سفیر ایران در لبنان، سردار خوش‌نویس را شهید راه مقاومت و ترور وی را پروژه‌ای صهیونیستی دانست و تاکید کرد که طرح‌های بازسازی وی در لبنان خاری بر چشم صهیونیست‌ها بود.

«غضنفر رکن آبادی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در گفت‌وگو با العالم تأکید کرد: بزرگترین ذینفع از اقدام تروریستی منجر به شهادت حسام خوش نویس (شهید شاطری)، رژیم صهیونیستی است.

رکن آبادی گفت: خوش نویس هنگام بازگشت از دمشق به بیروت شهید شد، و ما مساله شهادت وی را پیگیری می‌کنیم.

وی با اشاره به انتشار اخبار ضد و نقیض درباره نحوه شهادت خوش نویس خاطرنشان کرد: این اخبار به هیچ وجه صحت ندارد؛ به ویژه خبر منتشر شده از سوی گروه موسوم به ارتش آزاد که مدعی شده حسام خوش نویس در حمله هوایی دو هفته پیش رژیم صهیونیستی به منطقه جمرایا در ریف دمشق شهید شده است.

سفیر ایران در بیروت تأکید کرد: رژیم صهیونیستی با استفاده از مزدوران خود حسام خوش نویس را شهید کرد؛ به ویژه اینکه خوش نویس مسئول بازسازی ویرانی های برجای مانده از تجاوز سال 2006 این رژیم به لبنان بود.

رکن آبادی در ادامه خاطرنشان کرد: شهید خوش نویس در مسیر دمشق به بیروت هدف حمله مستقیم افراد مسلح قرار گرفت.

ادامه تلاش‌ها برای کشف جزئیات ترور

رکن آبادی ترور خوش نویس را خدمتی بزرگ به رژیم صهیونیستی توصیف کرد و اظهار داشت: ایران به تلاش خود برای کشف جزئیات ترور خوش نویس ادامه می‌دهد.

وی تأکید کرد: مسئولان ترور خوش نویس، اخبار ضد و نقیضی درباره ترور وی منتشر می کنند؛ برخی از این گروه ها مدعی کشته شدن خوش نویس در حمله رژیم صهیونیستی به جمرایا شهید شده، و برخی دیگر مزدوران رژیم صهیونیستی را عامل ترور وی می دانند، و برخی هم مطالب دیگری بیان می کنند؛ ولی ایران تا مشخص شدن نتایج تحقیقات به این مطالب اهمیت نمی دهد.

ارتباط عاملان ترور با رژیم صهیونیستی

سفیر ایران در بیروت ادامه داد: عاملان ترور خوش نویس با رژیم صهیونیستی مرتبط هستند، به ویژه اینکه مسئولیت شهید خوش نویس بازسازی ویرانه های برجای مانده از تجاوز سال 2006 رژیم صهیونیستی به لبنان بود.

رکن آبادی تأکید کرد: شهید خوش نویس « پارک ایران» را در منطقه صفر مرزی مارون الرأس که در سال 2006 میدان درگیری مقاومت و دشمن صهیونیستی بود احداث کرد؛ این پارک به خاری در چشم دشمن صهیونیستی تبدیل شده است و دشمن صهیونیستی از سازمان ملل متحد خواست که این پارک را تخریب کند ولی درخواستش به نتیجه نرسید.

این دیپلمات ایرانی اظهار داشت: پس از انتشار خبر شهادت خوش نویس، نمایندگان گروه های مختلف و نماینده رئیس جمهوری لبنان با حضور در سفارت ایران در بیروت، شهادت وی را تسلیت گفتند.

خوش نویس شهید مقاومت است

رکن آبادی تأکید کرد: ایران، رژیم صهیونیستی را عامل اصلی ترور خوش نویس می داند؛ خوش نویس شهید مقاومت است.

رکن آبادی درباره ادعای برخی رسانه ها مبنی بر «فعالیت نظامی» شهید خوش‌نویس در سوریه گفت: برخی رسانه‌ها نیز اعلام کرده اند که مسئولیت شهید خوش نویس در سوریه اجرای طرح های بازسازی بود؛ اگر شهید خوش نویس فعالیت نظامی در سوریه داشت، ایران آن را مخفی نمی کرد.

رکن آبادی تأکید کرد: سوریه اکنون در وضعیتی قرار ندارد که بخواهد طرح های بازسازی را آغاز کند؛ این طرح ها باید پس از پایان بحران و برقراری امنیت و آرامش اجرا شود.