شب گذشته (۲۰ اسفند) با درخواست مسئولان وزارت اطلاعات جلسه ای بین وزیر اطلاعات و نمایندگان سئوال کننده از وزیر و معاونین وی در یکی از اتاق های مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»،  به نقل از رجانیوز، حجه الاسلام رسايي نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در این باره در سایت شخصی خود نوشت: موضوع سئوالات نمایندگان، درباره مسائل مهم امنیتی بود که وزیر اطلاعات باید به آنها پاسخ می داد بنده وقتی وارد جلسه شدم، جوان۲۳ ساله ای را دیدم که برایم غریبه بود. از یکی از مسئولان وزارت پرسیدم ایشان کیست که پاسخ داد نمی شناسم.

در ابتدای جلسه برخی از همکاران نماینده، موضوعات کلی ای را مطرح کردند و از جمله آقای کوچک زاده ضمن تشکر از وزیر اطلاعات، قبل از طرح موضوعاتش گفت که مناسب است ابتدا همکاران حاضر در جلسه معرفی شوند. آقای علوی همه همکاران خود را معرفی کرد اما فردی که برای ما غریبه بود را معرفی نکرد. بنده به شوخی خطاب به ایشان گفتم که ظاهرا فراموش کردید ایشان را معرفی کنید و آقای علوی به این جمله اکتفا کرد که ایشان همراه من است.

پاسخ خیلی اجمالی وزیر برای همکاران ما قانع کننده نبود. بنابر این آقای کوچک زاده مجددا تأکید کرد که خب این همراه شما اسم و جایگاه ندارد. وزیر اطلاعات هم گفت من وزیرم و حق دارم هر کسی را همراه بیاورم. بنده خطاب به وزیر اطلاعات گفتم بله شما هم مثل دیگران می توانید هر کسی را همراه خود به هر جلسه ای ببرید ولی هر جلسه ای برای خود شأنی دارد و این شئونات باید رعایت شود. دوستان دیگر هم اعتراض کردند اما باز هم وزیر اطلاعات اعلام کرد که نمی خواهد ایشان را معرفی کند.

آقای کوچک زاده که از این ادبیات و رفتار وزیر اطلاعات برآشفته شده بود گفت: آقای وزیر! شاید من می خواهم نکته ای بگویم که نباید این فرد بشنود. اصلا شاید من می خواهم در باره همین فرد حرفی بزنم و نمی توان در حضورش بگویم شما بگویید ایشان بیرون باشد تا من صحبت کنم و آقای علوی در کمال ناباوری همه ما گفت: اگر ایشان از جلسه بیرون بود من هم جلسه را ترک می کنم!

بنده خطاب به وزیر اطلاعات گفتم که این چه حرفی است شما می زنید. قرار است در این جلسه سئوالات مهم نمایندگان درباره مسائل امنیتی کشور مطرح شود و وقتی کسی در جلسه است که ما نمی دانیم کیست، نمی توانیم راحت صحبت کنیم. شما حق دارید هر کسی را همراه خود بیاورید ولی ما هم حق داریم جلسه را ترک کنیم و ادامه ندهیم. وزیر اطلاعات در این وقت پاسخ عجیب تری داد و گفت: بله شما هم حق دارید می توانید جلسه را ترک کنید. مجددا به ایشان گفتم که این کار شما توهین به حاضران است حتی معاونین خودتان که آقای علوی گفت: ایشان همراه من آمده و فرزند معنوی من است!

بنده اعلام کردم که این رفتار را توهین آمیز می دانم بنابراین جلسه را ترک کردم. بعد از من آقای زارعی هم ضمن اعتراض از جلسه بیرون آمد. آقای کوچک زاده هم در اعتراض نکاتی را بیان می کرد اما او هم بعد از دقایقی جلسه را ترک کرد. بلا فاصله آقایان پژمان فر و نبویان هم حلسه را ترک کردند. اکثریت از جلسه بیرون آمدند و چند همکاری که باقی ماندند بر اساس اظهار خودشان به رفتار وزیر اعتراض کردند.

بیرون از جلسه در حالی که همه از این رفتار وزیر اطلاعات تعجب کرده بودیم، به دلیل مصلحت نظام و وزارت اطلاعات تصیم گرفتیم که این رفتار غلط و عجیب وزیر را با تذکر و مصاحبه علنی نکنیم و امروز طی نامه ای اعتراض خود را به هیأت رئیسه اعلام کنیم. اما با کمال تعجب امروز صبح در صفحه اول یکی از روزنامه های دولت، خبر تفصیلی اما جهت دار و تحریف شده این جلسه را دیدیم! بررسی که کردیم متوجه شدیم که خبر ریز این جلسه که ساعت ۹ شب در اتاق جلسات هیأت رئیسه برگزار شد بود به شکل تحریف شده ای علیه دکتر کوچک زاده و با هدف تطهیر وزیر اطلاعات به فاصله چند پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ماساعت در برخی از سایت های خبری مجازی منتشر شده است.

این که فرد حاضر در جلسه چه کسی بود نمی دانم ولی اگر این جوان ۲۳ ساله فرزند وزیر اطلاعات بود، چرا از بیان این موضوع استنکاف داشت. البته حتی اگر فرزند وی بود هم توجیهی برای حضور در جلسه ای با این سطح نمی کرد! اگر فرزند وزیر بود پس چرا معاونین و مسئولان وزارت اطلاعات اظهار بی اطلاعی می کردند!

اگر جوان مورد نظر، همراه وزیر اطلاعات بود چرا همراهان وزیر او را نمی شناختند؟ اگر در دفتر وی کار می کرد، چرا دیگران او را نمی شناختند! اصلا چرا وزیر اطلاعات در برابر خواسته معقول و منطقی نمایندگان حاضر نبود تا فرد حاضر در جلسه را معرفی کند؟ چرا محتوای این جلسه به فاصله چند ساعت به شکل تحریف شده ای در سایت های همسو با دولت منتشر شد؟ وزیر اطلاعات از چه چیز واهمه داشت که در اقدامی رو به جلو تصمیم گرفت این متن را در اختیار رسانه ها قرار دهد؟

البته ما این موضوعات را دنبال می کنیم و برای همین، امروز بر اساس آیین نامه از وزیر اطلاعات با توجه به اطلاعات تکمیلی ای که به دست آمده این سئوالات را طرح کرده ایم:

۱ . فردی که در جلسه وزیر اطلاعات و نمایندگان حضور داشت و از معرفی وی خودداری شد، کیست و تابعیت چه کشوری را دارد؟

۲ . چه کسی متن پیاده شده این جلسه را به فاصله چند ساعت به شکل تحریف شده و جهت داری در اختیار چند رسانه همسو با دولت قرار داده؟

متنی که در برخی سایت ها و روزنامه قانون منتشر شده است در نقل بخشی از مطالب دقیق است اما بخشی از مطالب طرح شده را حذف کرده و تلاش کرده با توصیف حالات افراد (مثلا وزیر با حالتی متین ... یا کوچک زاده با روش خاص خودش با عصبانیت ...) دکتر کوچک زاده را تخریب و وزیر مربوطه را مبرا کند.

همانطور که نوشتم قرار بود تا این رفتار توهین آمیز و عجیب وزیر اطلاعات را خبری نکنیم اما وقتی امروز مشروح تحریف شده آن را در صفحه اول یکی از روزنامه ها دیدم، چاره ای جز بیان واقعیت نبود.

متن تحریف شده و جهت داری که شب گذشته در برخی از سایت های اینترنتی و امروز صبح در قالب تیتر یک روزنامه قانون منتشر شده به این شرح است که موارد مهم آن را تذکر داده ام:

"عصر ديروز وزير اطلاعات در نشستي غير رسمي به دعوت چند تن از نمايندگان مجلس شركت كرد تا به سوالات مختلف پاسخ دهد.

در اين نشست تعدادي از نمايندگان از جمله حجج الاسلام رسايي، نبويان و آقايان كريمي قدوسي، پژمان فر، زارعي با متانت سوالاتي را طرح و حجت الاسلام علوي نيز به سوالات مرتبط با حوزه مسئوليتش پاسخ گفت؛ اما اعتراض مهدي كوچك‌زاده به حضور يكي از همراهان وزير به مشاجره اي تبديل شد و جلسه را به تشنج كشيد. (غیر از دکتر کوچک زاده، نمایندگان دیگر هم در این باره سئوال و اعتراض داشتند)

بر اساس شنيده‌ها وزير اطلاعات در پاسخ به اعتراض وي مي‌گويد: ايشان از همراهان بنده هستند و من حق قانوني دارم ايشان را با خود به جلسه بياورم.

كوچك‌زاده كه اين سخنان در وي تاثيري نداشته شروع به اتهام زني به همراه وزير مي‌كند و خطاب به وي مي‌گويد: چرا اين فرد را به همراه خودتان آورده‌ايد؟ با اين كار به همه توهين كرديد و اين يك نكته منفي در ذهن بنده مي ماند و در آينده هر كجا بنشينم، مي گويم. (آقای کوچک زاده به آن فرد اتهامی نزد و توهینی هم وارد نکرد بلکه اشکال حضور وی در این جلسه را به شکل منطقی بیان کرد)

كوچك زاده در ادامه و با همان روش خاص خودش اتهامات زننده اي را به فرد همراه وزير اطلاعات نسبت مي دهد و مي‌گويد: بنده اين فرد را در جاهاي نامناسب ديده‌ام، مي‌خواهيد رو كنم؟! (وی گفت شاید این فرد مثلا در جلسه نامناسبی بوده و من نمی توانم در حضور خودش بگویم)

وزير در پاسخ به تهمت‌هاي كوچك زاده مي‌گويد: ايشان يك فرد مسلمان و داراي شخصيت هستند. نبايد به ايشان توهين كنيد و شايد بنده ايشان را براي ماموريت به محلي بفرستم شما چرا بي احترامي مي‌كنيد؟ ايشان در جلسه هستند شما به صحبت هايتان ادامه دهيد و اگر قرار باشد ايشان را از جلسه بيرون كنيد، بنده نيز بيرون مي روم.

حميد رسايي كه قصد داشت جلسه را آرام كند خطاب به كوچك زاده گفت: شما اگر اعتراضي داريد جلسه را ترك كنيد و آقاي وزير حق دارند همراهاني با خود بياورند ولي كوچك زاده در ادامه با پرخاش مي‌گويد: مملكت رو به قلدري رفته است كه وزير اينگونه برخورد مي كند. (بنده به دکتر کوچک زاده نگفتم که شما از جلسه بروید بیرون بلکه گفتم ما هم می توانیم از جلسه بیرون برویم و خودم هم اولین کسی بودم که جلسه را ترک کردم)

كوچك زاده با تهديد وزير ادامه مي‌دهد: من از اين جلسه مي‌روم و از راه هاي ديگر سوالات را مطرح مي‌كنم. حجت الاسلام علوي نيز با متانت پاسخ داده: بنده از شما سلب اختيار نمي‌كنم.

كوچك زاده نيز ادامه مي‌دهد: اگر رفتار خارج از ضابطه ديديد ريشه آن اينجاست. من حاضرم مثل يك مخبر براي وزارت اطلاعات كار كنم ولي از اين به بعد اينطوري نيست. بايد بگويم برخي ها فكر مي كنند كه قرار است در كشور كودتا شود، به خدا در اين كشور كودتا شده است وگرنه رئيس جمهور نمي‌گويد خزانه خالي است، وزير خارجه نمي گويد با يك بمب همه چيز را از كار مي اندازد، چرا در اين شرايط سبد كالا مي دهند و اين هم رفتار وزير اطلاعات است. شك نكنيد از اين به بعد رويه ها عوض مي شود.

كوچك‌زاده در ادامه به رغم آرامش و متانت وزير اطلاعات، باز هم با فرياد ادامه مي‌دهد: اين جمهوري اسلامي نيست. همين كارها را كرديم كه هاشمي رفسنجاني درباره دولت قبل مي‌گويد دولت نامشروع، بايد به هاشمي بگويم نامشروع تو هستي و تمام كس و كارت. به قرآن كودتا شده! و انقلاب به خطر افتاده است.

در اين لحظه وزير اطلاعات پاسخ مي دهد: حالا شما شده‌ايد دلسوز انقلاب؟ در دوران دفاع مقدس ما بوديم كه از نظام و انقلاب دفاع كرديم حالا شما به عنوان مهمان مي‌خواهيد ميزبانان را از قطار انقلاب پياده كنيد؟

ظاهرا در همين لحظه كوچك‌زاده با تهديد از جلسه خارج مي‌شود و جلسه ادامه مي‌يابد وزير اطلاعات در ادامه خطاب به حاضرين مي گويد:بنده از قبل از انقلاب بدون هيچ ادعايي مقابل گلوله و ستم شاهي ايستاده ام و حال اينگونه با من برخورد مي شود... (این بخش هم تحریف شده چون اکثر نماینده حاضر به نشانه اعتراض، جلسه را ترک کردند و تنها آقای کوچک زاده این کار را نکرد)