از روزی که مدیران منصوب دولت یازدهم در این استان کار خودشان را آغاز کرده اند، بسیاری از آنان اسطوره سازی از یکی از سران فتنه را آغاز کرده اند؛ فردی که پس از موسوی و کروبی، بیشترین بار فتنه ۸۸ را به دوش کشید و البته با رافت و تسامح نظام، تاکنون محاکمه نشده است.

فردی که در دوران ریاست جمهوری اش بیشترین هجمه به ارکان فرهنگی و سیاسی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران وارد شد و تعدادی از مدیران، سمپادها و هواداران آن دولت حالا جیره خوار انگلیس، آمریکا، هلند، فرانسه، بلژیک، رژیم صهیونیستی و… هستند.

عطاءالله مهاجرانی؛ دوست نزدیک خاتمی و وزیر ارشاد دوران ریاست جمهوری وی

رمضانپور؛ معاون وزیر ارشاد دوران خاتمی در بی بی سی فارسی

واحدی؛ سردبیر فراری روزنامه آفتاب یزد

در مراسم تودیع و معارفه استاندار یزد، میرمحمدی اردکانی به تمجید و مدح خاتمی پرداخت و او را یکی از سرمایه های استان معرفی کرد. استاندار یزد به همین هم اکتفا نکرد و در آبان سال گذشته در جمع اصلاح طلبان با تأکید براینکه خاتمی نماد اصلاحات در کشور است، گفت: قبل از اینکه ایشان در صحنه حضور یابد مفهوم اصلاحات نداشتیم و تفکر اصلاحات با حضور ایشان ظهور و بروز پیدا کرد.

میرمحمدی اردکانی: خاتمی نماد اصلاحات است

این روند به صورت جسته و گریخته در سایر مراسم و محافل عمومی دولتمردان استانی دولت حسن روحانی ادامه یافت تا آنکه در تودیع و معارفه فرماندار اردکان و با سخنان فرماندار جدید این شهر به اوج خود رسید.

عکس یادگاری فرماندار جدید اردکان با سیدمحمد خاتمی

دیدارهای برخی مقامات ارشد استانی هم با سیدمحمد خاتمی این روزها به صورت آشکار و علنی انجام می شود و حتی در اقدامی عجیب تصاویر و خبر این دیدارها هم از خبرگزاریهای رسمی کشور منتشر می شود.

این رویه به همین جا ختم نشده و حتی عده ای از افراطیون مسقط الراس خاتمی با نصب بنرهای بزرگی از این فرد در سطح شهر اردکان، وقاحت را به اوج خود رساندند. به گونه ای که با واکنش مردمی و نهادهای مسئول مواجه شدند.

نصب بنرهای بزرگ از چهره خندان محمد خاتمی در اردکان

به نظر می رسد این گونه اقدامات در راستای مشروعیت سازی برای یک عنصر ورشکسته سیاسی و بازگرداندن وی به عرصه سیاست می باشد و از این رو هشیاری نهادها امنیتی، انتظامی و قضایی کشور و استان ضروری می باشد و در این راستا لااقل تذکر یا هشداری از سوی نهادهای مذکور به استاندار، معاونین و فرمانداران وی  برای خودداری از چنین اقدامات خطرناکی خالی از فایده نیست.

گفتنی است دیدار با سورورس، تقاضای همه پرسی آن هم چند روز بعد از انتخابات ۸۸، تبریک زودهنگام به موسوی در انتخابات ۸۸ در روز ۲۲ خرداد، سکوت وی در برابر وقاحتهای حامیانش و شعارهایی چون نه غزه نه لبنان، جمهوری ایرانی، مرگ بر اصل ولایت فقیه، حمله به نظام به خاطر مقابله با اوباشگران فتنه۸۸ و تطهیر آنان، دیدارهای متعدد با مجرمان امنیتی که تا حالا هم ادامه دارد، غیرقانونی قلمداد کردن دادگاه فتنه گران۸۸ و… تنها بخش کوچکی از اقدامات آشکار شده محمد خاتمی در شعله ور نگاه داشتن فتنه ۸۸ می باشد؛ به گونه ای که رضا پهلوی -پسر شاه معدوم- در مصاحبه ای صراحتا از این اقدامات خاتمی حمایت کرد و گفت: او و هاشمی رفسنجانی در مسیر درست حرکت می‌کنند.

مصاحبه رضا پهلوی با روزنامه اشپیگل: خاتمی در مسیر درست حرکت می کند

http://www.spiegel.de/international/world/iran-s-crown-prince-reza-pahlavi-iran-is-my-true-and-only-home-a-641984.html#sthash.oISuTCZA.dpuf

همچنین محمد علی ابطحی -دوست و یار نزدیک محمد خاتمی- در نشست خبری پس از جلسه دادگاه (۱۰/۵/۸۸) خاطرنشان کرد: دلایل موسوی در خوشبینانه‌ترین حالت این است که وی جامعه ایرانی را نمی شناخت. وی با بیان اینکه خاتمی جامعه را به خوبی می‌شناخت،‌ اظهار داشت: خاتمی فضای جامعه را می‌شناخت، وی اقتدار نظامی، ‌انتظامی و مقام معظم رهبری که در جایگاه والایی قرار دارند را می شناخت و با توجه به اینکه وی نسبت به این موضوعات شناخت داشت، این یک نوع خیانت است که از موسوی در موضوع تقلب حمایت کرد.