آنها از نجابت و روح آرام و متواضعانه دکتر ظریف وزیر امور خارجه ما سوء استفاده کردند. هر چه ایشان ادب بیشتر در مذاکرات نشان داده است، آنها بی‌ادب‌تر شده‌اند/ آمریکایی‌ها اخیرا گفته‌اند که ایران با پولی که آمریکا داده به فقرای خود کمک کرده."این واقعا واقعا پررویی است؛ پول آمریکا؟ پول مال ایران است. پول را دزدیده بودید. شما دزد هستید. حال که به برکت مذاکره مقداری از پول را برمیگردانید، این شد پول شما؟"

 

آیت‌الله موحد کرمانی امام جمعه موقت این هفته تهران با بیان اینکه آمریکایی‌ها پول ایران را دزدیدند و حالا که مقداری را پس می‌دهند با پررویی تمام می‌گویند که ایران با پولی که آمریکا داد به فقرا کمک می‌کند و این واقعا پررویی است، اظهار داشت: ظاهرا توقع آمریکایی‌ها بالا رفته است.

به گزارش «تابناک»،وی با بیان اینکه کری و شرمن واقعا کلمات زشتی گفتند که این کلمات لایق خود آنهاست، با اشاره به گفته مقامات آمریکایی مبنی بر رفع حصر مسئولان فتنه گفت: آمریکایی‌ها می‌گویند آن دو مسئول فتنه باید از حصر خارج شوند اما با این بیان و حمایت آمریکا دیگر آبرویی برای آن دو باقی نمانده است.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به تهدید نظامی آمریکا گفت: همچون هنگامی که امام علی(ع) به تهدید معاویه خندید، ایران هم به این تهدیدها می‌خنند؛ آمریکایی‌ها بالاخره اگر ادب در مذاکره ندارند قواعد مذکره را یاد بگیرند.

موحدی کرمانی با بیان اینکه این تهدیدات آمریکایی‌ها مصرف داخلی دارد و شوخی می‌کنند، گفت: آنها ایران را شناخته‌اند،‌ایران 8 سال جنگید و پس از این 8 سال انقلاب را سرافرازانه از جنگ خارج کرد.
وی افزود: آمریکایی‌ها اخیرا گفته‌اند که ایران با پولی که آمریکا داده به فقرای خود کمک کرده."این واقعا واقعا پررویی است؛ پول آمریکا؟ پول مال ایران است. پول را دزدیده بودید. شما دزد هستید. حال که به برکت مذاکره مقداری از پول را برمیگردانید، این شد پول شما؟"

موحدی کرمانی اضافه کرد: توقعات آمریکا خیلی بالا رفته. زمزمه این را دارند که ما به سراغ موشک های بالستیک هم می رویم. میگویند ایران باید از حمایت حزب الله دست بردارد.آمریکایی‌ها فکر کنند و با تعقل حرف بزنند.

وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها از نجابت و روح آرام و متواضعانه ظریف سوءاستفاده کردند، تصریح کرد: مردم از وزارت امور خارجه انتظار دارند که به این یاوه سرایی ها و بی حیایی های مقامات آمریکایی پاسخ دندان شکن بدهد. وزارت خارجه باید در مقابل متکبرین، تکبر نشان دهد.

امام جمعه موقت تهران اضافه کرد: من به آقای ظریف تسلیت میگویم که گرفتار مذاکره با این عناصر شده است.

آیت‌الله موحدی کرمانی ادامه داد: می‌گویند که ایران باید دست از حمایت از تروریست‌ها بردارد، تروریست‌ها چه کسانی هستند؟ آنها مقصودشان حزب‌الله است؟ حزب‌اللهی که از دین، شرف و کشورشان دفاع می‌کنند از دید آمریکا تروریست هستند و ایران مجرم است که که از اینها حمایت می‌کند.

وی افزود: می‌گویند ایران عامل بی‌ثباتی در لبنان، بحرین، غزه و افغانستان است. قدری فکر کنید، با تعقل حرف بزنید آنچه در این کشورها می‌گذرد جنایات شماست. شما آمدید جمعی از دشمنان سوریه را جمع کردید تا در مورد این کشور تصمیم بگیرند. دیگر از این جنایت بالاتر نمی‌شود. خطیب موقت نماز جمعه تهران با تاکید بر اینکه ملت سوریه باید برای خودشان تصمیم بگیرند، گفت: آیا ما که از سوریه حمایت می‌کنیم عامل بی‌ثباتی هستیم؟ ببینید چقدر حرف‌های بی‌ربط می‌زنید. در لبنان و عراق نیز همین‌گونه است. حکومت قانونی و مشروع در لبنان به وجود آمده اما شما از تروریست‌ها حمایت می‌کنید تا مردم را بکشند و حکومت را به زمین بزنند. ایران که از مظلومین حمایت می‌کند، عامل بی‌ثباتی شده است؟ بحرین و غزه و افغانستان هم از همین مقوله هستند.

آیت‌الله موحدی کرمانی ادامه داد: عجیب‌تر این است که جان‌کری می‌گوید ما بر تاریخ 30ساله ایران چشم نبسته‌ایم، بله، چشم نبندید و چشم خود را باز کنید و ببینید که چقدر جنایت کردید.وی افزود: می‌گویند لغو تحریم‌ها اندک و قابل برگشت است و اینها را در فضای مذاکره می‌گویند. می‌گویند در طول 6 ماه آینده ما با تحریم‌ها فشار را بر اقتصاد ایران ادامه می‌دهیم و نمی‌گذاریم اقتصاد ایران بهبود یابد. حالا با تمام این حرف‌های بی‌ربط و بی‌اساس و با این تهمت‌ها جا ندارد که ایران فریاد بزند و فریادش به آسمان برسد که مرگ بر آمریکا؟

خطیب امروز نمازجمعه تهران ادامه داد: مردم از وزارت خارجه ایران انتظار دارند که به این یاوه‌سرایی‌ها و به این دروغ‌ها و به این تهمت‌ها و پررویی‌ها پاسخ دندان‌شکن داده شود. آیت‌الله موحدی کرمانی ادامه داد: آنها از نجابت و روح آرام و متواضعانه دکتر ظریف وزیر امور خارجه ما سوء استفاده کردند. هر چه ایشان ادب بیشتر در مذاکرات نشان داده است، آنها بی‌ادب‌تر شده‌اند.