در طول تاریخ بشریت هرجا قدرت‌های بزرگ، استکبار و طاغوت خواستند بر ملت‌ها مسلط شوند و هویت‌شان را از بین ببرند، آنها را تحقیر کردند و یکی از ابزارهای آنان برای این کار این بود که مردم از افتخارات فاصله بگیرند و گسستی بین مردم و افتخارات ایجاد کنند.

به گزارش «پایگاه خبری تحلیلی رئیس جمهور ما» به نقل از تسنیم، حمیدرضا مقدم‌فر معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران عصر روز گذشته در آئین رونمایی از کتاب شاهد عینی که در نخلستان اوج با حضور نادر طالب‌زاده، حسین مظفر، وحید یامین‌پور و محمدحسن روزی‌طلب برگزار شد، ضمن تبریک ولایت امیر مومنان علی بن ابی‌طالب(ع) گفت: امیدوارم همه مشمول فیوضات ماه رجب قرار گیریم.

وی ادامه داد: در طول تاریخ بشریت هرجا قدرت‌های بزرگ، استکبار و طاغوت خواستند بر ملت‌ها مسلط شوند و هویت‌شان را از بین ببرند، آنها را تحقیر کردند و یکی از ابزارهای آنان برای این کار این بود که مردم از افتخارات فاصله بگیرند و گسستی بین مردم و افتخارات ایجاد کنند.
مقدم‌فر اضافه کرد: البته در کنار این گسست آنها می‌خواهند به آینده ناامیدی ایجاد کنند، یعنی گسستی بین مردم، افتخارات و آینده ایجاد کنند.
معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران با بیان اینکه آنها درصددند تا تاریخ را تحریف کنند، اظهار داشت: می‌خواهند افتخارات را تبدیل به ننگ کنند و در این راه شخصیت‌های بزرگ و ارزشمند کوچک و شخصیت‌های حقیر و خائن تبدیل به اشخاصی که باید به آنها افتخار کرد، شوند. این روند از ابتدای تاریخ تا به امروز دنبال شده است.
حوادث و رخدادهای متکثری که در طول انقلاب اتفاق افتاده است، یکی دیگر از مطالب مطرح شده از سوی مقدم‌فر در مراسم آئین رونمایی از کتاب شاهد عینی بود.
وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی در سه دهه و نیم اخیر حوادث و رخدادهای متکثری را تجربه کرده است، اظهار داشت: می‌توان این حوادث و رخدادها را با تحریف و جابه‌جایی حقایق تبدیل به عکس آن کرد.
مقدم‌فر ضمن تایید مطالب مطرح شده از سوی روزی‌طلب مبنی بر اینکه در زمینه تحریف تاریخ انقلاب دشمن جلو افتاده است، اظهار داشت: بحث تاریخ شفاهی از واشنگتن و لندن شروع شده است و باید مراقب باشیم، از این رو دوستان حرکت و ابتکار خوبی را به خرج دادند.
وی با بیان اینکه بنده به آقایان در خصوص انتشار کتاب شاهد عینی تبریک می‌گویم، گفت: در دل این کار شجاعت، ابتکار، خلاقیت، بصیرت و عمل به هنگام دیده می‌شود و کار، کار بزرگی است.
انتشار کتاب هاشمی و نقش او در سال ۸۸ یکی دیگر از محورهای سخنان معاون فرهنگی اجتماعی سپاه بود.
وی با اشاره به اینکه ۴ سال از حوادث فتنه سال ۸۸ می‌گذرد، افزود: امروز شاهد آنیم که کتاب هاشمی رفسنجانی و نقش او در سال ۸۸ منتشر شده است، این کتاب به دنبال تطهیر ایشان در آن رخدادهاست بنابراین اگر غافل شویم، با کتاب‌های قطور و با هنجارهایی که خلق می‌شود، دیگران به گونه‌ای دیگر تاریخ را نشان می‌دهند.
معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران بار دیگر از اقدام آقایان پیرامون انتشار این کتاب تقدیر و تشکر و اقدام آنها را فتح بابی برای حرکت‌های بزرگ در آینده عنوان کرد و افزود: امیدواریم جامعه سیاسی، علمی، فرهنگی و تاریخ‌نویسی ما از این کار به عنوان یک مدل و الگو بیاموزند.
مقدم‌فر ضمن تشکر از یامین‌پور برای طرح سوال‌های مناسب و به‌جا که با فعالان سیاسی و فرهنگی انجام داده و در این کتاب نیز منتشر شده است، افزود: طرح سوال‌ها بسیار مهم است، بنابراین مصاحبه‌ها هنرمندانه انجام شده است.
حادثه تروریستی سفارت ایران در لندن موضوع دیگر سخنان حمیدرضا مقدم‌فر در این نشست فرهنگی بود.
وی با اشاره به حادثه تروریستی سفارت ایران در لندن خاطرنشان کرد: عده‌ای سفارت ما را گرفتند و بنده هم در جریان حادثه بودم. باید به نقش شهید لواسانی اشاره شود. حقیقتا وی جزو شهدای مظلوم این حادثه است. بنده او را می‌شناختم و این شهید را هم غسل دادم، از این رو وقتی گفت‌وگوی یامین‌پور عزیز با افروز را خواندم، برایم جالب بود.
معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران در پایان سخنانش تاکید کرد: ما با آسیب‌هایی روبرو هستیم و بنده نمونه آن را برای شما بیان کردم و امیدوارم این کار را با شجاعت ادامه دهید.