی سریع و شناسایی مزاحمان تلفنی برای مردم شدند.
ابراهیم کارخانه‌ای نماینده مردم همدان در تذکری به وزیر امور خارجه اظهار داشت که پیشنهاد طرح تغییر رآکتور آب سنگین اراک به آب سبک و استخری طرح جدید غرب برای ورود به خطوط قرمز هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران است که ملت سرافراز ایران آن را نماد قله نبوغ جوانان برومند هسته‌ای خود می‌دانند و از تیم مذاکره‌کننده می‌خواهیم با حساسیت تماما موضوع را پیگیری و تماما از حقوق هسته‌ای ایران دفاع کنند.
لاله افتخاری نماینده مردم تهران در تذکری به وزیر امور خارجه عنوان کرد که چرا دقت لازم در سفر هیأت‌های خارجی به ایران از جمله سفر کاترین اشتون صورت نگرفت و منجر به ملاقات افراد معلوم‌الحال و متهمان فتنه ۸۸ شد و در تذکری به رئیس‌جمهور نیز اظهار داشت که آیا ایجاد معاونت اقوام ریاست ‌جمهوری و به دنبال آن برنامه‌ریزی برای آموزش به زبان اقوام سبب دوگانگی و پررنگ کردن قبیله‌گرایی و باز کردن راه سوءاستفاده برای دشمنان نظام نیست؟
حلیمه عالی نماینده مردم زابل در تذکری به وزیر امور خارجه خواستار تعیین ‌تکلیف دیپلمات ربوده شده ایران در یمن شد.
نعیمی نماینده مردم آستارا به رئیس ‌جمهور در خصوص بی‌پاسخ ماندن نامه تاریخ ۱۵/۷/۹۲ ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در دبیرخانه هیات دولت را متذکر شد.
۱۳۰ نفر از نمایندگان به رئیس‌ جمهور در ارتباط با برف سنگین در غرب مازندران و گذشت حدود ۵/۱ ماه از آن در صورتی که هیچ‌گونه کمک و مساعدتی به خسارت‌دیدگان و باغداران و گلکاران و صاحبان صنایع نشده تذکر دادند.
قاسم جعفری نماینده مردم بجنورد در تذکری به رئیس ‌جمهور عنوان کرد که عدم تخصیص اعتبارات سفر مقام معظم رهبری به خراسان شمالی در خصوص گردشگری سبب ضعف زیرساخت‌ها و شرمندگی مردم استان در پذیرایی از مهمانان و مسافران شده است.
نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه در تذکری به رئیس‌ جمهور اظهار داشت که ۹۰ درصد دریاچه ارومیه خشک شده در احیا و نجات آن تسریع کنید.