ایشان اگرچه دانشجویان را توصیه به مستند صحبت کردن نمودند امّا خود وی در بخشی از اظهاراتشان ادعایی را مطرح کردند که از سوی یکی از مسئولان موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی (ره) و نزدیکان به حضرت علامه مصباح یزدی تکذیب شد.

حجت‌الاسلام مصطفی پورمحمدی، رئیس سازمان بازرسی کل کشور بعداز ظهر روز دوشنبه با حضور در دانشگاه علم و صنعت و در جمع دانشجویان این دانشگاه در نشستی که با نام «مبارزه با مفاسد اقتصادی از شعار تا عمل» برگزار شد، در پاسخ به سئوال دانشجویی که پرسیده بود " شنیده شده حجت الاسلام نواب که عضو جامعه روحانیت مبارز و مشاور آقای لاریجانی است، در هنگام انتخابات و به نفع میر حسین موسوی دو چک بانکی به بهزادیان نژاد داده است، آقای نواب و شما چه ارتباطی با کمیته 8+7 دارید" ، گفت: از دانشجویان انتظار دارم که مستند صحبت کنند، چون اینجا دانشگاه و یک محیط علمی است.

به گزارش بی باک، ایشان اگرچه دانشجویان را توصیه به مستند صحبت کردن نمودند امّا خود وی در بخشی از اظهاراتشان ادعایی را مطرح کردند که از سوی یکی از مسئولان موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی (ره) و نزدیکان به حضرت علامه مصباح یزدی تکذیب شد.

پور محمدی در پاسخ سئوال یک دانشجو درباره آقای نواب مدعی شد : حجت الاسلام نواب جزو جامعه روحانیت و یک طلبه پیش از انقلاب است. وی قائم مقام آیت الله مصباح یزدی است و از بنیانگذاران مؤسسه امام خمینی (ره) است.

وی افزود: حجت الاسلام نواب مدرسه هنری داشت که آن را اداره می‌کرد که اکنون این مدرسه به دانشگاه تبدیل شده است. میر حسین موسوی، رئیس فرهنگستان هنر بود که نواب نیز قرار دادی با فرهنگستان هنر بست تا ده دانشجو ـ طلبه خود را تربیت کند تا استاد شود و برای تربیت آنها به فرهنگستان هنر قرار شد، پول پرداخت کند که در سال 88 آخرین مبلغ قرار داد به فردی که فرهنگستان هنر بود حوال شد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور اظهار داشت: هر چیزی را که در سایت‌های خبری می‌بینید، اعلام می‌کنید من سیاسی کاری می‌کنم. اگر راست می‌گویید بروید حساب کسانی را که هفتاد تا هشتاد میلیارد تومان ثروت دارند بیرون بکشید.

پورمحمدی اظهار داشت: باید گیر و دارهای خود را بشناسیم تا فردا دچار مصیبت دوباره نشویم و پرونده اختلاس دیگری علم نشود.

این در حالی است که یکی از مسئولین موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی (ره) در واکنش به این اظهارات به خبرنگار " بی باک" گفت: قائم مقام علامه مصباح یزدی در موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی (ره) به هیچ وجه آقای نواب نیست بلکه آیت الله رجبی این مسئولیت را برعهده دارند.

ایشان همچنین اظهار داشت: بعد از این اظهارات آقای پور محمدی از دفتر حضرت علامه مصباح یزدی به آقای نواب تذکر داده شده است که تحت هیچ شرایطی و ابدا خود را قائم مقام علامه مصباح معرفی نکند.

وی همچنین تاکید کرد: برای ما نیز همچون دانشجویان عزیز دانشگاه علم و صنعت جای سئوال است که آقای نواب با چه توجیهی به نفع میر حسین موسوی دو چک بانکی به بهزادیان نژاد داده است.

ایشان در ادامه افزود: ماجرای آن چکها بسیار مبهم است چون برخی قبلا می گفتند این چکها در قبال کتابهایی بوده است که آقای نواب از میرحسین موسوی خریده است امّا الان رئیس سازمان بازرسی کل کشور که به قطع سخنانشان موثق تر از دیگران است، مطلب دیگری می فرمایند.

وی در پایان گفت: از آنجا که آقای نواب از لحاظ علمی ضعیف هستند و به اصطلاح صرفا یک نیروی سخت افزاری هستند تا نرم افزاری، لذا علامه مصباح مخالف تاسیس دانشگاه ادیان توسط وی بودند و نسبت به خطرات و انحرافات احتمالی در پیش روی این دانشگاه به آقای نواب گوشزد کردند امّا ایشان به توصیه های علامه گوش نداده و کار خودشان را کردند.